סיפוח הוא אסון: החלת ריבונות ביו"ש - רולטה רוסית - סרוגים

סיפוח הוא אסון: החלת ריבונות ביו"ש – רולטה רוסית

יש להתחיל בצעדי היפרדות אזרחיים מבלי לוותר על השליטה הביטחונית, תוך חיזוק השת"פ הביטחוני וחיזוק הכלכלה הפלסטינית. יצירת רצפים קרקעיים לפלסטינים עם יכולת תנועה חופשית ביניהם. כל זאת מבלי להעתיק ולו יישוב ישראלי אחד

author-image
סיפוח הוא אסון: החלת ריבונות ביו"ש - רולטה רוסית
  באדיבוץ המצולם

הסיפוח כבר כאן – טור מיוחד של אריה פלמן לסרוגים

ישראל צועדת בצעדים בטוחים לקראת מציאות אל חזור של סיפוח כל יהודה ושומרון על מיליוני הפלסטינים שחיים שם, ובתרחיש קיצון גם של רצועת עזה על שני מיליון תושביה. יש המייחלים לכך ורואים בזאת את התגשמות חזון אחרית הימים על פי ישעיהו ויש כמוני הרואים בכך את קיצה של המדינה היהודית.

סיפוח בהחלטת ממשלה הוא רק אחת הדרכים לסיפוח כל יהודה ושומרון. זו לכאורה הדרך הכי פשוטה, אך גם הכי פחות סבירה. לא בכדי הממשלה הכי ימנית שקמה לישראל אי פעם לא אמצה אופציה זו וגם לא דנה בביטול הסכמי אוסלו. הסיבה לכך היא שמרגע שגורל עם ישראל מוטל על כתפיו של ראש הממשלה, רעיון הסיפוח הופך אצלו כנראה מסיסמת בחירות פופולרית לסיוט המדיר שינה מעיניו. יש להניח איפוא שכל מנהיג ישראלי סביר, משיישב על כס ראשות הממשלה, יעמוד כחומה בצורה נגד רעיון הזוי זה כפי שנהג ראש הממשלה הנוכחי בכל שנות כהונתו.

מצב שני של סיפוח הוא סיפוח שלא מרצון. סיפוח כתוצאה מהתפרקות הרשות הפלסטינית בגין סיבות פנימיות, עם או בלי מהלכים ישראליים ואחרים שמטרתם להחליש אותה. התוצאה תהיה הפסקת השת"פ הביטחוני והתפתחות מאבק פנים פלסטיני אלים, מלווה במרחץ דמים שישראל לא תוכל לעמוד מנגד ותאלץ להתערב צבאית ולהשתלט על כל יו״ש מחדש. זו תהיה מציאות בלתי הפיכה שתעורר געגועים לימיו של אבו מאזן. תרחיש זה עלול ליפול עלינו כרעם ביום בהיר וישראל איננה ערוכה לכך.

החלת ריבונות – רולטה רוסית

ישנו גם מצב שלישי אותו מובילה הממשלה הנוכחית, ועליו מכריזים מועמדי מפלגות הימין תחת הכותרת התמימה "החלת הריבונות הישראלית על שטחי יו"ש" או חלק מהם. מדובר למעשה במעין משחק רולטה רוסית המעמיד במבחן את יכולת העמידה של הרש"פ ואת נקודת ההתפרקות שלה. אלא שבניגוד לתרחיש הקודם בו המאבק האלים הוא פנים פלסטיני, בתרחיש זה המאבק האלים, של מאות אלפי חמושים, יופנה כנגד הישוב היהודי ביו"ש וצה"ל תוך מאמץ להעביר את המאבק ללב ישראל.

במציאות זו, צה"ל יאלץ לכבוש את השטח בקרבות מבית לבית, בסגנון של "חומת מגן" אך הפעם בכל הערים והישובים הפלסטינים ביו"ש. מבלי שרצתה בכך, יוטלו על כתפיה של ישראל ועל תקציב המדינה שלה קרוב לשלושה מיליון ערבים וזאת ללא אסטרטגיית יציאה ממצב זה או אופציה להחזיר את המצב לקדמותו. יש שימצאו נחמה שעדיין יתקיים במדינה רוב יהודי של 60%. לא כאן המקום להרחיב במשמעויות של מצב כזה ודי אם אסכם אותו כנחמת אווילים.

אפקט הדומינו שתואר למעלה לא צפוי להיעצר רק בהשתלטות צבאית על שטחי A+.B בסבירות מאוד גבוהה, התפרצות ביו"ש, לא תעבור ללא תגובה אלימה מכיוון הרצועה שתוצאתה עלולה להסתיים בהשתלטות מלאה על הרצועה. כך תמצא עצמה ישראל, מבלי שרצתה בכך, ומבלי שנערכה לכך כשהיא שולטת על חמישה מיליון פלסטינים במציאות של מלחמת גרילה יומיומית בשתי הגזרות ללא דרך חזרה.

הפתרון – צעדי היפרדות אזרחית מהפלסטינים

בהיעדר פתרון לאיום הדמוגרפי, מגויס הטיעון הביטחוני והחשש מהיווצרות מדינה פלשתינית על הרי שומרון ויהודה, החולשת על גוש דן. זו טענה הנשענת על ההנחה שישראל תחזור על טעויות ההתנתקות מעזה ותעשה את כל השגיאות האפשריות שיביאו לכישלון טוטאלי של המהלך, בלי דירוג, בחיפזון ובלי שליטה על התהליך, תוך שהיא שומטת מידיה את השליטה הביטחונית, ללא תחנות בקרה ומבלי להעמיד את ההתפתחויות במבחן הזמן גם אם זה יארך 25 או 50 שנה.

לכל האיומים יש לישראל מענה הולם. מול האיום הדמוגרפי נעמוד חסרי אונים. לא מטוסי F35 ולא גייסות השריון וגם לא מיטב לוחמינו יעמדו להושיענו ממכה זו.

אם חפצי חיים אנו ולנגד עיננו עתידה של המדינה כמדינה יהודית ובטוחה שמעניקה שוויון זכויות אזרחיות לכל אזרחיה, ולחזון זה שותפים לי 75% מאחי היהודים, הרי שההכרעה היום היא בין להמשיך במחול הסיפוח הזוחל אל התוצאה הבלתי נמנעת של הסיפוח המלא, ובכך לחדול מלהיות מדינה יהודית גם אם יהיה פה רוב יהודי זעום, לבין מדינה יהודית שהיא גאווה לנו וארץ מובטחת לילדינו.

זה עדיין אפשרי אם נאמץ את התכנית שהציגה תנועת 'מפקדים למען ביטחון ישראל' על פיה נתחיל בצעדי היפרדות אזרחיים מבלי לוותר על השליטה הביטחונית, תוך חיזוק השת"פ הביטחוני וחיזוק הכלכלה הפלסטינית. יצירת רצפים קרקעיים לפלסטינים עם יכולת תנועה חופשית ביניהם. כל זאת מבלי להעתיק ולו יישוב ישראלי אחד. מתווה שכזה, אמור ליצר מציאות חיים חדשה בתהליך ארוך שנים שבו שלב אחר שלב ייווצרו התנאים להפרדות בהסכם בר קיימה אשר יהיה.

==

אריה פלמן מ"מ ראש השב"כ לשעבר וחבר ועדת ההיגוי של תנועת מפקדים למען ביטחון ישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
הח"כים הם 'המחריבים' לא רק לפיד.
חכים | 26-01-2019 21:48
החכים החרדים הם 'המחריבים'; לא רק לפיד הגאון רבי צבי רוטברג שליטא, המשתייך בשנים האחרונות ל'הפלג' הנכון והקדוש, הורה לתלמידים מישיבת 'בית מאיר' שאסור להצביע בבחירות הקרובות, ותקף את החכים החרדים במלים קשות ביותר, וכידוע שהחרדים חידשו גזירת גיוס השמד והזימה. ההחלטה של רבני 'הפלג' להעתיק את שיטת סאטמאר ולאסור הצבעה בבחירות לכנסת המינים של הציונים העמלקים, הוציאה מאחד מרבניהם, ראש ישיבת בית מאיר' הגאון רבי צבי רוטברג, נאום חריף במיוחד, ונכרים דברי אמת. בדבריו, אותו נשא לאחרונה בביתו בפני תלמידיו, הודיע להם הגרצ רוטברג כי חל איסור להצביע בבחירות הקרובות, כשהוא יוצא למתקפה נגד חברי הכנסת החרדים – שלוחיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה (יענקוש בלעז). צריך לדעת, פתח הרב, שהיות ובעוד תקופה הולכות להתקיים בחירות לכנסת, יש איסור גמור ללכת ולהצביע. איסור ממש לכאורה זה איסור של שמד ממש. ואני אבאר בקצרה: בוודאי התעמולה הגדולה תפרסם שכבר החזון איש זצוקל ציווה להצביע, ועוד ועוד על זה הדרך; צריך לדעת שכל ההיתר להצביע היה כאשר הכנסת היתה אמצעי. הרי המקום הזה הוא מהטמאים והחוטאים ביותר, כך זעק הגאון הצדיק הרב רוטברג שליטא. הגרצ הוסיף: ידוע שהרב מפוניבז' ייצג את היהדות החרדית בליטא, וכשהגיע לארץ ישראל שאלו אותו אולי ייצג כאן ב'כנסת', וענה הרב מפוניבז' שאין לו מספיק חליפות לקרוע כל יום על דברי הכפירה, המינות השמד והנאצה שנאמרים שם על ד' ותורתו רחל. אם כן, מה היה ההיתר לשלוח לשם?, שאל הרב – והשיב: קבעו רבותינו, שכדי שישמש אמצעי להציל מידיהם, כ'מציל מן הליסטים'. לכן שלחנו כל השנים. וכאן תקף הרב הצדיק מ'הפלג': אבל היום, כל מי שרק רוצה לראות, רואה שהכנסת הפכה להיות ה'מטרה'! בשבילה מתירים הכל ומתפשרים על הכל. לא הותירו פינה ביהדות שלא ויתרו עליה. כל השמד הותר לצורך ה'כיסא'… על דבר כזה לא הותר מעולם. ולכן אני חוזר ואומר: לדעתי, זה איסור חמור ללכת להצביע. ואף אם יש מי שלא ישמע לי, לכל הפחות בזמן שהוא הולך לשים את הפתק ב'קופסא' – שירעדו לו הידיים, כי הוא הולך לתת את הכוח למהרסי ומחריבי היהדות האמיתיים… המחריבים האמיתיים זה הם. לא רק לפיד ודומיו – למרות שדעותיהן אינם רחוקות…. וגם אם בעוד חודש תשמעו שכל כלל ישראל מתאחד; כל המפלגות החרדיות (אני שומע שכך מדברים) – התייחס הגרצ ליוזמת 'המפץ החרדי' שבינתיים נגנזה – תדעו שזה איסור גמור ללכת ולהצביע. האמת, שמשיח היה צריך לבוא. לא נראה לי שיש 'דור שכולו חייב' יותר מעכשיו, אבל כנראה זה עוד לא הסוף: ליבא לפומיה לא גליא, אינני רוצה לומר מה אני עוד חושב, שלא לפתוח פה, אבל אל תהיו מופתעים אם תגלו התדרדרויות רוחניות נוספות ושפל חדש, השם ירחם.
כל בחירות צצים מכל פינה טיפשונים קטנים
עמוס | 27-01-2019 10:35
תנו לביבי לנהל את המדינה
2
פשוט בושה להציע רעיונות כאלו
אמנון | 26-01-2019 22:12
לאור הצלחת הסכמי אוסלו והבריחה מעזה מפקדים שלא מבינים את האויב
3
אדם הזוי
אלי | 26-01-2019 22:28
אין לו קשר אמיתי לעם ישראל . ובכלל מנותק מחזון העם היהודי. אנשים ריקים כאלו אנחנו לא צריכים בהנהגה. EMPTY GALLON
4
בליל של שטויות תחת כותרת ביטחונית
דרור | 26-01-2019 22:43
מאות אלפי ערבים מיוש יתקפו את צגיצת ישראל אם נספח חלק משטחי ? נו באמת . מה ההצעה של בטחויסט ? לא ברור. למעשה כנראה למסור גליטה מלאה על חלק משטחי יוש. תנועה חופשית לערבים. ומה יקרה אם ייצאו פיגועים ? בכבישים , חגירה לישובים ? אין מענה ח משוב לתלות תקוות על אבו מאזן הגוסס. שבינתיים לא עשה כלום רק בזבס את כל הכסף שקיבל.
5
שטויות כל זה כבר נתנו להם ורק קיבלנו טרור
עוד הפעם? | 27-01-2019 7:44
הדרך היחידה היא לבחור בדרך החיים-התורה. לצמצם את שליטתם בארץ חמדה בכל צורה ולעודד הגירתם לחול.
6
אשמח לקבל תגובות ענייניות - כנסו בבקשה
מומי | 27-01-2019 9:00
האם לדעתכם כשמספחים בחזרה את יוש ועזה, צריך לתת זכויות אזרחיות שוות לפלסטינים? ואם לא אז מה יהיה המעמד שלהם?
שבר התפישה החילונית למדינת לאום יהודי
ידידיה | 28-01-2019 10:43
זהו חלק מהאבסורד של התפיסה החילונית אפילו הימנית, שאין בינה למציאות האמיתית כמעט קשר. כל הנחת היסוד שלאזרחים שאינם יהודים יהיה שויון זכויות וזה מחוייב בגלל תפיסת העולם המערבי מהי דמוקרטיה, אין לה כמעט מכנה משותף עם התפישה היהודית של ממלכתיות יהודית בארץ ישראל. אין ואסור שיהיה שויון מלא בין אזרחים מזרע ישראל, לאזרחים שהינם גויים עפ ההלכה.יש אפשרות לשויון עיסוק כלכלי ברמה הפרטית והמסחרית, אבל אסור שיהיה להם חלק בניהול המדינה ובקבלת החלטות מרכזיות בשום תחום, גם לא אזרחי, שלא לדבר בטחוני צבאי. אסור להם להשתתף בתהליך הפוליטי של מינוי הנהגה פוליטית. אולי ניתן לאפשר להם לבחור במפלגה יהודית שכל חבריה יהודים שמצעה ופועלה מיטיבים עמם לדעתם. במילים פשוטות על פי תפישת הגויים, מעמדם הוא אזרחים סוג ב' לעניין זה, אך לפי התפיסה היהודית הינם בגדר תושב או גר תושב(חסיד אומות עולם), שעם ישראל מחוייב, בתנאי כלכלתו ורווחתו, הגנתו הבטחונית, לרבות רפואה, משטרה וכיוב בדיוק כמו ליהודים שבמדינה. יש לכבדם, ואת רכושם, אך לא לשתפם בהכרעות הכלל ישראליות! הקרקע שברשותם כולה צריכה להיות במעמד חכירה לשנים, למעט מכירה שנעשתה מידים פרטיות יהודיות לידים נכריות (דבר לכשעצמו לא ראוי מבחינה נורמטיבית של יהודי בריא בתפישותיו ונאמן לדבר ה'). כל זה במגבלה של חוק חזרת קרקעות ביובל לידי בעלים יהודיים. בקיצור כל נסיון ללכת בדרכי הדמוקרטיה המערבית סופו שיכשל ויתנפץ לנו בפנים על ידי אותם לא יהודים שרצינו בהשוואתם ובכבודם, וידרשו לנשלנו אפילו מהחזון הציוני אותו הגו יהודים חילוניים, והדבר יביא להתנגשות דמים וקרבנות משני הצדדים. בסופו של דבר נבין דרך הייסורים שעצת ה' היא תקום, וכדאי לשתף איתה פעולה מלאה ולא לגמגם!
7
למה אתם מביאים את הקרן החדשה לישראל לסרוגים?
רון כהן | 27-01-2019 9:28
אפסיק לקרוא באתר הזה, מסתבר שאין לו קו ערכים ברור.
8
ההפחדה הקלישאתית של השמאל, היפרדות= 2 מדינות
מעיין סילווני | 27-01-2019 9:31
מכבסת מילים ל2 מדינות ל2 עמים, מפקדים למען ביטחון ישראל היא עמותה שמנמונת על ידי הקרן החדשה לישראל, מקדמת אגנדות שמאל על ידי הפחדות חוזרות ונשנות, ומכבסת מילים של היפרדות במרוץ 2 מדינות ל2 עמים.
9
יש פה תגובות של מפגרים
כ | 27-01-2019 14:34
הקלות שבה שוללים אדם רב זכויות, לא עונים בצורה עניינית.... נו - זה מעיד יותר עליכם מאשר עליו. ובלי קשר, יש מחקרים אמינים שדווקא מראים ירידה בפריון הערבי, שמעמידים את הטיעון הדמוגרפי בסימן שאלה גדול. אי אפשר שתהיה שליטה אזרחית ושליטה בטחונית בנפרד. ההיסטוריה מוכיחה שזה פשוט לא עובד.
צודק!!! נמאס מהקיבעון המחשבתי של המגזר, כולם
אלי | 28-01-2019 9:02
אמורים לחשוב אותו דבר, כמו עגלים. חלק מהחינוך שמלמדים אותנו, לשמוע בלי ערעור לרבנים... בושה למגזר התגובות: רפורמי, מפגר, הקרן החדשה....נו תתבגרו ותגיבו לגופו של עניין
10
אריה פלמן
דן | 28-01-2019 1:27
עשה בחייו למען ביטחון המדינה, במשך מעל 30 שנה בהקרבה ראויה להערצה. איש מתון, פרגמטי, ציוני ופטריוט. המגיבים המשתלחים בו חייבים לו ולשכמותו את החיים עצמם.
11
סיסמה ריקה מתוכן של מפקדים עתירי זכויות
אריק | 29-01-2019 10:46
צעדי היפרדות אזרחיים בלי לפגוע בשליטה הבטחונית ובלי לפנות ישובים? מישהו יכול להסביר את זה? מפקדים בעלי עבר בטחוני מרשים כבר קראו לנו לתמוך בהתנתקות, למסור את הגולן לסורים, ולעזוב את בקעת הירדן. לעצם העניין, תתנו להם שליטה אזרחית, בתוספת מליארדים שהעולם יגייס ליוזמת השלום האמיצה, ותקבלו מליוני פליטים שממלאים את השטח, משטר מדכא זכויות אדם ומוציא משתפים להורג, בנייה חונקת ישובים ישראלים, פגיעה נופית וזיהום סביבתי באוויר, במים ובקרקע, פיגועים כתוצאה מהמחוות מול גורמי הבטחון הפלסטינים, והדובדבן: כמו ברצועה, הפיכה אזרחית והשתלטות חמאס. אז מה כן? ברור שלספח, ובמקביל לעודד את בני דודינו לקבל החלטה אמיצה: החפצים באזרחות ישראלית, יישארו. החפצים במלחמה, ייהגרו מכאן (מה שכבר מתרחש בשקט).
12
תשובה למר אריה פלמן
פשוט | 14-03-2019 11:49
ואם נלך איתך וניתן להם חופש תנועה ורצפים קרקעיים וחיזוק רשפ וכלכלתה, נראה לך שהם לא ירצו לפגוע בנו גם אז?? אדרבא, הם יתחזקו וינסו לפגוע בנו בדרכים משוכללות יותר ובעוצמה רבה יותר, כי כל כוונתם היא לגזול את אדמתינו..זה או אנחנו או הם, מה עוד לא הבנת את זה??
13
אפשר לעשות טעויות
מיכאל | 10-06-2019 9:53
אבל שמנסים פיתרון פעם אחת (אוסלו) והוא לא עובד. מי שמנסה את אותו פיתרון פעם שניה (הסכם חברון) עם אותה תוצאה - הוא טיפש. ומי שמנסה את אותו פיתרון פעם שלישית (הגירוש מגוש קטיף) הוא פושע. ומי שמציע את אותו פיתרון פעם רביעית - צריך לאשפז אותו בדחיפות.
14
האתר שורץ רפורמיים,עכשיו כבר מכניסים סתם שמאל
נמאסתם!! סרוגים עלק | 07-07-2019 23:21
האתר שורץ כותבים רפורמיים, עכשיו כבר פשוט דוחפים לנו שמאלנים.
15
כעובד מצודת זאב לשעבר השנה אעבוד במשרד
אקדמאי אשכנזי נאה | 31-08-2019 12:51
נהנתניהו יכלא לעשור וימונו שרים יוצאי אתיופיה הלוואי אמן