אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סופית: אושר המיזוג בין ערוץ עשר לרשת

סופית, המיזוג בין ערוץ עשר לבין ערוץ רשת13 אושר ואולי כבר בשבוע הקרוב נראה את איחוד השידורים על המסך. במוצאי שבת תעלה ברשת עונה חדשה של 'האח הגדול'

סופית: אושר המיזוג בין ערוץ עשר לרשת
  יש מיזוג

סופית, המיזוג בין ערוץ עשר לבין ערוץ רשת13 אושר ואולי כבר בשבוע הקרוב נראה את איחוד השידורים על המסך.

הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין אישרה היום (ד') סופית את מיזוג שני ערוצי הטלויזיה המסחריים.

כזכור לפני יותר מחצי שנה הצהירו הגופים על כוונתם להתאחד וזאת לאור קשיים של שני הערוצים לשרוד כלכלית במצב שוק הפירסום הטלויזיוני הנוכחי. במועצת הרשות השנייה הערימו קשיים, כשהיו"רית יוליה שמואלוב-ברקוביץ' עיכבה את המהלך.

שר התקשורת איוב קרא, לקח צעד בנושא, והדיח את שמואלוב-ברקוביץ' מתפקידה, כשלא אישר את מינויה לתפקיד, ובכך סלל את הדרך לאישור המיזוג. שכאמור היום אושר סופית.

חברת החדשות תשדר בקשת

מהרשות להגבלים עסקיים נמסר: "החלטת הממונה לאשר את המיזוג מבוססת על ממצאי בדיקתה, לפיהם בהיעדר המיזוג עלול ערוץ 10 לצאת מהשוק בסבירות גבוהה, ובאופן שמעלה חששות חמורים לפגיעה בתחרות ובציבור. יציאת ערוץ 10 הייתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהייתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה.

בשל מסקנה זאת, הרי שאישורו של המיזוג עדיף מבחינה תחרותית על התנגדות למיזוג, למרות הפגיעה התחרותית האפשרית שטמונה בו.אישור המיזוג הנוכחי ניתן גם הוא בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות הישראלית בע"מ בה היא מחזיקה במשותף עם שידורי קשת בע"מ, וזאת בטרם ביצוע המיזוג ("fix it first").

כמו כן, אישרה היום הממונה את ההתקשרות שבין קשת לבין רשת לפיה תרכוש קשת את אחזוקתיה של רשת בחברת החדשות. עסקה זו הובאה בפני הממונה במסגרת מימוש התנאי למיזוג רשת וערוץ 10 כאמור."

במוצ"ש האח הגדול

במוצאי שבת, צפויה לעלות תכנית הדגל של רשת, "האח הגדול" בעונת VIP, ומעניין יהיה לראות האם רשת-עשר ישדרו בשני האפיקים המוקצים להם 13 ו-14, או שיוותרו על אחד האפיקים.

בינתיים חלק מהמגישים הבכירים בשני הערוצים עוזבים. הטלאנט הותיק של ערוץ עשר, גיא זהר עזב ויעבור לעבוד בתאגיד השידור הציבורי, 'כאן'. לאחר 15 שנה בהן הגיש את התוכנית "היום שהיה". רביב דרוקר עם תכנית 'המקור' ניהל מו"מ עם התאגיד, אך נשאר בערוץ עשר. תכניות נוספות כמו לונדון וקירשנבאום צפויות לרדת מלוח השידורים, ויוחלפו על ידי תכנית האירוח של רשת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מחשיד איך אתר דתי מפרסם את הסקופ בנושא..
רם | 09-01-2019 20:27
כל כך מרוחק מהדת לפני כל העיתונים החילונים.