אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שנה לרצח: "בן ענק שלנו, השארת חלל גדול"

מאות בני אדם הגיעו אמש לישוב הר ברכה בשומרון בכדי לכבד את זכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שנרצח לפני שנה בדיוק בפיגוע דקירה בצומת אריאל בשומרון

שנה לרצח: "בן ענק שלנו, השארת חלל גדול"
  (צילום: רועי חדי/ דוברות שרת המשפטים)

מאות בני אדם הגיעו אמש (חמישי) לישוב הר ברכה בשומרון בכדי לכבד את זכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שנרצח לפני שנה בדיוק בפיגוע דקירה בצומת אריאל בשומרון.

במהלך הערב למדו הנוכחים תורה לזכרו, באירוע השתתפו בין השאר: יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, שרת המשפטים ח"כ איילת שקד, יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רב הישוב הרב מלמד, אלמנתו של איתמר: מרים בן גל, בני משפחה וחברים.

במהלך הערב אמר אביו של הרב בן גל: "איתמר היקר, הסלע הקשה והחזק, ששמנו על קברך – הוא מסלעי השומרון, והאבנים מסביבו הם אבני המקום. האבנים הללו מסמלות את האמונה החזקה שהייתה בך, את האמונה החזקה בצדקת הדרך בה צעדת, אמונה האומרת כי שבנו לאדמתנו ולאבני המולדת שלנו, שעליהם קראנו בשבת האחרונה את ההבטחה: 'תביאמו ותטעמו בהר נחלתך'. יהי רצון שגם אנו נשאב מעוצמתך ונוכל להמשיך ולצעוד בדרכי החיים, בדרכי עשיה ויצירה גם אם אנו חשים ברקע את החלל הגדול שהשארת. זוהי השליחות הגדולה שאליה אנו צועדים מיום לכתך, הלוואי שנזכה להתקדם ולהשתפר עוד ועוד, בבניין הארץ, בבניין התורה, בבניין עם ישראל, כדי שנהיה ראויים לך, הבן הענק שלנו".

(צילום: רועי חדי/ דוברות שרת המשפטים)

מרים בן גל: "חלק גדול מהצער שאני חווה בשנה האחרונה, זה הצער של ביטול תורה, כשאדם כמו איתמר, שחי את התורה ולימד את התורה, בצורה ככ חיה, שרואה את החיבור של התורה לכל תחומי החיים, כשאדם כזה נרצח, יש פה ביטול תורה, זה צער נוראי, גם ברמה הפרטית, כשהמציאות היא חסרה, וגם ביכולת של איתמר להשפיע על התלמידים שלו בהווה ובעתיד, וזה באמת צער נורא".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "לצערנו הרצח הנורא של הרב איתמר, לא היה האחרון בשומרון, מאז כאבנו עוד שני פיגועים איומים, אנחנו מנסים לצמוח מתוך הכאב, ומשפחת בן גל ובדש לימדו אותנו כיצד להרים ראש מתוך הכאב העצום ולהביט אל עם ישראל אל כאבו, ולמצוא את כוחות הנפש להלחם גם במצב הזה למען עם ישראל. קיבלנו אישור מדיני ראשון להכפלה של הר ברכה בדרך להפיכתה לעיר, זה בשילוב התקדמות כביש עוקף לב השומרון המכונה עוקף חווארה, יהפכו את הר ברכה במהרה לעיר ואם בישראל, בבניין הארץ ננוחם".

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: "לפני שנה בדיוק עמדנו יחד מעל קברו הפתוח של הרב איתמר ובכינו. היום, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה ימלא את החסרון? תחת הרב איתמר בן גל- מה נביא?המחבל הארור ורבים כמותו רצו להשמיד ולהרוג יהודים בארץ ישראל. לא משנה כמה הם ינסו- אנחנו לעולם לא ניתן להם. אני יודע את זה כשאני נוסע כאן בהר ברכה, ובבית אל ובאריאל ובכל מקום אני רואה עוד בנייה ועוד גני ילדים ועוד מבני ציבור. עוד נבנה את המקום הזה לתפארת בריבונות ישראלית מלאה. יש לנו אחריות היסטורית לבסס ולהמשיך את המפעל הזה ואחריות לאומית למוסס את החומות המדומיינות שמפרידות בין "יהודה ושומרון" ליתר חלקי הארץ. לא רק כ"נקמה" אלא כי זה מה שהרב בן גל היה מבקש מאיתנו לעשות. יהיה זכרו ברוך לעד".

(צילום: רועי חדי/ דוברות שרת המשפטים)

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה: "הרב איתמר היה מלא חיים, מלא אנרגיות טובות; נמרץ, פעלתן, מוביל ואהוב. איש של אנשים, שתמיד חיפשו את קרבתו; לקבל עוד קצת מטובו, מהשראתו, לזכות ליהנות מהשפע שהשפיע על אחרים. בארבע השנים האחרונות ביצענו צעדים חשובים שמחזקים משמעותית את ההתיישבות ביהודה ושומרון. מעל לכל הפכנו את השיח: במקום לשאול מתי מפנים התחלנו לבדוק כיצד מסדירים. ואכן, העברנו את חוק ההסדרה, הובלנו להסדרת מצפה כרמים, לדו"ח זנדברג, לחוות דעת ל היועץ המשפטי לממשלה על סעיף 5, להסדרת קרקעות במזרח ירושלים ובגוש עציון. ובעיקר – טשטשנו את הקו הירוק".

"היום החלת ריבונות איננה עוד "מילה גסה". זהו יעד שאנחנו, ב"ימין החדש" לא מתביישים בו, אלא סבורים שהוא הפתרון הסביר והראוי, בנסיבות המורכבות שכולנו מכירים. עד אז, נמשיך לפעול במרץ ובכל דרך, כדי לאפשר את הבניה ולחזק את ההתיישבות" חתמה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו