"דמי רותח": מכתב גלוי מאמא דואגת לבני גנץ

דמי רותח, דם אימהות הלוחמים, החברים לחטיבה זועק לשמים. ואיך אסביר זאת לילדיי, ואיך אשלח אותם ללחום, לצבא שהבטיח לי 'שתדע כל אם עבריה שמסרה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך'. כשבפועל מעדיף את חיי האוייב על פני חיי בניי?

"דמי רותח": מכתב גלוי מאמא דואגת לבני גנץ

שלום בני, קוראים לי מיכל, אם לשישה בנים. ארבעה מבניי משרתים כלוחמים בחטיבת גולני. את האהבה לכומתה החומה ולעץ של גולני קיבלו מהדודים, האחים שלי שנשאו בגאון את הכומתה החומה על הכתף.

תשמע בני, אנחנו אנשים פשוטים בני הארץ הזאת, הוריי והורי בעלי שלום עלו מצרפת, שלום גדל בעיר הקודש טבריה, עובד בלהציל חיים, בלי רעש וצילצולים, מה שצריך בארץ ובחו"ל מתוך תחושת שליחות של בן הארץ, כמובן עדיין בגאווה עושה מילואים.

אני ירושלמית שגדלה בין חומות העיר העתיקה, משתדלים לעשות טוב לעמנו ומדינתנו. בוכים וכואבים ביום הזיכרון לשואה, ולחללי מערכות ישראל, מתרגשים ביום העצמאות, מהטקסים, מחידון התנ"ך, גדלנו בתנועות נוער ארצישראליות, חינכנו את ילדינו על ערכים של אהבת המולדת, המורשת, אהבת העם ואהבת אדם. זו הרוח הנושבת בביתנו, זו הרוח עליה חונכו ילדנו לאהבת הארץ, למסירות והקרבה, לגדול להיות לוחמים בצבא ההגנה לישראל.

במבצע 'צוק איתן' היו שניים שם בעזה, כשהגיעו השמועות על הנגמ"ש השרוף והחללים, ליבנו בער בקירבנו, הדאגה לילדים התערבבה עם צדקת הדרך שאוייב מנצחים, על אף המחירים הכבדים, כבדים מנשוא.

הם חזרו מהמלחמה גיבורים, נושאים על כתפיהם את המאורעות, את המראות ואת כאב החברים שלא שבו בחיים. שומעת אני את דבריך כרמטכ"ל מתגאה במוסר, מוסר מעוות שמשמעותו סיכון בניי וחבריהם מגולני, גבעתי וצנחנים, מכל הלוחמים. ושואלת את עצמי, הדם ילדנו הפקר? שני בניי, מי בגדוד ומי בסיירת, שעכשיו שוכבים אי שם בבוץ, יהיו לאויבינו למגן בשם מוסר מעוות? הייתכן שתיפול שערה מראשם, שדם ייגר בעבור אויבינו?

דמי רותח, דם אימהות הלוחמים, החברים לחטיבה זועק לשמים. ואיך אסביר זאת לילדיי, ואיך אשלח אותם ללחום, לצבא שהבטיח לי 'שתדע כל אם עבריה שמסרה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך'. כשבפועל מעדיף את חיי האוייב על פני חיי בניי?

נושאת תפילה לאבינו שבשמיים, חזק את מגיני עמך ישראל, לוחמי צבא הגנה לישראל, שלח עצה טובה למנהיגנו, מפקדי בניינו. והפר מחשבות שונאנו ומבקשים רעתינו. מאמינים בצדקת דרכינו, אוהבים את מדינתנו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
להפקיר חיילים
א | 14-01-2019 21:57
משה רבנו הרג את המצרי והחיה את היהודי תורה מלשון הוראה גל נץ נא ללמוד ולהתחיל מהתחלה .
גנץ כמח"ט חברון
לוחם חרדי | 15-01-2019 10:17
למי שזוכר, כשחילים במחסום תרקומיא הרגו כמה חשודים, הוא העניק גיבוי מלא. כמובן שבשל דעותיו כפי שפורסמו, אין סיכוי שאצביע לו - אך לא אשכח לו את תקופתו כמחט!
2
האם הדרוזים או משרתי צה''ל הם אוייבנו ?
צדק | 14-01-2019 21:58
הימין ישאר בשלטון אין מה לדאוג. נכון לשנות השלטון השמאל הקים את המדינה השמאל בנה את הארץ השמאל כבש את השטחים הימין פינה ישובים פינה את סיני ,טאבה ,עזה ,חברון בית לחם שכם ,, חאן אל אחמר לא מפנים רוצחים עם דם על הידיים הימין משחרר מי מהגדולים בילה בכלא נשיא ,רב,ח''כ רוה''מ חייבים אנשים טובים בהנהגה כמה שרים ח''כ ורוה''מ מושחתים לכאורה לצערינו
3
כל מילה אמת
גדי | 14-01-2019 21:59
תבורכי
4
גנץ נבחר בברירת מחדל ואסור לחזור על כך לעולם!
גימי-יהודי מיהודה | 14-01-2019 22:06
גנץ-אויל מחריש לחכם יחשב לכן הוא שתק עד עכשיו ומשפתח פיו ניגלה ה---ל! ח ח ח ח ח ח...............................שב בבית ותשתוק ואל תמיט חרפה עליך ועל משפחתך!
5
מרגש לקרוא את דברייך.
ליאת דוידוביץ | 14-01-2019 22:16
בעיקר על הורייך והורי בעלך שעלו לארץ הקודש וכעת נכדיהם משרתים את עם הקודש ביחידות קרביות. כל הכבוד. אתם סמל ודוגמא לכולנו.
6
אם הבנים
ניר | 14-01-2019 23:22
אלופה!!! איזו מסירות לעם ולארץ. מכתב חזק.
7
גאנץ אפס אחד גדול
נועם | 15-01-2019 5:30
אישתו חברה באירגון שפועל נגד חיילי צה״ל, עוד אידיוט שמישהו סיפר לו בלוף שהוא יכול להיות ראש ממשלה... יאיר לפיד סקנד ג׳נריישן
8
מיכל יקרה
גם אמא | 15-01-2019 8:46
תודה לך על שזעקת את זעקת האמהות. אמהות שמוטרדות משינוי ערכים, ממוסר מעוות שפשה בצבא. אמהות שרואות את משפחות גולדין ושאול נלחמות על בניהם, כאילו זה מאבק פרטי שלהם, כאילו ילדיהם הלכו מיוזמתם לעזה לטיול אתגרי. אמהות שרואות את ההדסטארט שמשפחת הישראלי נאלצה לעשות עבור בנם הלוחם. אמהות שלא ישנות בלילה, לא מהדאגה הטבעית לבנם, אלא מהחרדה התהומית על אובדן צדקת הדרך.
9
תמשיכו עם הנאיביות,
אני | 15-01-2019 10:43
תמשיכו לרקוד מה יפית לפני החילונים ודרכם, תמשיכו להקל בהלכה ולהתרחק מהחרדים. ותמשיכו לקבל בעיטות בפרצוף וללקק את הרגל שבעטה בכם!
10
בתשובה לתגובתך- זכרונך קצר מאד מאד
לגידי פלדמן | 15-01-2019 14:18
מה קרה עם הדרוזי מדחאת יוסף שדיממם למוות וגנץ לא חשב אפילו להצילו . את זה שכחת????? וכעת הוא רוצה לכפר על טעותו הענקית בליקוק לדרוזים ? לא יעזור לו - הוא לא בן אדם !!
11
תגובה לדבריו של גידי
ברכה | 15-01-2019 15:58
דידי מה הקשר הדרוזים למכתב שכתבה הגברת היא מדברת על כך שהוא התגאה בזה שהוא הפקיר את חיי חיילנו בצוק איתן בגלל לשמור על חייאזרחים ערבים ברצועה בצוק איתן וזועמת על כך ובצדק אני מציעה לך לקוא שוב את המכתב שלה.
12
גנש
חיימון | 13-03-2019 22:33
תבורכי על כתבתך,כל מילה בסלע...רק חבל שהסלע מבין,וראשי שחור לבן רחוקים מכך,על ידי זריית חול בעיני הציבור,בהיסוטריה צבאית מסובכת ומתוסבכת,ובנסיון כושל להשליך את משקל הדרגות על השדה הפוליטי. חיינו והמדינה אינם קזינו,ולכן לא תזכו להמר על שניהם. תרחצו בנקיון כפיכם העברי בלבד,וכאשר תגיעו לתובנה,שפוליטיקה אינה מתנהלת בפקודות,אלא בשום שכל ושוות אמיתית,לא עלי תאנה מקדמא דנא. רק אז אולי,תהיה לכם אנשי שחור לבן ,להציג את עמכם לבחירה.