"ניצחון הספורט": ישראל בירכה על פסילתה של מלזיה

לאחר שהוחלט לפסול את מלזיה מאירוח אליפות העולם בשחיית נכים, בישראל שיבחו את ההחלטה וההתנגדות של הוועדה לחרם שתוכנן נגד ישראל. שרת התרבות והספורט מירי רגב: "החלטה אמיצה ומתבקשת"

"ניצחון הספורט": ישראל בירכה על פסילתה של מלזיה
  "החלטה אמיצה ומתבקשת". שרת התרבות והספורט מירי רגב (צילום: אלכס קולומויסקי\POOL)

בכירים בישראל הגיבו בשמחה להחלטה הפוסלת את מלזיה מאירוח אליפות העולם בשחיית נכים, שהתקבלה היום (ראשון) לאחר שנודע למארגני האירוע כי המדינה מתכננת לאסור על ספורטאים ישראליים להשתתף בתחרות.

"אני רוצה להודות לנשיא הוועד הפראלימפי, אנדרו פרסונס, על החלטתו האמיצה והמתבקשת למנוע ממלזיה את אירוח התחרות בשל סירובם לאפשר את כניסת הנבחרת הישראלית" אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב. "החלטה זו התקבלה הודות למאבק דיפלומטי, חלקו גלוי וחלקו סמוי, שהובלנו יחד עם משרד החוץ והוועד הפראלימפי הישראלי".

"לצערי ישנן מדינות ערביות המערבות בין ספורט לפוליטיקה, מנהלות מאבקים מדיניים על חשבון הספורטאים ופועלות בניגוד לצ'ארטר העולמי" הוסיפה. "זוהי חובתנו לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו לדאוג שהספורטאים שלנו יתחרו בכל מקום בעולם באופן שיוויוני עם הסממנים הלאומיים שלנו, ההמנון והדגל, ולוודא שמדינות שלא ישמרו על הזכויות הללו לא יארחו תחרויות בינלאומיות".

"בספורט העולמי מבינים שלא תיתכן תחרות ספורט ללא ספורטאים ישראלים. הלחץ המשפטי הבינלאומי שלנו עובד" הוסיף ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד). "מגיעות לאיגוד הפראלימפי הישראלי את כל המילים הטובות על ניהול נכון של המאבק, נוכח ההתבטאות העלובה של ראש ממשלת מלזיה נגד מדינת ישראל והספורטאים שלה. כך נפעל בכל פעם שמישהו ינסה להדיר את מדינת ישראל באמצעות הספורט".

"זה ניצחון הספורט"

עו"ד גדי בלושטיין, אשר ייצג את הוועד הפראלימפי הישראלי במאבק המשפטי מול המוסדות הבינלאומיים ופעל למען הזזת התחרות ממלזיה, שיבח גם כן את ההחלטה לפסול את המדינה המוסלמית מאירוח התחרות. לטענתו, "למרות שהיה ברור שהחלטה של ראש ממשלת מלזיה נגועה משיקולים לא רלוונטיים לספורט ועירוב ספורט ופוליטיקה בצורה בוטה, היה ברור באותה מידה שהועד הפראלימפי ינהג על פי התקנון שלו ועל פי ההיגיון וגם צדק, ויחליט את ההחלטה הנכונה".

"על הוועד הפראלימפי הבינלאומי הוטל לחץ קשה לקיים בכל זאת את התחרות במלזיה" הוסיף וסיפר. "אנו מברכים על החלטה, שאלמלא הייתה מתקבלת הייתה נותן זריקת מרץ לכל הארגונים הקוראים להחרים את ישראל. זה ניצחון הספורט במובן הכי פשוט של המילה, ויש לכבד את הועד הפראלימפי הבינלאומי על הבגרות שגילה".

מנכ"ל ארגון "בצלמו" שי גליק, שפנה גם כן לוועד האולימפי בנושא, ציין כי "זהו כרטיס אדום לתנועת החרם ולשונאי יהודים- אין מקום לגזענות ואפלייה. תדע כל מדינה שחושבת להפלות שהיא תיענש. אנחנו מברכים את הוועד שלא נכנע לטרור המלזי, ומקווים ששאר מדינות העולם יבינו שאין מקום לגזענות אפלייה ושנאה".

"חרם יענה בחרם"

במקביל, ח"כ אורן חזן (הליכוד) בחר לתקוף בתגובתו את ראש ממשלת מלזיה מוחמד מאהאטיר, שהואשם בעבר בסדרה של התבטאויות אנטישמיות וביקורת כלפי ישראל. "האנטישמי שאסר את הקרנת רשימת שינדלר בארצו, וטען שישראל היא הבעיה במזרח התיכון – ממשיך עם שנאת היהודים, ואוסר על כניסת ספורטאים ישראלים לארצו" טען. "לא פלא שהוא ממשיך לדכא את עמו ומונע ממנו את תחרות השחייה הפראלימפית מתוך אנטישמיות טהורה ושנאת יהודים".

עוד קרא לממשלת ישראל להפסיק את מתן הויזות לתושבי מלזיה, כשלדבריו, "חרם יענה בחרם. מי שלא מכבד את אזרחינו- אנו לא נכבד אותו. רק כך העולם יעריך אותנו". כזכור, מאהאטיר אמר בנאום שנשא בשבוע שעבר כי "הסיבה שאנחנו לא מרשים לישראלים לבוא לכאן היא שהם נוכלים. ישראל מדינה עבריינית, שמלזיה אינה מקדמת בברכה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לא לשכוח את טורניר ג'ודו שנערך בשבת
מלכה | 27-01-2019 21:20
בתמיכה ובסיוע של מירי רגב!