הבעיה מולה ניצבים בנט וסער

בנימין נתניהו כרך את עצמו בעבותות אל הימין, ובגלל שהימין התייצב בגאון לצידו לאורך כל הדרך את המחיר צפוי לשלם אותו הימין. בגלל המשוואה הזו בנט וסער מסונדלים בפניה אל הקולות המתנדנדים

הבעיה מולה ניצבים בנט וסער
  (צילום: פלאש 90)

אמנם אין להסתמך על סקרים, אך קריאת כיוון הם יכולים לתת. סקר גל"צ הבוקר (שלישי) יכול אולי לרמוז על הבאות. אם אכן, וכרגע מסתמן שאכן ועוד איך, היועמ"ש יגיש כתב אישום נגד נתניהו, המשחק הפוליטי ישתנה לנו מול העיניים.

על פי הסקר שפורסם הבוקר, ארבעה מנדטים בורחים מהליכוד במקרה כזה ומתפזרים רובם בין מפלגות המרכז: כולנו, יש עתיד, חוסן לישראל ובאופן מפתיע גם ליברמן. כל מפלגה זוכה במנדט.

קשה לנבא איך המערכת הפוליטית תהיה לאחר כתב אישום אם יוגש, אבל בקרב אזרחים רבים משהו יכול להתערער, בטח אלו שמשוטטים במרכז המפה הפוליטית.

בנימין נתניהו כרך את עצמו בעבותות אל הימין, ובגלל שהימין התייצב בגאון לצידו לאורך כל הדרך את המחיר צפוי לשלם אותו הימין. אלו אותם אנשים שהביאו ארבעים מנדטים בזמנו לקדימה, ולאחר פרשות אולמרט ומבצע עופרת יצוקה- שפוצץ את תכנית הדגל של קדימה "ההתנתקות"- בפרצוף, הבוחרים נהרו חזרה לימין.

למשוואה הזו עוד לא הכנסנו את הנתון לפיו בנימין נתניהו הוא אריה שנלחם בחירוף נפש על תפקיד ראש הממשלה וחפותו- כשהם שלובים זה בזה, ואם וכאשר יוגש כתב אישום, חרצובות הקמפיין ויכולותיו של נתניהו ימריאו עוף. קוסם כינו אותו לא פעם, ולא יפלא שנראה אצלו יכולות של הודיני שנחלץ מתיבה קשורה בשלשלאות לצהלות הקהל.

מי שבמצוקה הם אנשים כמו בנט וסער. אלו שנמצאים תחת שולי גלימתו של נתניהו, מבינים שבבסיס הפוליטי שלהם אסור להם לצאת נגד נתניהו, אך סופגים ממנו את כל הריקושטים. האשמה בפוטש שספג סער, אייטמים על משפחת בנט שמתפרסמים בחברת החדשות והכל עוד לפנינו.

המאבק על המרכז

בגלל המשוואה שהנציג הבכיר של הימין הוא נתניהו ופגיעה בו תפגע בימין כולו, בנט וסער מסונדלים ומגבים את נתניהו ככל יכולתם.

לכן כשיש בריחה מהליכוד למרכז- ימין, הם פונים לגנץ- רמטכ"ל בלי עמדה, שמדבר על כך שישראל לפני הכל (בניגוד כביכול לנתניהו שעניינו האישי נכרך עם הלאומי), לפיד שנזהר לגעת בתפוחי אדמה מעוררי מחלוקת- בטח בתחום המדיני ותוקף את נתניהו על אמות מידה, ומשה כחלון שחזר גם הבוקר שלא יישב עם נתניהו אם יוגש כתב אישום לאחר שימוע. כחלון גם נשא קדנציה שלמה בתפקיד לורד שומר החותם של יוזמות הליכוד והבית היהודי נגד בית המשפט. וכשהעסק המשפטי מתערער הוא משדר לציבור יציבות ממלכתית.

אם נתייחס לקולות המפתיעים שזולגים אל ליברמן, אלו כנראה מתלבטים שמחפשים חיק ביטחוני- ימני- חמים, שמשום מה הם מוצאים אצלו.

הימין המובהק ילך אחרי נתניהו בסוגיה המשפטית, את ההזדהות עם העוול והרדיפה יחושו ציבור ימני וחרדי, כאלו שרואים את מערכת המשפט כטבולה בהטיה פוליטית עד צוואר.

אך המאבק הוא על הקולות במרכז, אלו שבנט ושקד נטשו את הבית היהודי כדי להעביר אותם אל הגוש לדבריהם. שם, כתב אישום יכול לערער את האמון שלהם במערכה הזו שמנוהלת על יסודות המשטר וסביב פרסונה אחת, נתניהו. ושם, יורשי נתניהו, מבנט ועד סער דרך כלל צמרת הליכוד, יצטרכו לקיים מערכה משונה לצד נתניהו עם יכולת להיבדל ממנו כשצריך. וזה לא פשוט.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בנט בבעייה סער פחות
לא מדויק | 22-01-2019 14:09
כל מה שסער צריך לעשות הוא להשתחל לרשימה, אפילו במקום 26. משם הדרך לראש פתוחה לאחר שיוגש כתב אישום וביבי, למרות כל ההצהרות, יאלץ להתפטר. בנט ימשיך להנהיג מפלגה מגזרית קטנה כמו שס או כמו האיחוד הלאומית
2
בנט
עמוס | 23-01-2019 14:43
מעניין למי היה את הקלטת בנושא הוריו של בנט ? מדוע הקלטת יצאה עכשיו ? למי יש אינטרס שזה יצא החוצה ? מי קיבל את הקלטת ופרסם אותה ? איך זה שחומר חקירה שהיה רק בידי הפרקליטות ולא היה הידוע לאף אחד אחר מצא את דרכו לתקשורת ?