11 שנות מאסר למחבל שתכנן לפגוע בראש הממשלה

11 שנות מאסר נגזרו על המחבל מוחמד ג'מאל רשדה, שהורשע בתכנון סדרת פיגועים נגד בכירי ציבור, ביניהם ראש הממשלה נתניהו וראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת. בכתב האישום נטען כי הוא הודרך על ידי פעילי טרור מחו"ל

11 שנות מאסר למחבל שתכנן לפגוע בנתניהו
  (צילום: תומר נויברג\פלאש 90)

בית המשפט הטיל היום (חמישי) עונש של 11 שנות מאסר על מוחמד ג'מאל רשדה, תושב מחנה הפליטים שועפאט בן 30, שהורשע בתכנון של שורה של פיגועים נגד בכירי ציבור, ביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת.

בגזר הדין נאמר כי רשדה הורשע בקשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, הכנה לביצוע מעשי רצח שהם מעשי טרור, ריגול וקשירת קשר לביצוע רצח. עוד נטען כי פעילי טרור מירדן תכננו להיכנס לישראל לצורך ביצוע חלק מהפיגועים שרשדה תיכנן.

רוב פרטי כתב האישום נותרו חסויים, אך מהדברים המותרים לפרסום עולה כי רשדה כוון על ידי פעילי טרור מסוריה שהדריכו אותו כיצד לבצע פיגועי טרור ביעדים משמעותיים במדינה. עוד עלה כי המחבל תכנן לבצע פיגועים נגד גורמים מחו"ל הנמצאים בישראל, ביניהם תקיפת מבנים של הקונסוליה האמריקנית ודיפלומטים מקנדה השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית.  כחלק מהתכנון, רשדה ביצע מהלכים מקדימים שנועדו לאיסוף מידע על היעדים נגדם תכנן לבצע את הפיגועים.

ברקת אמר בתגובה לגזר הדין כי "אני רוצה להודות באופן אישי לשב״כ ולכוחות הביטחון שהביאו לדין את המחבל המתועב שתיכנן לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו ובי. אמרתי אז, אומר גם היום: דבר לא ירתיע אותנו. נמשיך לפעול בנחישות, לפי תפיסת עולמנו, לחיזוקה של מדינת ישראל ובירתה הנצחית ירושלים"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו