שני דברים שלמדתי מאורי אריאל: עוז וענווה

אצל אורי למדתי את הפרקטיקה. מתוך 18 הצעות חוק שמסרתי באותה תקופה למזכירות הכנסת, 18 עברו קריאה טרומית, ואף אחת לא נפלה במליאה. עו"ד זיו מאור על אורי אריאל

שני דברים שלמדתי מאורי אריאל: עוז וענווה
  זיו מאור צילום אלירז שנהב

במשך שנה וחצי, בשנים 2010-2012, היתה לי הזכות להיות עוזרו – ומשכך גם תלמידו – של אורי אריאל. למדתי המון, אבל אכתוב כאן רק על שני דברים: עוז וענוה.

על הענוה: כשעבדתי עם אורי הוא היה מס' 2 של כצל'ה. בשתי הכנסות אחר כך הוא היה מס' 2 של בנט. את בצלאל סמוטריץ' הוא טיפח: כשעבדתי עם אורי בצלאל היה בן בית בלשכה כמנכ"ל רגבים. לא עקבתי אחר המירוץ בין אורי לבצלאל, אבל אני יודע בוודאות שכשהיו לאורי הזדמנויות להיות מס' 1 בלי הרבה מאמץ, הוא ויתר עליהן. זו לא ענוה סגפנית של אדם הממעיט בערך עצמו. זו ענוה של אדם שיודע שאור הזרקורים לפעמים מפריע לעשייה. והמניע של אורי היה התוצאות. הקרדיט שהגיע בעקבותיהן נראה בעיניו לעתים כמו נטל, בזבוז זמן, מחסום בפני ההישג הבא.

18 הצעות חוק שכולן עברו קריאה טרומית

על העוז: את התיאוריה של החקיקה למדתי אצל המורה הראשון שעבדתי אצלו כעוזר פרלמנטרי, מיקי איתן. אצל אורי למדתי את הפרקטיקה. מתוך 18 הצעות חוק שמסרתי באותה תקופה למזכירות הכנסת, 18 עברו קריאה טרומית, ואף אחת לא נפלה במליאה. אני מזכיר: היינו באופוזיציה. איך הוא עשה את זה? אורי הכיר לפני כולם וטוב מכולם לא רק את המנגנון, אלא גם את החתרנות של הפקידים בלשכה המשפטית וביועמ"שיה. הוא ידע מה החולשות שלהם, עקף אותם בדרכים מתוחכמות שגרמו להם להחוויר בדיונים הסגורים של ועדת השרים לחקיקה. התפקוד שלו בתור חבר ועדת כספים היה לא פחות מגאוני, אבל בזה רק צפיתי מהצד.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שבאחרית כהונתו הפך אורי לאחד משני השרים הליברליים ביותר בממשלה (עוד אספר אודות איוב קרא בהקשר הזה בהמשך).

אורי עשה למען עם ישראל מספיק כדי שיוכל לפרוש ולהיחקק בהיסטוריה, אם זה היה חשוב לו. אני מרשה לעצמי לנחש שהוא לא אמר עדיין את המילה האחרונה בעשייה ציבורית. בכל מקרה, זכיתי אני לעבוד עבורו וזכינו כולנו שהוא עבד עבורנו.

==

עו"ד זיו מאור היה עד לאחרונה עורך אתר 'מידה'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ומסמוטריץ תלמד את הנבזות והגאווה
שלומי | 15-01-2019 13:00
הוא אחד המומחים לגאווה בארץ איש קטן עם גאאוה ענקית
2
הציבור עוד יגלה מי זה סמוטריץ ויתאכזב
עוזר | 15-01-2019 13:06
אנטי תזה מוחלטת לאורי אריאל בזמן שאורי אריאל עשה ופעל בשקט ובענווה סמוטריץ משקיע את כל האנרגיה שלו להאדיר את שמו ולנפח את פועלו איש שהמצפן שלו בחיים זה כבודו האישי ותו לא הוא יהיה מוכן לשנות את כל דעותיו תמורת תפקיד או כבוד הציבור לא מבין איזה טעות חמורה זה להעמיד כזה אדם חסר מידות כאופציה לנציג
3
למדת היטב
ברוך | 15-01-2019 13:22
וצריך שניים לטנגו - מורה ותלמיד. בהצלחה! ולשר אריאל - חזק ואמץ!
4
אורי אריאל הכושל והרשע- ברוך שפטרנו
עוז וענווה עלק | 14-02-2019 10:31
מירר לבעח חסרי ישע את החיים (והמוות), מירר לחקלאים את החיים ועוד. את העוז והענווה שלו ראינו כשאיים לפרוש אם לא יבחרו בו ועוד סירב ללחוץ יד אחכ לבצלאל כמו גבר.