אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ח"כ אשר לסרוגים: "יש חלופה לעבודות הגשר בשבת"

חבר הכנסת מדגל התורה תוקף את משרד התחבורה: "אם השבת הייתה עבורם ערך - היו מוצאים חלופות ולא פוגעים בציבור"; רון חולדאי: "אפשר לבצע את העבודות רק בשבת"

ח"כ אשר לסרוגים: "עבודות בשבת פוגעות בציבור ענק"

ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה מתנגד בתוקף לעבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב. תוקף בשיחה לסרוגים את משרד התחבורה בראשות השר ישראל כ"ץ: "אם השבת הייתה עבורם ערך – היו מוצאים חלופות לא לפגוע בציבור".

אשר. אפשר למצוא חלופות

"האם אנחנו הולכים והפכים את כל המדינה ליום עבודה?" תהה אשר. הוא הודה כי "הכי קל לעשות את כל העבודות בשבת, יותר נוח וידידותי", עם זאת הדגיש כי הם מתנגדים בתוקף. לדבריו, "היו יכולים הפקידים החרוצים במשרד התחבורה או בעירית תל אביב למצוא חלופות ולא לפגוע בשבת".

הוא הוסיף בביקורת כי "אם השבת הייתה עבורם ערך, הם היו מוצאים את הדרך איך לעשות את זה מבלי לפגוע בציבור או לסכן חיי אדם".

מנגד, התבטא ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הערב ב׳קול ברמה׳ בעד העבודות ואמר כי לא ניתן לקיים זאת בימי החול: "בשבת אפשר ללכת לים, למסעדה או לבית כנסת. את העבודות של הגשר אי אפשר לבצע באמצע השבוע, רק בשבת".

ביום שלישי האחרון הודיע פרקליטות המדינה לבית המשפט העליון כי העבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב ייחלו בסוף השבוע הקרוב, ויימשכו שישה סופי שבוע- כמו בתכנון המקורי ששר התחבורה ישראל כץ עצר בזמנו.

ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שעיריית תל אביב-יפו הגישה לבג"צ בעקבות ההתנגדות של שר התחבורה לתכנון וההחלטה לבטל את עבודות בניית הגשר בנתיבי איילון בשבת. "כפי שחזרתי ואמרתי- גשר יהודית קום יקום. שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות" אמר חולדאי. "חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לא להתקרב לגשר ולא להיות מתחתיו בעת ההפגנה
חנוך | 24-01-2019 20:23
לכל המפגינים והמפגינות שייצאו להפגין בשבתות הבאים את בניית הגשר, השם עמכם. אבל למען השם אל תפגינו ליד הגשר ובוודאי שלא מתחת לגשר והמבין יבין אם נשמור על השבת, השבת תשמור עלינו. לא יכולים לדעת איזה זעם או אש עלולים לרדת מהשמים
במירון לא כפת לו שמחללים שבת לכבוד השטריימלאך
חד גדיא | 27-01-2019 13:22
רק כשזה על חשבון החילונים הוא נזעק ? פוי. צביעות מדה מגנה.
זעם מהאל?? קיבלת מייל מהאל. המדינה כולה נבנתה
סודרי | 24-01-2019 20:58
תחזור לעיירה הכוזרית ותשמור שהשבת לא תמלט.
2
איך זה מפריע?
מוזר | 24-01-2019 20:59
אתה נוסע בכביש הזה בשבת? רק בולשביקים רדיקלים רוצים לקבוע לאנשים אחרים איפה ומתי לעבוד.
3
שבת בלי אפגנות
נתן | 24-01-2019 21:27
לפי שיטת דגל העיקר הכסף ולהפגין אפשר בבית הכנסת הזמן של עמרם בלוי נגמר גם את 100 שערים ימחקו עוד מעט