הימין החדש: "לא נשב בממשלה שתסכים לחלוקת ירושלים ומדינה פלסטינית"

מפלגת הימין החדש לא תשב בממשלה שתסכים לחלוקת ירושלים ולהקמת מדינה פלסטינית, כך נמסר בתגובה ל"תכנית השלום" של הנשיא טראמפ. יוגב: "מדינה פלשתינית לא היתה פה מעולם ולא תהיה לעולם"

בנט: "לא נשב בממשלה שתסכים למדינה פלסטינית"
  בנט בגוש עציון (צילום: גרשון אלינסון/ פלאש 90)

במפלגת ״הימין החדש״ לא יישבו בממשלה שתסכים לחלוקת ירושלים ולהקמת מדינה פלסטינית, כך נמסר בתגובה לפרסום תכנית השלום של נשיא ארה"ב דולנד טראמפ.

לפי התכנית בעיקרה, הקמת מדינה פלסטינית בכ-90 אחוזים משטחי יו"ש עם בירה בחלקים ממזרח ירושלים. גושי ההתיישבות יסופחו אך כל היישובים הצעירים מחוץ לגושים לא יורחבו ומאחזים לא חוקיים יפונו.

לדברי השרים בנט ושקד, "ארה״ב היא ידידתה הגדולה של ישראל, והנשיא טראמפ הוא חבר אמת. עם זאת, ביטחון ישראל ושלמות ישראל קודמת לכל אינטרס אחר".

על כן הוסיפו, מפלגת ״הימין החדש״ לא תשב בממשלה שתחלק את ירושלים ותקים מדינה פלסטינית. "רק מפלגת ״הימין החדש״ גדולה וחזקה תשאיר את הקואליציה נחושה להתנגד לתכניות מסוכנות"."

בתגובה לפרסום התכנית המדינית החדשה, אומר חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ מוטי יוגב כי "נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נקט עד כה במדינות פרו ישראלית ובהבנה מלאה ששורשי הבעיות במזהת נאוצות באיראן ובפלסטינים, ובישראל פתרון – שלא כקודמו.

אני סמוך ובטוח שלא זאת תהיה התכנית שהוא יכתיב לישראל, אך במידה שזו התכנית שתוצג, היא תצטרף לתכניות קיסינגר אובמה ואחרים. ארץ ישראל הייתה ותהיה לעולם שייכת לעם ישראל. מדינה פלשתינית לא היתה פה מעולם ולא תהיה לעולם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בנט לא תהיה לך ברירה מדינה פלסטינאית מצויה
קזימיר בושיץ | 16-01-2019 23:05
בתכנון של כל העולם. דהיינו הלך על ארץ ישראל הקדושה וצריך לשנות פוליטיקה.
2
משמח
שירה | 17-01-2019 12:30
סוף סוף דברים ברורים. כל מדינה מבינה את הצרכים שלה. וטוב שכך. כל התערבות מבחוץ מבורכת אך לא מהווה אלא המלצה. אסור ולא נכון לקבל תכתיבים מסוכנים. כל תכתיב אינו בהכרח נובע משיקולים שנכונים לנו. כך מתנהלת מדינה ריבונית.