אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עצת הפרישה של ניסן סלומינסקי לבית היהודי

בנאום הפרישה שלו מהחיים הפוליטיים סיפר סלומינסקי על דרכו בן עשרות השנים בשירות הציבורי ואמר כי מדינת ישראל חייבת שהבית היהודי תהיה מפלגה חזקה: "למרות תנאי ההתחלה הקשים ביותר שעומדים לפנינו"

עצת הפרישה של ניסן סלומינסקי לבית היהודי
  (צילום: יצחק הררי/ פלאש90)

יו״ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומינסקי, שהודיע לפני זמן קצר (חמישי) על פרישתו מהחיים הפוליטיים, נשא נאום במסגרת כינוס מרכז מפלגת הבית היהודי שהתכנס הערב בכדי לבחור את יו"ר המפלגה ואת חברי הרשימה לכנסת, ואמר כי כדי להצליח בבחירות הקרובות המפלגה חייבת לחזור לשטח.

סלומינסקי התייחס בפתח נאומו למצבה של המפלגה לאחר פרישת בנט ושקד ואמר: "מדינת ישראל צריכה מפלגה כמו 'הבית היהודי', גדולה וחזקה. הציונות הדתית צריכה "בית יהודי", גדול וחזק. כל חיי, מהילדות ועד היום, קשורים בקשר בל – ינתק לציונות הדתית ולמוסדותיה. לבניית ארץ ישראל, לחיזוק עם ישראל ולהאדרת תורת ישראל".

סלומינסקי סיפר על הקריירה הציבורית ארוכת השנים שלו ועל היבחרו לראש המועצה הראשון של מועצת אלקנה- תפקיד אותו מילא במשך כשני עשורים: "אלו היו שנים מרתקות של אשקוביות, בתי קבע, שכונות, מוסדות חינוך ותרבות, תעשיה וכו'. ראשי 'גוש אמונים' עזבו כל אחד להקים את ישובו, אך יחד, הקמנו את מועצת יש"ע שכינוסה הראשון היה באלקנה. מאז הייתי חבר ההנהלה וקמב"צ של המועצה, האחראי למאות פעולות של הקמת והרחבת ישובים. אך כידוע, גם טרגדיות יש בחיים. אשתי מרשה לבית הרב דולגין שליוותה אותי בכל הפעילות נפטרה לאחר חמש שנים של מאבק במחלת הסרטן והיא רק בת 35".

סלומינסקי סיפר על פעילותו הפרלמנטרית ואמר: "מיום כניסתי לכנסת בשנת 1997 תפיסתי הייתה, וכך גם כיום, שאנו מפלגת שטח. חייבים לחזור לשטח, לחזק את הפעילים ולהחזיר את הערבות והאחריות ההדדית. מרכז המפלגה שימש מאז ומעולם הלב והמנוע של המפלגה והוא גם זה שבחר את הרשימה לכנסת. מאז, עם הקמת 'הבית היהודי', השיטה שונתה לפריימריז – ובו נבחר נפתלי ליו"ר המפלגה ולמרות הכל, נבחרתי שוב למקום הראשון בפריימריז. רצוני היה לתרום באופן הפרלמנטרי המקסימלי ולהיות יו"ר ועדה מרכזית בכנסת. ואכן, שימשתי כיו"ר שתי הועדות החשובות ביותר בפרלמנט הישראלי. כיו"ר ועדת הכספים – בתקופה זו ובקודמות לה, הצלחנו לסייע לעם ישראל כולו ובכלל זאת, לגופי וארגוני הציונות הדתית ולעולם התורה על כל זרמיו. וב-4 השנים האחרונות כיו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט עשינו מהפכות אדירות".

"כל העשייה והפעילות הענפה למען הכלל בכל השנים הללו, נבעה מהערכים והחינוך אותם קיבלתי מהציונות הדתית ומוסדותיה. איך יתכן שמי שגדל והתחנך במוסדות אלו, ביום פקודה ילך למקום אחר? בעיניי, זה כמו בעל מכולת שבכל השבוע קונים אצלו בהקפה, וכשמגיע יום התשלום הולכים ומשלמים במכולת השניה הנמצאת בקצה הרחוב ממול".

בסוף דבריו שיתף סלומינסקי את השיקולים בהחלטתו שלא להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת: "חבריי היקרים, לאחר לבטים, החלטתי שלא אתמודד – לא לראשות הרשימה ואף לא לרשימה עצמה. אבל, אני לא עוזב את הבית, אמשיך לפעול ולעזור לחזק ולבנות את הבית היהודי כדי שיצליח בבחירות, והוא גם בע"ה יצליח. וזאת, למרות תנאי ההתחלה הקשים ביותר שעומדים לפנינו".

"בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לאשתי היקרה ארלט, לילדיי גאיילי, עמיאלה, נתנאל, בת-אל ואלעד ומשפחותיהם, שתמכו בי לאורך כל השנים. ליועציי לאורך השנים, אנשי המפלגה ולכל מי שליווה, סייע ותמך בי לאורך כל הדרך. המדינה צריכה בית יהודי חזק. החברה צריכה בית יהודי חזק. בעזרתכם הפעילים המרכזיים נעשה זאת. עלה ונעלה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
שלום ולא להתראות
בי בי | 17-01-2019 19:36
עסקן מפדלניקי מהסוג העבש ביותר. לא נתגעגע.
כפוי טובה שכמוך, יורק לבאר ששתית ממנה
תגובה לפוחז הקודם | 17-01-2019 20:27
הפוסל במומו הוא פוסל
2
פנייה נרגשת לח"כ ניסן סלומינסקי
משה | 17-01-2019 19:56
צר לי ולרבים אחרים שאתה פורש ,חבל !!!. אתה אישיות בכירה ורצינית רבת פעלים, עם הרבה קבלות ביד. רבים ממצביעי הבית היהודי ישמחו לראות אותך ממשיך גם בכנסת הבאה. שקול זאת שנית בטרם תנטוש את הספינה הטובעת.
3
ניסן, תודה על הרב רפי. כל הכבוד
ממש בפיאנלה הבאת אות | 04-02-2019 23:29
הבאת אותה סחטיין