אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקרב נמשך: הרב ליאור שוב הורה ל-'מאוחדים' להתפטר

בעקבות חוות הדעת המשפטית הרב ליאור לא מותיר למועמדי הרשימה שחתומים על ההסכם ברירה והתחמקות אלא להתפטר. ואלי ישי לא יכול לגבות מועמדים שיפרו את דברי הרב ליאור

הקרב נמשך: הרב ליאור שוב הורה ל-'מאוחדים' להתפטר

הרב ליאור בעקבות חוות הדעת המשפטית לא מותיר למועמדי הרשימה שחתומים על ההסכם ברירה והתחמקות אלא להתפטר. ואלי ישי לא יכול לגבות מועמדים שיפרו את דברי הרב ליאור אם הוא רוצה לחתום הסכם לבחירות הבאות עם עצמה יהודית=בן גביר (וגם עם האיחוד הלאומי) עם ימשיך לתמוך בהפרת ההסכם בירושלים.

הוויכוח הזה הוא הרבה מעבר לנעשה בעיריית ירושלים והוא יכול לפגוע בסיכוי לאיחוד בין רשימת עצמה יהודית לרשימת יחד של אלי ישי

קלמנוביץ' יכנס לעירייה, קינג בעוד שנתיים וחצי

נתחיל מהסוף, הרב מאזוז הורה לחברי רשימת מאוחדים מהמקום הרביעי עד המקום האחרון להתפטר, ובכך לאפשר את ביצוע הסכם הרוטציה בין אריה קינג, יונתן יוסף ודב קלמנוביץ, לפיו 5 שנות הכהונה יחולקו בין שלושת המקומות הראשונים ברשימה.

לפי ההסכם שניסח יו"ר עוצמה לישראל עו"ד איתמר בן גביר ונחתם בין שלושת הראשונים ולבין שאר חברי הרשימה, יש הסכמה מה עושים במקרה וזוכים במנדט אחד, אז קלמנוביץ' וקינג מחלקים בניהם את הקדנציה כשכל אחד מכהן חצי ממנה. במקרה של שני מנדטים, כמו שהשיגה סיעת 'מאוחדים' בבחירות האחרונות, אז כל אחד משלושת המועמדים זוכה בארבעים חודשים – כלומר, לוקחים את חמש השנים = 60 החודשים ומחלקים בשווה, כשכל אחד יהיה חבר מועצה לזמן מוקצב.

המטרה, בין היתר, שקינג יוכל לכהן כסגן ראש עיר וחבר מועצה- במחצית הקדנציה השנייה וכך ההסכם תקף ותואם את הסכם הקואליציוני שנחתם מול משה ליאון במשא ומתן הקואליציוני.

עם זאת, יו"ר יחד השר לשעבר אלי ישי טוען כי קיים הסכם נוסף עם קינג, בו נכתב כי יוסף צריך להיות במקום השני. מכך הטענה שהרוטציה היא רק בין קינג לקלמנוביץ' ואילו יוסף תמיד יישאר מספר 2 כחבר מועצה. קלמנוביץ' וקינג מתכחשים להסכם הנוסף וגורסים שהרוטציה היא בין שלושת נציגי הרשימה.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו