אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזל טוב! לאחר תשע שנים אושר היישוב

לאחר 9 שנות המתנה מתישות וארוכות ללא התקדמות ממשית בקידום אישורו של הישוב חירן חתם היום (יום ה׳) שר הפנים, על העברת שכונת חירן למועצה האזורית תמר כיישוב עצמאי

מזל טוב! לאחר תשע שנים אושר היישוב

שר הפנים אריה דרעי חתם היום (חמישי) על הפיכת הישוב חירן לישוב עצמאי במועצה האזורית תמר: "זו החלטה חשובה מאד שתדחוף קדימה את היישוב ותסייע לו מאד, אני שמח לסיים 9 שנות המתנה של תושבי חירן"

הישוב חירן הוקם לפני 9 שנים ע"י 12 משפחות של חברי גרעין אידאליסטים שבאו להקים ישוב קהילתי בדרום הארץ אך עם עלייתם לקרקע הם נתקלו בקשיים רבים שלא איפשרו את אישורו של הישוב, לכן עד היום גרות 38 המשפחות במגורים זמניים (קראוונים) ללא תשתיות וכבישים סלולים ואין אמצעי תחבורה.

הגרעין חירן הוקם בתשס"ט (2008) על ידי משפחות מבית המדרש לבוגרי צבא בעלי, בעידודה וליוויה של תנועת אור להתיישבות בנגב ובגליל. מטרת הגרעין היא להיות שותף אקטיבי ביישוב הנגב, ולהקים ישוב גדול על שלוחת חירן, בבקעת ערד. אופי הישוב הוא דתי תורני, והוא מורכב ממשפחות צעירות בגילן וברוחן, השמחות להיות שותפות בחזון גדול.

בקיץ תש"ע (2010) עלה הגרעין למחנה יתיר, כמחנה התאקלמות זמני, על מנת להתקרב ליעד יישוב הקבע. במחנה מקיים הגרעין חיי קהילה מלאים, ובמקביל מקדם את תהליכי האישור אחרונים לעלייה לקרקע ליישוב הקבע חירן". לאחר 9 שנות המתנה מתישות וארוכות ללא התקדמות ממשית בקידום אישורו של הישוב חירן ובתנאים קשים של המשפחות הגרות בישוב הסמוך לדרום הר חברון חתם היום (יום ה׳) שר הפנים אריה דרעי, על העברת שכונת חירן למועצה האזורית תמר בדרום ובכך הפך את חירן לישוב עצמאי ומאושר, ההשלכות: הישוב יצא מההקפאה שלו ובקרוב ויוכלו התושבים לבנות בתי קבע.

ההחלטה של השר דרעי בעצם הופכת את חירן ל "ישוב" ולא "לשכונה" הקשורה לישוב אחר, מה שמקל על התרחבות הישוב ואף יתן אישור לתכנוני בניה במקום,חתימתו של השר, ההחלטה תאפשר את קידום הפרויקט להקמת היישוב חירן כיישוב קהילתי כמו כן, הישוב יתנהל כועד מקומי במועצה האזורית תמר.

השר דרעי אמר היום: ״חתמתי על העברת השטח על מנת לאפשר את פיתוחה של חירן כישוב עצמאי במועצה האזורית. זו החלטה חשובה מאד שתדחוף קדימה את היישוב ותסייע לו מאד. אני שמח לסיים 9 שנות המתנה של התושבים. בהנחייתי, הועדות הגאוגרפיות ממשיכות בעבודתן ובוחנות בימים אלה חלוקת הכנסות ושינויי גבולות במגוון רשויות מקומיות, על מנת לצמצם

גרעין חירן מודה לשר דרעי על החלטתו החשובה בעניינו של הישוב חירן:"החלטה זו ביום ט"ו בשבט שוות ערך לאלפי עצים הניטעים מדי שנה, כסמל לטוב הארץהזו. בהחלטה זו פרץ השר את הדרך להתקדמות אופרטיבית בהקמת הישוב חירן כחלק מרכזי מיישובו של חבל ארץ חשוב זה, ולהבאת אלפי משפחות לבנות את ביתם בצפון הנגב"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
על חורבות הכפר הבדואי אום אל חירן
חיים | 24-01-2019 15:04
וגופותיהם של השוטר ארז והאזרח החף מפשע המורה האהוב יעקוב .
כמו שהמדינה היא על חורבות פלשתין
נגבי | 24-01-2019 20:40
ועל גופות ההרוגים בתאונות הדרכים
2
הבדווים
ללללל | 24-01-2019 18:20
הבדווים בדרום ישובים בני 900 שנה עוד לא הכירו בהם