ההקלטה והמסרים: בנט בהודעה לפעילי הימין החדש

בהקלטה נשמע יו"ר הימין החדש מספר לפעילי המפלגה על מאחורי הקלעים: הקמפיין יחל בחודש הבא; "עובדים על יצירת המצע ועקרונות המפלגה" ומבקש: "אנחנו שולחים חומרים - מאד נשמח שתפיצו"

ההקלטה והמסרים: בנט בהודעה לפעילי הימין החדש
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

השר נפתלי בנט שמר על שתיקה כבר 25 יום מאז ההצהרה על המעבר ל'ימין החדש'. אך אמש (שלישי) הוא שלח הודעת המרצה לפעילי המפלגה החדשה.

בהקלטה נשמע יו"ר הימין החדש מספר על האסטרטגיה שמובילה כרגע את המפלגה, "אנחנו בימים אלא עובדים הרבה מאד על יצירת המצע, עקרונות המפלגה, בונים את התשתיות לקמפיין ועושים את כל שלב היערכות", סיפר עלה חודש האחרון מאז ערק עם שקד מהבית היהודי. "התקופה הזאת היא פחות קריטית מבחינת הקמפיין ממש, אלא רואה את זה יותר כתקופת הערכות".

בנט סיפר כי הקמפיין יחל בתחילת החודש הבא. "הצפי שלי זה שבתחילת פברואר יוצאים לדרך. שם נצטרך את כל העזרה שלכם", קרא בקבוצת הווסאצפ הסגורה. "מראש אני אומר תודה רבה. וביקש מהם "שאנחנו שולחים חומרים – מאד נשמח שתפיצו את זה בווצאפ, זה מאד עוזר".

בנט התייחס לווידאו בחירות שהופץ אמש עם איילת שקד וכינה אותו "סרטון חזק". לבסוף אמר, "אני מעת לעת אעדכן אתכם בקבוצה".

מוקדם יותר התראיין בנט לראשונה באולפן ynet, וחזר שוב על הקביעה כי מפלגתו תמליץ לאחר הבחירות על נתניהו להרכבת הממשלה הבאה.

והתייחס לחקירות ראש הממשלה: "אני מקווה שלא נגיע למצב של הגשת כתב אישום. זה לא טוב ברמה האישית ולא ברמת מדינת ישראל. אני אגיד בצורה הכי ברורה – אנחנו לא נצטרף למקהלת הפופוליזם, אנחנו בימין החדש נמתין להחלטת היועץ לאחר שימוע ורק אז נתכנס בסיעה ונקבל החלטה. החוק קובע שראש ממשלה לא חייב להתפטר עד אחרי פסק דין חלוט, והרציונל הוא שרוצים ביקורת שיפוטית על ההחלטה שיכולה להחליף שלטון. אנחנו נתכנס בסיעה, ונדון לפי כל העובדות שיהיו לפנינו. בשלב זה, אנחנו נמליץ באופן ברור לנשיא ריבלין על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה".

בנושאי דת ומדינה, דחה בנט את ההחלטה למועד מאוחר יותר: "אנחנו המפלגה של עם ישראל, הציונות המתחדשת. אנחנו שוקדים בימים אלה על כתיבת המצע. אני מודיע כאן שמיד אחרי הבחירות נקים ועדה ציבורית מיוחדת ברוח אמנת גביזון-מידן כדי לייצר הסכמה רחבה בכל הנושאים במדינת ישראל. אנחנו לא דגל חילוני ולא דגל דתי. אנחנו מאמינים במסורת, בשורשיות של עם ישראל. אנחנו צריכים לאזן בין מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, עם שמירה על זכויות הפרט. אנחנו נגד כפייה דתית ונגד כפייה חילונית".

השארתי את הבית היהודי במצב יותר טוב ממה שקיבלתי

על מפלגת הבית היהודי אותה נטש בפתאומיות, והשאיר אותה עם בור בתקציב ותהיות על המשך דרכה הפוליטית, אמר בנט: "הבית היהודי-תקומה הייתה ביתי במשך 6 שנים ואני אוהב מאוד את האנשים. צריך לומר שאני ירשתי את הבית היהודי עם חוב של עשרות שנים בהיקף של 40 מיליון ₪ ובשורת פעולות לא קלות צמצמתי אותו ל-19 מיליון ש"ח. אני מותיר מפלגה במצב הרבה יותר טוב ממה שקיבלתי. יש חשיבות במפלגה דתית-ימנית, אני קובע בצורה מאוד ברורה שהבית היהודי-תקומה יעברו יפה מאוד את אחוז החסימה אחרי שיבחרו הנהגה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לידיעת פעילי הימין החדש
רפול | 23-01-2019 15:11
מי שבגד פעם אחת חזקה עליו שיבגוד פעם נוספת. קחו את זה בחשבון כשהתחנה הבאה תהיה הליכוד או משהו דומה
2
תזהרו מהנוכל הגדול, הוא לא ימין, זוכרים
משהו חדש מתחיל | 08-02-2019 6:46
חה חה חה, משהו חדש, ימין חדש בסגנון אפל ביותר, זהירות זהירות זהירות, שני הגנבים השאיר וחובות כבדים בבית היהודי, צריך לתבוע את השניים, היכן הכסף גנבים???