אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השב"כ מגיב: בעלי אינטרס הפיצו מידע כוזב

שירות הביטחון הכללי מגיב בחריפות לטענות על התנהלותו בפרשה הנערים מרחלים: "התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס שנועדו לשבש את מהלכי החקירה, לרבות הפצת מידע כוזב"

השב"כ מגיב: בעלי אינטרס הפיצו מידע כוזב
  צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

פרשת הנערים מרחלים. השב"כ מגיב לאחר הדיווח על שחרור 4 מהנערים העצורים הבוקר (רביעי) וטוען שגורמים בעלי אינטרס ניהלו מאמץ יזום ומתמשך לשבש את החקירה "תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו".

לאחר שחרור הנערים, הוארך מעצרו של אחד החשודים ב-6 ימים נוספים, ואף הקטינים ישוחררו כשהם נתונים במעצר בית ותחת תנאים מגבילים.

לדברי השב"כ, בימים האחרונים עסוקים בשב"כ ובמשטרה בחקירת מותה לפני חודשיים וחצי של עאישה ראבי, תושבת הכפר הערב בדיא הסמוך ליישוב רחלים.

בעקבות החקירה ופעולות לאיסוף מודיעין נעצרו הנערים תלמידי ישיבת "פרי הארץ" בחשד שהיו מעורבים בפרשה בה נזרקה אבן שגרמה למותה של ראבי.

לדברי השב"כ: "כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק מצד הפרקליטות ובתי המשפט, וכי במהלך החקירה זכו הנחקרים לכלל התנאים המתחייבים בחוק בהתאם לגילם ולאמונתם".

מידע כוזב והכפשת השב"כ ועובדיו

שירות הביטחון הכללי מוסיף ביקורת על כל ההליך של חקירת הנערים ומגיב בחריפות לטענות על התנהלות השב"כ בפרשה:

"מאז ביצוע המעצרים התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס שנועדו לשבש את מהלכי החקירה", מגיבים בשב"כ, ומוסיף שלא רק זאת אלא אותם גורמים בעלי אינטרס הפיצו מידע כוזב ביחס להתנהלות החקירה "תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו".

השב"כ מוסיף כי למרות הסערה התקשורתית סביב המקרה הוא "לא יירתע וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעילות טרור אשר היא".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
בלה בלה בלה...
משה כץ | 10-01-2019 12:27
כמה אפשר לשקר?
2
אין לנו שבכ אחר
התמים | 10-01-2019 13:36
והשבכ הזה, בגופו ממש, חוסם פיגועים ומגן על מדינת ישראל. רק אידיוט כורת את הענף עליו הוא יושב ותוקף בבוטות את הגוף שמגן עליו. עיצרו לרגע , קחו אוויר, נתקו עצמכם מאנגנדה פוליטית ותבינו שיש לגבות את השבכ .
תמים או טיפש?
לוחם חרדי | 10-01-2019 15:15
אין תלונות מול השבכ. התלונות הן מול המחלקה היהודית שם נמצא המיץ של הזבל. אוסף חולי נפש סאדיסטים. מי שמכליל אכן עושה עוול לגוף נהדר!
3
די לקשקושים, התייחס לעובדות
מרקוס | 10-01-2019 23:23
בית המשפט פסק בכמה הזדמנויות שהשבכ עינה קטינים בלי הצדקה, ואף פסל את ההודאות שנלקחו מהם. האם בית המשפט מכפיש את השבכ? האם השבכ למד את הלקח?
4
חקירה מוצדקת
בעד השב"כ | 11-01-2019 6:56
אישה חפה מפשע נירצחה. לתלמידי ישיבה זה לא איכפת משום שאינה יהודיה. עבור הקבה כל בני האדם שווים וראויים ונוצרו בצלמו, יהודים ולא יהודים. חקירת הרצח היא חשובה והכרחית גם אם בדרך נחקרים חפים מפשע (?). הגיע הזמן שתכבדו את מוסדות המדינה שמספקת לכם הכל. אני סומכת על השבכ. יישר כח.
5
יש לסגור את "המחלקה האנטי יהודית מיידית^
דה לה | 11-01-2019 13:29
השבכ עצמו עושים עבודה למניעת פיגועים הסעיה היא ..המחלקה היהודית שמאשימה ..ותופרת תיקים כנגד גבורי הגבעות רק בגלל חזותם ודעותיהם. ..
6
נו - ברצינות עכשיו???????????????????????????
אוראור | 16-01-2019 19:03
נו - ברצינות עכשיו???????????????????????????