בריטניה: 28 שנות מאסר למחבל שביצע פיגוע דריסה

בית המשפט בלונדון גזר 28 שנות מאסר על מוחמד עבדול, שנעצר לאחר שנסע ברכבו לתוך מועדון לילה, דרס במכוון את המבלים ופצע 8 אנשים. במשפטו הודה כי מדובר ב"מעשה נקמה" על כך שהושפל כשנזרק מהמועדון

בריטניה: 28 שנות מאסר למחבל שביצע פיגוע דריסה
  זירת אירוע הדריסה בבריטניה (צילום: עמוד הטוויטר Voice of Europe)

בית המשפט בלונדון גזר היום (חמישי) עונש של 28 שנות מאסר על מוחמד עבדול, שנעצר בספטמבר האחרון לאחר שביצע פיגוע דריסה שבו 8 אנשים נפצעו קשות.

עבדול הועמד לדין אחרי שעבדול בן ה-21 הגיע לבלות במועדון הלילה "בלייקס" בעיר קנט. בכתב האישום נאמר כי עבדול שתה לפחות 15 כוסות של וודקה וטקילה במהלך הלילה- ובשלב מסוים זרק מהמועדון על ידי מאבטחי המקום מכיוון ששתה יותר מדי אלכוהול. בדרכו החוצה איים על עובדי המועדון ואמר כי "אני אהרוג את כולם, ואסגור את המקום הזה".

כעבור כמה דקות עבדול חזר עם רכבו, נסע לתוך המבנה והחל לדרוס את המבלים במקום. רגעי האימה תועדו במצלמות האבטחה של המועדון, שהראו את 600 המבלים במבנה בורחים על נפשם מפני הרכב המנסה לדרוס אותם. עובדי המועדון סיפרו כי הם חשבו תחילה שמדובר באירוע טרור, ופחדו להתקרב לאוטו מחשש שהנהג מחזיק בכלי נשק או במטען חבלה. רק לאחר מספר דקות הרכב נבלם, והנהג נעצר על ידי כוחות המשטרה. המבלים הפצועים סבלו מפציעות ברגליהם, וכן מכוויות שנבעו מחיכוך בגלגלי המכונית.

צפו ברגעי האימה: הנהג דורס את המבלים במועדון

במשפטו עבדול הודה כי פיגוע הדריסה בוצע כ"מעשה נקמה" לאחר שהוא הושפל כשנזרק מהמועדון. "האירוע היה נסיון מכוון ליצור הרס ולפגוע בכל מי שהיה במקום. היה לו מניע לרצוח את הנוכחים" אמר סיימון טיילור, שייצג את הפרקליטות הבריטית בהליך המשפטי. "למרבה המזל לא נרשם כל מוות, אך הרבה אנשים נפצעו קשות- גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו