מבקר המדינה נערך למתקפות סייבר בבחירות

שפירא: "הוריתי לכל הגורמים להיערך לביקורת גם ברשתות החברתיות ובכל המרחב הקיברנטי, וכן לבדוק את היערכות הרשויות להתגוננות מפני מתקפת סייבר על המערכות הממוחשבות בהליך הבחירות"

מבקר המדינה נערך למתקפות סייבר בבחירות
  (Photo by Isaac Hararil/Flash90)

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא הודיע היום כי משרדו כבר מתכונן לערוך ביקורת שתעסוק במכלול היבטים במרחב הסייבר בקשר למערכת הבחירות הקרובה.

בהופיעו  בכנס  השנתי של לשכת המבקרים הפנימיים  אמר מבקר המדינה בין השאר כי הביקורת בנוגע לבחירות לכנסת ה-21 לרבות הבחירות המקדימות – פריימריס, מציבה בפנינו אתגר חדש, חשוב ומהותי,  שכן כיום חלק גדול מתעמולת הבחירות מתבצע ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט. מדובר באתגר קשה ליישום, אך ביקורת שאיננה מתאימה את עצמה לרוח העידן הופכת לבלתי רלוונטית.

כך גם לעניין ניהול הליך הבחירות עצמו. אבן יסוד באמון הציבור בדמוקרטיה הישראלית הינה שתוצאות הבחירות משקפות את רצון הבוחר. התערבות זרה שתפגע באמינות המערכות ובאמינות התוצאות, עלולה להביא לפגיעה עמוקה ואנושה באמון הציבור בשלטון, ואחריתה מי ישורנו.

לפיכך, הוריתי לכל הגורמים במשרדי להיערך לביקורת גם ברשתות החברתיות ובכל המרחב הקיברנטי, וכן לבדוק את היערכות הרשויות להתגוננות מפני מתקפת סייבר על המערכות הממוחשבות שנדרשות לתקינות הליך הבחירות".

פגיע בשומרי הסף

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור התריע גם מפני פגיעה  בשומרי הסף: "השמירה על עצמאותם של שומרי הסף – של מערכת המשפט של גורמי אכיפת החוק וגם של מבקר המדינה היא הערובה ליכולת של כולנו לחיות במדינה אחת למרות חילוקי הדעות העמוקים בין הקבוצות השונות בישראל.

חלילה לנו להגיע למצב שבו הציבור יחשוב שההחלטות שמקבלים מנהיגי המדינה נובעות משיקולים ואינטרסנטים אישיים שכן זהו מתכון ברור להתפוררות החברה והמדינה".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מבקר המדינה איש עצבים. חי מצעקות על פקידיו
עידו | 05-02-2019 10:39
תמיד שהוא מחלק את הדוחו''ת. 7 דקות אח''כ הוא מוצא אותם באשפה