אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נצחון לגבאי בוועידת מפלגת העבודה

יו"ר מפלגת העבודה רשם נצחון גדול בועידת המפלגה לאחר שכל הצעותיו אושרו. גבאי קרא ללפיד וגנץ להתחייב שלא יצטרפו לממשלת נתניהו. כבל תקף אותו בחריפות וכינה אותו 'שקרן'

נצחון לגבאי בוועידת מפלגת העבודה

ועידת מפלגת העבודה אישרה לפני זמן קצר (חמישי) את הצעת יו"ר המפלגה, אבי גבאי, על מבנה הפריימריז ואת תקנון הועידה החדשה.

במרכז האירוע, נאומו של יו"ר המפלגה, אבי גבאי שקרא ללפיד וגנץ להתחייב שלא ישבו בממשל נתניהו: "אתם לא יכולים להזדעזע מההתקפות של נתניהו על רשויות החוק ואז לרוץ להצטרף לקואליציה שלו. אנחנו מתחייבים לשינוי במדינת ישראל. ואני קורא לכם, הצטרפו לשינוי. הצטרפו לקואליציה של שינוי. אני קורא לכם להתחייב לא לשבת בממשלה של נתניהו. וזה לא קשור רק לכתבי אישום אלא לדרך ולעתיד המשותף שלנו במדינת ישראל".

כאמור, וועידת מפלגת העבודה התכנסה הערב (חמישי) בגני התערוכה בתל אביב להצבעה על השינויים המוצעים של יו"ר המפלגה אבי גבאי לתקנון המפלגה, וביניהם שלושת השריונים שגבאי דורש לעצמו ברשימת הבחירות, הצעות אשר כאמור עברו ברוב קולות וחיזקו את מעמדו של גבאי במפלגה.

המתנגדים לגבאי הביעו את מחאתם כבר בתחילת הוועידה, כשקריאות נגד היו"ר הושמעו על ידי מספר פעילים בזמן שסדר היום הוצג על ידי מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני. לאחר מכן יו"ר המפלגה לשעבר עמיר פרץ קרא למפלגות נוספות להמליץ על גבאי לראשות הממשלה, כשטען כי "אנחנו צריכים לשאוף להיות המפלגה עם מירב המנדטים בתוך גוש מרכז-שמאל, ההפרשים בסקרים הם לא ענקיים". עוד פנה ליאיר לפיד: "אל תעשה שוב את אותם הטעויות, ואל תעשה את מה שעשית להרצוג".

"אי אפשר להמשיך עם רה"מ"

גבאי החל את נאומו במתקפה נגד ראש הממשלה נתניהו. "אני קורא לכולכם שלא לשבת בממשלה של נתניהו. זה לא קשור רק לכתבי אישום, אלא לדרך ולעתיד המשותף של כולנו במדינת ישראל" טען. "במדינה נורמלית ראש ממשלה לא תוקף את רשויות החוק. אי אפשר להמשיך יותר עם ראש ממשלה שקורע את העם, שתוקף את רשויות החוק, שעובד בשביל מיליארדרים וטייקונים ולא בשביל שכולם יגמרו את החודש".

(צילום: סרוגים)

במהלך דבריו נשמעו גם קראיות בוז, צעקות ומשרוקיות מקרב הפעילים שהתנגדו להצעותיו. גבאי עצמו התייחס לכך וציין כי "מי ששורק בוז רק יקבל כותרת בעיתונים".

בהמשך גבאי ציין לתומכיו כי "אתם ועוד מליוני ישראלים מתגעגעים למדינה נורמלית. רוב העם מבין שאי אפשר להמשיך עם רה"מ שקורע את העם אנחנו מתחייבים לשינוי במדינת ישראל, ואני קורא לכם: תצטרפו לשינוי לקואליציה של שינוי".

בסיכום דבריו אמר כי "רוב הבוחרים של לפיד ושל גנץ לא רוצים שיתנו את הקולות שלהם לקואליציה של נתניהו. רק אנחנו מתחייבים לקואליציה של שינוי- בואו נסביר לבוחרים את זה ביחד יום יום עד לבחירות. בואו נקום שעה קודם בכל בוקר, נפשיל שרוולים, נרים ראש ונחליף ראש ממשלה שתוקע מדינה שלמה בעניינים האישיים שלו. אנחנו, כל אחת ואחד מאיתנו כאן, היחידים שמתחייבים לשינוי בישראל.  אנחנו הולכים לעבוד קשה ולהפתיע בגדול".

כבל תוקף: "אתה שיקרת- ולא בפעם הראשונה"

ח"כ איתן כבל, שהתנגד נחרצות למדיניות של כבל, אמר בדבריו כי הוא אינו מתכוון לפרוש ממפלגת העבודה. "כל אלה שחושבים שאני הולך להתפטר – תשכחו מזה" טען. "זה הבית שלי ואני נאבקתי ונלחמתי עליו- ואף אחד לא יזרוק אותי מהבית שלי ושלכם".

עוד תקף את יו"ר המפלגה על דרישתו לשריונים ברשימה. "אנחנו לא נשתוק, אנחנו לא נסלח ביום שאתה מחסל אותנו" טען. "יושבת מולי חבורה מופלאה, האנשים הכי טובים ורציניים שיש בכנסת הזאת. מר גבאי- למה אתה מנסה לדחוף אותם החוצה מהמפלגה עם השיריונים שלך?!".

"גבאי טען ששיקרתי שאיים כי יחריב את המפלגה עלינו ועליו" הוסיף ואמר, כשהוא מציג בדיקת פוליגרף שמוכיחה כי הוא דובר אמת. "שוב התגלה שאתה שיקרת- ולא בפעם הראשונה"

"קיבלת גיבוי מעל ומעבר. כשהצלחת – לקחת את כל הקרדיט לעצמך. עכשיו כשאתה מתרסק, אתה מאשים אותנו. יש גבול" הוסיף ותקף. "הכל עליך, אתה פירקת את המחנה הציוני בלי להתייעץ, אתה הובלת, אתה ניווטת. הכישלון הזה הוא 'נטו גבאי'. אני קורא לפריימריז פתוחים עוד לפני הבחירות, ולא מתכוון להתמודד בהן".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עוד נצחון כזה ואבדה העבודה
עמוס | 11-01-2019 1:09
המקובלים: גבאי לא עובר את אחוז החסימה