אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זילבר בניגוד עניינים בפסילת הפקולטה באריאל

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, עצרה את הקמת הפקולטה לרפואה באריאל עקב ניגוד עניינים. עתה נחשף כי זילבר עצמה מצויה בניגוד עניינים. הפקולטה לרפואה תשוב?

זילבר בניגוד עניינים בפסילת הפקולטה באריאל
  המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

התפתחות בפרשת הפקולטה לרפואה באריאל. התנועה למשילות ודמוקרטיה טוענת כי המשנה ליועמ"ש שביטלה את פתיחת הפקולטה לרפואה באריאל, נמצאת בניגוד עניינים חמור.

במכתב ששלחו בתנועה למשילות ודמוקרטיה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נכתב כי המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר נמצאת בניגוד עניינים לאחר שנמצא כי היא מרצה בשכר באוניברסיטת תל אביב – מהמתנגדות הבולטות לפתיחת הפקולטה לרפואה באריאל.

התנועה למשילות ודמוקרטיה פנתה בתלונה ליועץ המשפטי לממשלה וקראה לו לבטל את החלטת זילבר.

ניגוד עניינים בהקמת הפקולטה לרפואה באריאל

כזכור, בסוף דצמבר, שלחו שני המשנים ליועמ"ש, דינה זילבר ורז נזרי, מכתב רשמי בשם היועץ המשפטי לממשלה, המזהיר על ניגוד עניינים בהקמת הפקולטה לרפואה באריאל.

המשמעות לדבריהם: "דיון מחודש בעניינים הנוגעים לאוניברסיטת אריאל" וכי על האוני' להימנע מנקיטת צעדים בלתי הפיכים להקמת הפקולטה ועל הנרשמים לפקולטה לדעת שהקמת הפקולטה "מצוי בבחינה".

המכתב נשלח לרקטור אוניברסיטת אריאל, פרופ' מיכאל זינגרד, ומנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) מתניהו אנגלמן.

לפי טענת המשנים ליועמ"ש, חברת המל"ג והוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת), ד"ר רבקה ודמני, הייתה בניגוד עניינים בדיונים על הקמת הפקולטה לרפואה באריאל, לאחר שנפגשה עם רקטור האוני' לבחינת אפשרות העסקתה באוניברסיטה.

אמנם ד"ר ודמני נמנעה מליטול חלק בדיונים החל מסוף אוקטובר 2018, לאחר שהבינה שישנה התקדמות למינויה כפרופסור באוני' אריאל, אולם המשנים ליועמ"ש מעלים את השאלה אם היה עליה להימנע מלהשתתף בדיונים מוקדם יותר, וכי על ד"ר ודמני היה לדווח ליועצת המשפטית של המל"ג כבר בתחילת התקשרותה עם רקטור האוניברסיטה.

על פי דברי המכתב, ניגוד העניינים עלול ליצור קביעה משפטית שמשמעותה כי המל"ג והות"ת "עשויים להידרש לדיון מחודש בעניינים הנוגעים לאוניברסיטת אריאל".

עוד מודגש כי קביעה משפטית זו עלולה בנוסף להשפיע על החלטת הות"ת לאשר את הקמת הפקולטה לרפואה באריאל, החלטה שהתקבלה ברוב של 4 מתוך 7, כאשר ד"ר ודמני נמנתה עם התומכים בהחלטה.

לאור דברים אלו, מבקשים המשנים ליועמ"ש, להימנע ככל הניתן מנקיטת צעדים בלתי הפיכים בקשר להקמת הפקולטה על מנת  לצמצמם למינימום האפשרי את פוטנציאל הפגיעה באוניברסיטה, במידה ויוחלט שלא להקים את הפקולטה.

בנוסף, יש להבהיר לנרשמים לפקולטה שהאישור הניתן להקמת הפקולטה מצוי בבחינה

מי ישמור על שמורי הסף?

במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, הזכיר עו"ד זאב לב את קביעתה של זילבר בנוגע לטענות שעלו נגד ניצב רוני ריטמן לפיהן היה במצב של ניגוד עניינים כשעסק בחקירות נתניהו.

עו"ד זאב לב כותב ליועץ כי "ביד אחת נדחית טענה בדבר ניגוד עניינים של ניצב בדימוס ריטמן, בטענה כי הוא "לא היה הגורם המרכזי שעסק בחקירות", וזאת בשעה שהיה המפקד הממונה על היחידה החוקרת, ואילו ביד השנייה נכתבת הנחיה המבקשת לבטל החלטה כאשר הד"ר ודמני הינה רק אחת מתוך 7 חברי ועדה, ללא כל יכולת השפעה יוצאת דופן, וכאשר קולה אף לא היה הקול המכריע בהצבעה.

עו"ד לב אומר כי "העובדה שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה חוסמת הקמת פקולטה חדשה מטעמים של ניגוד עניינים כשהיא עצמה נמצאת בניגוד עניינים חמור יותר, מציפה שוב את השאלה מי ישמור על שומרי הסף?"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
היא מרצה בפקולטה לרפואה?
מוזר | 16-01-2019 19:20
איזה ניגוד עניינים יש פה?
הקאתי את כל האוכל לאחר שראיתי תמנות זילבר
בניטשקה חונטשקה | 04-02-2019 18:05
חזן הבטיח להניח הצעת חוק. האוסר על כלי התקשורת לפרסם תמונות מזוויעות של אנשים דוגמת הזילבר הזו
תשובה
מ | 16-01-2019 19:56
לא היא מרצה בפקולטה למשפטים כנראה באוניברסיטת תל אביב. מכיוון שהיא מרצה באוניברסיטת תל אביב, ואוניברסיטת תל אביב מעסיקה אותה כמרצה אצלה, ואוניברסיטת תל אביב מתנגדת להקמת הפקולטה באריאל, אז יש ניגוד עניינים בכך שמרצה באוניברסיטת תל אביב תתן חוות דעת משפטית על ניגוד עניינים כלפי אוניברסיטת אריאל
2
גם אם היא מצויה בניגוד עניינים
מישו | 16-01-2019 20:12
זה לא הופך את ניגוד העניינים של רבקה ודמני לפחות ניגוד עניינים. ניגוד העניינים שריר וקיים, ולכן הקמת הפקולטה לרפואה באריאל צריכה לעבור הצבעה חוזרת. ואגב, זה לא נחשב ניגוד עניינים, אחרת חצי מחברי מלג וותת נמצאים בניגוד עניינים בכל נושא שקשור למוסד אקדמי כלשהו. אתה מנוע רק מלעסוק בענייניו של מוסד המשלם לך שכר, או כל הטבה אחרת. לא בענייניו של מוסד אחר (גם אם לכאורה יש תחרות. בין המוסדות האלה).
3
טינופת חסרת בושה
אבו נאצר | 16-01-2019 20:30
מצטנפת תחת אצטלא של ניגוד ענינים כשהיא עצמה לא עומדת באמת המידה שהיא עצמה אוחזת, אין נבזות ונבלות גדולה מזו, טינופת, היא מילה קטנה לתאר אותה.
זילבר
ויצמן יצחק | 16-01-2019 21:52
טינופת זה מחמאה בשבילה
4
שחיתות
פרח | 16-01-2019 21:29
אין מי שיעצור את הדינה זילבר הזו, מחליטה על ביטול לימודי רפואה? מי היא שתחליט. היא בניגוד ענינים מזעזע ואיפה כבר היועץ המשפטי שתמיד לא יודע להחליט ונותן לה להחליט כשברור שהיא שמאל קיצוני.
5
זילבר ניגוד או אינטרס כלכלי
ויצמן יצחק | 16-01-2019 21:50
עובדת מדינה בכירה במשרד המשפטים. מקבלת שכר עבור עבודה נוספת מותר? הנוהג הזה הוא שורש הרע. לא מספיק לה שכר גבוה בשירות הציבורי? תלך לפרטי. שורש הרע תן לי ואתן לך. מחר המעביד בבעיה משפטית פלילית יפנה אליה וועוד בעיות כמו עכשיו להוריד מתחרה? לא מבין איך מקבלים לעבודה ״ משפטנית ״ שלא מבינה לייצג מקום עבודה וגם להשמיץ אותו. היא שמאלנית מוצהרת לא חכמה ותראו לאן הגיעה לא מסתדר לי. חברים מביאים חברים ושמירה של מאפיה חזקה של השמאלנים. ממשלת הימין שתרכיב ממשלה חייבת לעשות סדר בשירות הציבורי על סמך איכות ונאמנות למדינה
זילבר
אכפת לי | 17-01-2019 5:06
אל לך לטעות שהתגובות מעלות לך פוקוס.....זו רשעות לשמה ונבזות ..לנצל מעמד שקיבלת....ומוסמכת עי ציבור שנותן שכר....יופי למדת איך לשרוד נוכח איום מעמדך....אבל את הבור שקרית...בסוף תפלי בו.הגאווה!!!...כי זה פשוט לא אמת מארץ תצמח...וכניראה שאת תווכחי בזה בבוא הימים....מחריבייך....ומקימייך ממך יצאו ....שתזכי להארת אמונה אמיתית פשוטה אמן!!!בסופו של דבר את בת ישראל!!!!
6
דינה זילבר היא צבועה ונגועה, כעת היא חושפת את
יצחק | 16-01-2019 22:20
את הפרצוף האמיתי שלה. ולכו תדעו עוד בכמה ניגודי עיניינים היא היתה בעבר ולא ידענו!
7
למה לא מפטרים אותה?
אישה מעלה מעלה מעלה | 17-01-2019 4:51
אחרי שמעלה כל כך הרבה פעמים בתפקידה, מתברר שהיא לא כשירה בעליל למלא את הנדרש ממנה. יש כלי פשוט של כל מעסיק וחד וברור שהיה צריך לשמש מול משרת ציבור שכזה - פיטורין. במקרה שלה אפשר גם פיטורין בבושת פנים.
8
שלטון השמאל
חלי | 17-01-2019 10:13
זילבר היא תמצית שיטת השמאל. רמיה, כוחנות גנבת דעת, יהירות, עורמה, דורסנות, עליונות ממוסדת ומשפחתית.תורה מבוססת על שקרים ורמיה. הכל טמון בה, יש בה הכל מהכל. לכי הביתה נמאסת יחד עם השמאל המעופש.
9
דינה זילבר היא בסדר , כל השאר אינם ואינן בסדר
חקי חיון | 17-01-2019 10:26
חקי חיון , גינה זילבר עושה עבודתה נאמנה והיא גם מרצה היטב בפני הסטודנטיות והסטודנטים ומי שאינן ואינם בסדר הם שאר האנשים.
10
לפזר עת המועצה להשכלה גבוהה
מרוגזת | 10-02-2019 14:52
הגיע המצב לדי כך שלמרות המחסור החמור ברופאים ושאר מקצועות הבריאות אין לרופאים צעירים היכן להתמחות. עקב מחסור בצוותים לא מקימים בתי חולים חדשים. אין מספיק בתי חולים ואלו שישנם עמוסים כי אין צוותים רפואיים. מחסור ברופאים אחיות וכו'. חסרים במקצועות הבריאות חסרים כם מהנדסים. אוניבריסטת בר אילן ביקשה לפחות מתחילת שנות השביעים אחורה להקים בית ספר לרפואה. המועצה להשכלה גבוהה התנגדה והמשיכה להתנגד גם כשהוחמרו מאוד הדרישות לקבלת רשיון לעסוק ברפואה. כבר לא כל אחד שלמד בארץ אחרת יכל לעסוק ברפואה. בזכות המועצה להשכלה גבוהה הגענו למחסור משווע של רופאים, ובגלל מחסור זה בצוותים רפואיים ומכאן אי הקמת בתי חולים חדשים ואי יכולת לאייש מרפאות ומכאן התדרדרות בשרותים רפואיים. מכאן שגם קשה להכשיר צוותים חדשים כשאין מספיק בתי חולים ואין מספיק אנשי מקצוע מנוסים היכולים להכשיר. זוהי הביצה והתרנגולת. על זה יש להגיד אלפי תודות למועצה להשכלה גבוהה. לשיטת המועצה להשכלה גבוהה לא צריך עוד אוניבסיטאות במיוחד כאשר זו אריאל היושבת בשומרון המועצה להשכלה טענה שלא צריך עוד אוניברסיטאות והתנגדה להכרה במכללת אריאל כאוניברסיטה. אנשי המועצה להשכלה גבוהה גם לא רוצים שיתחרו בפרופסורים הקיימים רוצים שלא יהיו עוד כמותם. אין צורך במועצה להשכלה גבוהה כי המועצה להשכלה גבוהה היא המיותרת, ,לכל היותר צריך גוף בין אם קבוע או לא הוא יכול להיות גם זמני אשר יעקב אחר רמת החומר המועבר וההוראה ללא אמירה אם צריך או לא איזשהו מוסד. המועצה להשכלה גבוהה במתכונתה הנוכחית היא המיותרת..