אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סדר ט"ו בשבט בבית הנשיא: "החקלאות היא ביטחון"

נשיא המדינה רובי ריבלין ערך את סדר הט"ו בשבט המסורתי והתייחס לנציגי משפחות שכולות שנכחו בטקס: "אתם עדות חיה ליכולת לצמוח גם אחרי הסופה הנוראה שכרתה ענף יקר ואהוב כל כך בחייכם"

סדר ט"ו בשבט בבית הנשיא: "החקלאות היא ביטחון"
  צילום: אבי קנר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה, ערכו היום (ראשון) את סדר הט"ו בשבט: "החקלאות הישראלית היא מעמודי התווך של מדינת ישראל".

הנשיא קיבל מנציגי החקלאים סלסלת פרות, והתייחס למצב החקלאות בארץ ופנה לנציגי מועצת הפירות: "אני מאמין באמונה שלמה שהחקלאות הישראלית היא מעמודי התווך של מדינת ישראל. החקלאות אינה רק מקצוע או עבודה. החקלאות היא ערך, החקלאות היא כלכלה, החקלאות היא ביטחון, והכי חשוב החקלאות היא עצמאות למדינה".

באירוע נשאו דברים אחרי הנשיא גם מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות איציק כהן, ולקחו בו חלק מנציגי משפחות שכולות נפגעות פעולות איבה וחברים בעמותות "אור למשפחות".

במרכז האולם הוצבו יצירות קרמיקה מהתערוכה "זרעי מורשת" של האמנית אורנה טמיר שסטוביץ', העוסקות ביחסי הגומלין שבין האדמה וגידוליה, ואת סדר הט"ו בשבט הנעימו חבורת הזמר של עמותת "אור למשפחות" שביצעו את השיר "עוד לא תמו כל פלאייך", ובשיר "בשנה הבאה" הצטרף גם הנשיא לשירה משותפת.

בדבריו אמר ריבלין: "ט"ו בשבט הוא חג הברית בין האדם לאדמה, ברית בין עם לארצו, ברית בינינו לבין הסביבה", אמר הנשיא והוסיף: "בסדר ט"ו בשבט הזה, מכבדים אותנו בנוכחותם חברים מארגון "אור למשפחות" ששילמו מחיר כבד על הברית האיתנה בין העם שלנו ואדמתו. אתם עדות חיה ליכולת לצמוח, לחיות, להכות שורש, ואף להביא פרי גם אחרי הסופה הנוראה שכרתה ענף יקר ואהוב כל כך בחייכם".

מדבריי מנכ״ל ארגון מגדלי הפירות, איציק כהן: ״למגדלי הפירות קשר ארוך שנים עם נשיאי ישראל, אך לנשיא רבלין ולרעייתו יש לנו קשר מיוחד. אדם שהיה לו קשר מיוחד לחקלאים והיה תמיד בצד שלנו. אני גאה להמשיך במסורת רבת השנים ולהציג בפני נשיא המדינה ובפני מדינת ישראל כולה את מיטב פירותם של חקלאי מדינת ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הרבה פרי בוסר יש אצל רובי מרחביה
עמוס | 21-01-2019 11:55
מוטב לאכול שום ובצל בהתנחלויות ולא פרי בוסר ברחביה