אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבית היהודי חתמה על הסכם עם חולדאי: חצי סגן בשכר ובלי תחב"צ בשבת

הבית היהודי נכנסה לקואליציה של רון חולדאי בתל אביב. במסגרת ההסכם, ימונה סגן בשכר לחצי קדנציה וחיוב העירייה שלא להפעיל תחבורה ציבורית בשבתות ולאכוף סגירת עסקים בשבת

הסכם הבית היהודי בת"א: חצי סגן בשכר ובלי תחב"צ בשבת

הבית היהודי בתל אביב -סיעת "מאמינים", בראשות חיים גורן חתמה אמש (שני) על הסכם קואליציוני עם סיעת "תל אביב 1", בכך השלים ראש העיר רון חולדאי את הרכבת הקואליציה יחד עם אגודת ישראל. ואילו סיעת ש"ס שנציגה, נתן אלנתן רץ לראשות העיר נותר בחוץ.

במסגרת ההסכם, התחייבה העירייה שלא להפעיל תחבורה ציבורית בשבתות, לאכוף סגירת עסקים שאין להם היתר לפתוח בשבת, לתמוך בחינוך יהודי וציוני, להעצים את אירועי התרבות היהודית, ואת השירותים לעולים חדשים, ועוד.

כמו כן הרכב המועצה הדתית והמינוי לרב ראשי ייעשה בתיאום עם הסיעה. הסיעה תקבל את ראשות ועדת נכסים, תקים ועדה חדשה לענייני החינוך הדתי, סגן יו"ר ועדת רווחה וועדת קליטה ועלייה, חברות בכספים, הנהלה ותכנון ובנייה, וכן תקבל מינוי למחצית הקדנציה לסגן ראש עיר בשכר.

במסגרת ההסכם הוחלט על שיתוף פעולה במגוון נושאים כגון חינוך, תרבות, נוער וספורט, תרבות תורנית, דרום תל אביב-יפו, תחבורה ציבורית, שיפוץ ובניה של מוסדות דת, רווחה, המועצה הדתית ועוד.  נציגי הסיעה ימונו לתפקידים שונים וביניהם תפקיד ביצועי בשכר לחצי קדנציה, יו"ר ועדת נכסים, יו"ר הועדה לנושא החינוך הממלכתי דתי בעיר, סגן יו"ר הועדה לקליטת עלייה, וכן סגן וממלא מקום בכל ועדה שתוקף לקידום שכונות דרום העיר.

כמו כן, לסיעת מאמינים יהיה ייצוג בכל ועדה עפ"י ההרכב הסיעתי. בין היתר נציגים בוועדות הנהלה, כספים, חינוך, ועדת המשנה לתכנון ובניה בהתאם להחלטת מועצת העיר. בנוסף, יהיה ייצוג לסיעה במועצות המנהלים באופן יחסי לגודל הסיעה.

חולדאי בירך: "אני שמח כי הקואליציה מתרחבת ומכילה סיעות המייצגות ציבורים מגוונים של העיר".

יו"ר סיעת "מאמינים" חיים גורן: "אנחנו שמחים על ההצטרפות לקואליציה. סיכמנו על שורה של דברים לטובת הקהילות המסורתיות והדתיות בעיר תל אביב-יפו וכן לטובת אוכלוסיות מוחלשות בעיר, ערבות הדדית ושיתוף פעולה בין כל האוכלוסיות החיות בעיר. נעשה את המאמצים להשתלב בעשייה העירונית ולפעול לטובת כל התושבים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מברו'כ
שכטר שוש | 16-01-2019 1:00
ובא גואל לציון