נתניהו בנתיב האבות: "לא תהיה עוד עקירת יישובים"

ראש הממשלה הגיע לביקור בנתיב האבות, שם נפגש ושוחח עם המשפחות שפונו מבתיהם לפני כחצי שנה. בדבריו התחייב: "ככל שהדבר תלוי בי, לא תהיה עוד עקירת יישובים או הפסקת יישובים, אלא ההפך הגמור"

נתניהו בנתיב האבות: "לא תהיה עוד עקירת יישובים"
  נתניהו בנתיב האבות (צילום: סרוגים)

חצי שנה לאחר שהמשפחות פונו מבתיהם בעקבות פסיקת בג"ץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (שני) לביקור בשכונת נתיב האבות בגוש עציון, שם נפגש עם המשפחות ושוחח עמם.

בדבריו התחייב למשפחות: "ככל שהדבר תלוי בי, לא תהיה עוד עקירת יישובים או הפסקת יישובים- אלא ההפך הגמור. ארץ ישראל שלנו, ותישאר שלנו. מה שנפל יקום, זה שלנו, אנחנו בונים כאן, ואתם חיים כאן".

"שואלים אותי כל הזמן איך אתה עומד בכל החקירות והמתקפות על המשפחה שלך. אני עומד בזה בזכות המקום הזה -תחושת השליחות שיש לכם" הוסיף. "חזרנו למולדת, לנתיב האבות. אברהם, יצחק ויעקב עברו פה. אנחנו פה 3000 שנה, חזרנו לארץ ולמולדת". על פינוי השכונה אמר כי "קרתה לנו תקלה, אנחנו מדינת חוק, כפופים להחלטות בג"צ ונקבע מה שנקבע. הבית שהילד הזה גדל בו נחרב, אבל אנחנו לא מוכנים יותר ולכן אנחנו בונים את השכונה החדשה הזו. לילדים האלה יהיו בתים כאן. לא חזרנו אחרי מסע של אלפי שנים כדי שיעקרו אותנו מכאן- אף אחד לא יעקור אותנו"

צפו בפגישת המשפחות עם ראש הממשלה:

(צילום: סרוגים)

לאחר דבריו של ראש הממשלה, אורית נוי, תושבת נתיב האבות שמתגוררת בקרוואן מאז הפינוי, הדגישה בפני נתניהו את חשיבותה הרבה של בניית הבתים החדשים בשכונה. "חשבתי הרבה זמן מה להגיד לך, אתה הרבה שנים ראש הממשלה שלי, כגודל הציפייה הכאב מאוד גדול על הבית שאיבדנו" אמרה. "חשוב לי מאוד שבאת, מכיוון שאתה גם שר הביטחון. אני מקווה שאת הבת מצווה של הבת שלנו בעוד שנה וחצי נחגוג בביתנו החדש".

(צילום: סרוגים)

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, קרא גם כן לנתניהו להשלים את תהליך ההסדרה. "אנו מצפים ממך, ראש הממשלה, שבממשלה הקרובה תשלים את הסדרת שכונת נתיב האבות ואת אישור התב"ע, במקום הנמצא בלב גוש עציון, כפי שהחליטה ממשלת ישראל" אמר. "כפי שהצלחת, בניגוד לכל הסיכויים, להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, אנו מאמינים שתצליח להחיל את הריבונות על גוש עציון ועל מרחבי יהודה שומרון".

(צילום: סרוגים)
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
כך נראה ראש ממשלה בתקופת בחירות
שלום | 28-01-2019 15:23
משקר לכל הכיוונים. ועוד קונים את זה
2
תסמונת סטוקהולם
דניאל | 28-01-2019 15:33
ראש הממשלה הזה פינה יישובים והחריב בתים. עצם הפגישה איתו היא מתן לגיטימציה לעקירת וגירוש יהודים מביתם. כהוא היה צריך לפנות את חאן אל אחמר, בתמיכת בגץ ואפילו בית הדין בהאג, נתניהו ידע נהדר לעצור את הפינוי. בושה וחרפה למארחיו. צבועים
3
בלה בלה
שי | 28-01-2019 16:00
אם הוא רוצה הוא יכל לעשות הרבה בשבילכם, ואתם סתם בובות פרסום בשבילו. כל הכבוד.
4
על כל חודש מאסר בפועל - עקירת ישוב
בהצלחה | 28-01-2019 16:05
נתניהו ימכור את ההתישבות כדי למלט את עצמו ממאסר בפועל.
5
עדר כבשים
יריב | 28-01-2019 16:05
הרי הגידול ביוש יורד כל הזמן מאז שהוא רהמ ואתם יושבים מולו וקונים את הסחורה המשומשת מ 2013 ו 2015.
6
עבודה בעיניים
דרור | 28-01-2019 16:09
במקום לפברק כמו פעם הבטחות הוא מצא שיטה יותר מוצלחת לספר על המסכנות הנוראית שלו שהולכים לגרש אותו מבלפור, והלוואי על כל אלה שגורשו מבתיהם עשירית מהפנסיה וכו' שיהיה לו.
7
תעמולת בחירות
איציק | 28-01-2019 17:17
נכון מאוד אהבתי את תגובתך באמת שביבי ראש ממשלה טוב נורא צר לי שעושים לו את המוות עם החקירות האלה אנחנו נצביע ביבי בכל מחיר אין אחרת
8
זה בלוף הבחירות הכי מפחיד, בגלל תוכנית טרמפ
ג'סי | 28-01-2019 17:28
לאחר הבחירות תצא תוכנית טרמפ. יפונו 96% מארץ ישראל המזרחית ותוקם בה ארץ אוייב להשמדת המדינה
9
ביביי
רינה | 28-01-2019 17:49
הכול בשביל לשרוד הבטחות שלו כמו כול ההבטחות שלו לא שוות את הנייר. שיבחר ומקווה שלא ישכח הכול