בזמן טקס לציון יום השואה: פעילי ימין קיצוני מחו בפולין

עשרות פעילים בארגוני ימין קיצוני בפולין קיימו הפגנה מחוץ למחנה אושווייץ, בזמן שנערך טקס לציון יום השואה הבינלאומי. לטענת המפגינים, ממשלת פולין מנציחה רק את הקרבנות היהודים ומתעלמת מההרוגים הפולנים

בזמן טקס לציון יום השואה: פעילי ימין קיצוני מחו בפולין
  (צילום: יצחק הררי\פלאש 90)

עשרות פעילים בארגוני ימין קיצוני בפולין ערכו היום (ראשון) הפגנה נגד הממשל הפולני מחוץ למחנה אושוויץ-בירקנאו- זאת בזמן שנערך במקום טקס לציון יום השואה הבינלאומי, בהשתתפות ראש ממשלת פולין מתאוש מורבייצקי.

לטענת מוביל המחאה פיוטר ריבק, ממשלת פולין מזכירה רק את היהודים שנרצחו בשועאה- אך אינה מקדישה את תשומת הלב המלאה ל"שואת הפולנים" והקרבנות הפולנים שנהרגו במהלך המלחמה. במסגרת מחאתם הפעילים דרשו להיכנס של שטח מחנה ההשמדה לשעבר, ולהניח זרי פרחים לזכרם של הקורבנות הפולנים שנהרגו על ידי הנאצים.

ריבק הואשם בעבר במגוון עבירות אנטישמיות, וזכור במיוחד מאירוע בשנת 2015 שבו שרף בובה שעצבה כאדם חרדי במהלך הפגנה. בעקבות השריפה הפעיל נעצר ונידון ל-10 חודשי מאסר, אך לאחר שחרורו עורר סערה נוספת כאשר אסר על יהודים לשכור חדרים בבית המלון שבבעלותו- ואף הציב בכניסה שלט בו נכתב כי "הכניסה אסורה ליהודים הבוגדים באומה הפולנית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו