אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבית היהודי יתכנס שוב: שתי חלופות לקביעת היו"ר

הזמנה לכינוס ביום ראשון הקרוב נשלחה לחברי הבית היהודי. שם יצטרכו להצביע קודם כל כי שינוי החוקה ייעשה ברוב רגיל כדי לא לחזור על הפארסה מפעם שעברה, ולאחר מכן לבחור בין שתי אלטרנטיבות

הבית היהודי יתכנס שוב: שתי חלופות לקביעת היו"ר
  (Photo by Yehuda Haim/Flash90)

חברי הבית היהודי קבלו הזמנה לכינוס המרכז ביום ראשון הקרוב (27.1) לשוב ולנסות לאשר הצעה מוסכמת לאחר שהצעת היו"ר ניר אורבך נפלה בכינוס המרכז בשבוע שעבר.

הכינוס מכוון לשעה 19:00 בערב ביישוב נחלים, שם ינסו בבית היהודי, כפי שפרסמנו, להצביע קודם כל כי שינוי החוקה ייעשה ברוב רגיל, מה שימנע פארסה נוספת ולאחר מכן תובא ההצעה להצבעה שנייה- חשאית, בין שתי אלטרנטיבות וללא אפשרות לחברי המרכז להסתייג.

המתווה אושר במרכז המפלגה בהוראת שעה- ועליו חתמו למעלה מ- 370 חברי מרכז.

לפי ההצעה הראשונה, הבחירה ליו"ר, תעשה על ידי ועדה מייעצת שתגיש שם של מועמד מתאים שיובא לאישור המרכז ואישה שתשוריין במקום השלישי. שאר חברי הרשימה ייבחרו במרכז. לפי הצעה השנייה, כל הרשימה כולל היו"ר תיבחר על ידי המרכז.

ההצעות שעומדות על הפרק מבקשות לאפשר, כהוראת שעה, קבלת החלטה דמוקרטית באופן שרוב רגיל שלחברי המרכז יוכל לקבוע את אופן קביעת יו"ר המפלגה ובחירת חברי הכנסת, כולל שריון מקום לאישה, מבלי להידרש לרוב מיוחס של %65. ההצעה אותה הוביל אורבך בפעם שעברה לא אושרה למרות שהיה לה רוב מובהק (%61 מול %39) לאור הוראת החוקה כי כל שינוי בה דורש רוב של %65.

בהזמנה שנשלחה לחברי המפלגה מדגישים שצריכים לאשר זאת "בשל צוק העיתים" ושם מוסבר גם כי "שעון החול הפוליטי הולך ואוזל. כל עיכוב נוסף בקביעת יו"ר המפלגה ובחירת מועמדי המפלגה לרשימה לכנסת – יפגע קשות במעמדה ובכוחה של המפלגה בגיבוש הרשימה המשותפת עם מפלגת האיחוד הלאומי, וביכולתה להילחם על לב הבוחרים מול מפלגות אחרות".

"בנסיבות אלה", מוסיפים ומנמקים, "ומתוך ראיית טובת המפלגה, והצורך לפעול במהירות לחילוצה מהמשבר אליו היא נקלעה, מוצע לקצר את תקופת מתן ההודעה על כינוס המרכז לשינוי החוקה. לאחר אישור שתי ההצעות הראשונות, בהצבעה גלויה, תתבצע הצבעה חשאית על הצעת המזכירות לאופן קביעת יו"ר המפלגה ובחירת רשימת המפלגה לכנסת ראה טופס הצבעה נפרד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מגוחך שמתעסקים חודש שלם בפרוצדורה ולא בתכלס
MDR | 22-01-2019 9:57
ככה הבית היהודי אפילו לא יגרד את % החסימה ונניח שבכנס נחלים,לפתע פתאום, תתגלע מחלוקת בין הניצים .... ולא יגיעו להבנות ....? יצטרכו לקרוא בחזרה לדר יוסף בורג או לפחות לשאול יהלום /זבולון אורלב
האם הימנים השתגעו? במקום להתאחד מתפלגים?
עמוס | 22-01-2019 12:18
הרי אם הבולשביקים - מרץ ועבודה - ישלטו, כל ההתנחליות יושמדו. ומדינת ישראל תיהפך למדינת ''ישמעאל-ישראל''. משוגעים תרדו מן העץ !!!
מאוד טבעי בדמקרטיה יהיו חילוקי דעות
א | 22-01-2019 10:36
פה כבר לא דיקטטורת בנט
2
יצטרכו לקרוא חזרה לרב יצחק לוי להנהיג
ליאת דוידוביץ | 22-01-2019 12:38
עסוקים רק בעניינים טכניים, אף שהזמן נוקף. בסופו של דבר יצטרכו לקרוא חזרה לרב יצחק לוי להנהיג.
3
תקראו כבר לפרופסור הילל וייס!!
חיים וייס | 22-01-2019 14:11
גם ימני, גם דתי, גם בעל נסיון בהנהגה כנשיא הסהדרין החדשה וגם מטורלל במידה.
4
אורבך השליח של בנט יוביל את המפלגה לאבדון!
ג | 22-01-2019 14:26
כבר היה אפשר לערוך פריימריז בזמן הזה פעמיים, וזה לא צריך להיות יקר!!! אורבך משחק במפלגה כמו בבובות מריונטה, עכשיו הוא משנה את החוקים כי לא הלך לו בלכפות את רצונו של בנט בדרך הדמוקרטית. אחרי שהוא עצמו דאג לשינוי החוקה! הוא יהרוס את היצוג של הציונות הדתית בכנסת! אנחנו טיפשים ונאיביים פעם שניה!