חמינאי נגד ממשל ארה"ב: "אידיוטים מדרגה ראשונה"

חודשיים לאחר החמרת הסנקציות של ארה"ב, המנהיג העליון של איראן הודה כי "הסנקציות אכן לוחצות על המדינה ועל אזרחיה". עוד תקף את בכירי הממשל: "אידיוטים מדרגה ראשונה"

חמינאי נגד ממשל ארה"ב: "אידיוטים מדרגה ראשונה"
  מנהיג איראן עלי חמינאי (צילום: עמוד הטוויטר של רשת PressTV)

איראן מודה בקושי: כחצי שנה לאחר פרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין האיראני, וחודשיים לאחר שארה"ב החלה את הסבב השני של הסנקציות נגד הרפובליקה האיסלאמית, נראה כי ממשל המדינה נחלש כעת. המנהיג העליון של איראן, האיתוללה עלי חמינאי, הודה היום (רביעי) כי הסנקציות האמריקניות מקשות על אזרחי המדינה- אך עדיין לא היסס לתקוף את האמריקנים על הצעדים שנקטו נגד ארצו.

"הסנקציות האמריקניות אכן מפעילות לחץ רב על המדינה ועל אזרחיה" אמר. "האמריקנים אומרים בשמחה שהסנקציות האלה הן חסרות תקדים בהיסטוריה- והן אכן חסרות תקדים". עם זאת, חמינאי הוסיף כי "כמו שהסנקציות חסרות תקדים, כך גם התבוסה שארה"ב צפויה לה תהיה גם כן חסרת תקדים".

עוד תקף את ממשלת ארה"ב, ואמר כי הבכירים בממשל הם "אידיוטים מדרגה ראשונה". לטענתו, "חלק מאנשי הממשל האמריקני מעמידים פני משוגעים, בזמן שהממשלה שלנו צריכה לדאוג לעניי המדינה, שסובלים תחת עול הסנקציות ומתקשים לגמור את החודש בגלל המשבר הכלכלי".

במקביל, ממשלת איראן תקפה בחריפות את ההחלטה של האיחוד האירופי להטיל סנקציות על איראן שהתקבלה אמש. דובר משרד החוץ האיראני ברהאם קסאמי אמר כי "איראן תאמץ את הצעדים ההולמים בתגובה למהלך הזה של האיחוד האירופי, ונגיב בחומרה לכך".

כאמור, אמש האיחוד האירופי הודיע כי יטיל סנקציות נגד המדינה, זאת בעקבות הנסיונות האיראניים לבצע פיגועי טרור ונסיונות חיסול שכוונו נגד מתנגדים למשטר האייתוללות החיים באירופה. בהודעה שר החוץ הדני אמר כי "זהו איתות חזק לאיראן מכל מדינות האיחוד האירופי – לא נקבל התנהגות כזו בארצנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו