אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"דרישה פשוטה": ההצעה של ברלנד לחכ"ים החרדים

כתב הדתות של חברת החדשות, יאיר שרקי, חשף הערב (ג') את ההצעה של אנשי הרב ברלנד לחברי הכנסת החרדים "להכשיר״ את הרב שהורשע בעבירות מין, בתמורה לקולות בבחירות.

"דרישה פשוטה": ההצעה של ברלנד לחכ"ים החרדים
  ברלנד (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

כתב הדתות של חברת החדשות, יאיר שרקי, חשף הערב (שלישי) את ההצעה של אנשי הרב ברלנד לחברי הכנסת החרדים "להכשיר״ את הרב שהורשע בעבירות מין, בתמורה לקולות בבחירות.

מאז השתחרר הרב ברלנד מהכלא, אנשיו פועלים בכל דרך כדי להחזיר אותו לקדמת הבמה במגזר החרדי. בהקלטה הבלעדית שנחשפה הערב נשמעת השיחה שניהלו לפני הבחירות המקומיות סגן השר ליצמן וסגן השר פרוש עם מקורביו של ברלנד ובה מתנהל ביניהם משא ומתן.

בהקלטה נשמע עוזרו של ברלנד אומר: "היום מבחינת הציבור החרדי הוא מוקצה מחמת מיאוס, למעשה יש לנו דרישה מאוד פשוטה, מאוד פשוטה, זו דרישה אחת: שגדולי ישראל יקבלו אותו. אני מבין שב(חסידות) גור אין דבר כזה תמונות, שהרב ייכנס והרבי יבקש ממנו לחתום לגימל, בוויז'ניץ ובעלז זה כן מתאים".

סגן השר ליצמן השיב: "זה לא יהיה. אני מכיר את הרבי שלנו. הרבי לא עושה דברים כאלה". עוזרו של ברלנד: "אם הרב לא יכול להיפגש עם גדולי הדור, זאת אומרת שבאמת הוא פושע. איך אתה מסביר את זה? אם אי אפשר לסדר לו ש… אם הקולות שלו לא חשובים, שיעשו איזשהו מאמץ לכבד אותו, איזשהו כבוד מינימלי, איזושהי הכרה מינימלית, אז הוא לא בן אדם, אז מה צריכים את הקולות שלו? אתה לא תלך לקחת קולות מהקהילה הלהטבי"ת, כן? יש מקומות שאתה לא תלך אליהם, אז שובו בנים זה גם סוג של ממזרים כאלה…"

בשיחה נשמע גם סגן שר החינוך מאיר פרוש (שתועד השבוע במפגש עם ברלנד) אומר: "אני באתי לכלא (לבקר את ברלנד) ויצאו נגדי, קיבלתי על זה תלונות כאילו מהחילוניות, נכון? אחרי זה היה בית חולים, הלכתי לבית חולים… לא היה אכפת לי, צפצפתי על כולם. ואני ידעתי למה הוא יושב בכלא, מה זה? הפריע לי?".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
איכססס... הקנאה והתאווה והכבוד
איתי | 08-01-2019 21:45
מוציאים את האדם מן העולם
2
לקבל את הצעת מרן הרב שליט''א ברכותיו מתקיימות
עמוס | 09-01-2019 9:37
אבוי לאלו שפגעו במרן הרב. רבים מהם חולים. ורבים מתחננים לפניו שימחול להם