חגית משה סוללת את דרכה לכנסת?

פגישה יחידנית עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך ומסמך שהופץ בבית היהודי מצביעים על פעילות אינטנסיבית של סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה במפלגה. משה בתגובה: "כרגע - התמודדות לכנסת אינה על הפרק"

חגית משה סוללת את דרכה לכנסת?

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים עומדת בראש הסניף בעיר בו חברים 150 איש, הסניף הגדול ביותר בבית היהודי ובעלת כוח פוליטי רב במפלגה. גורמים במפלגה מצביעים על מהלך שיאפשר לה לקבל שיריון על משבצת אישה ברשימת המפלגה לכנסת.

נזכיר, כי בימים אלו מקדם מנכ"ל מפלגת הבית היהודי, ניר אורבך הקמה של מועצה ציבורית, שם נרחב יותר לוועדה מסדרת לבחירת היו"ר. בשביל כך, הוא צריך הסכמה רחבה של חברי המרכז החזקים, בהם חגית משה.

אמש הפיצה הילה יעקובי – אחייניתה של חגית משה, מכתב מטעם חברי מרכז סניף ירושלים, על הסתייגויות לקראת התכנסות מרכז המפלגה ביום רביעי הבא. במכתב היא מבקשת הקמת מועצה ציבורית זמנית, שכל החלטותיה יובאו לאישור המרכז ומשימתה היחידה תהיה לאתר ולהביא להמלצת המרכז ואישורו, מועמד מוסכם לראשות המפלגה.

בסעיף נוסף במכתב, מובאת דרישה לשריון אישה במקום השני. "אשה שהציגה מועמדות וקיבלה את מירב הקולות מבין הנשים המועמדות, תשוריין למקום השני ברשימת הבית היהודי, אלא אם נבחרה למקום גבוה יותר". כמו כן, יהיה גם שיריון לצעיר/ה. "כמוגדר בחוקה עד גיל 35 ,שהציג/ה מועמדות וקיבל/ה את מירב הקולות מבין המועמדים בגיל זה, י/תשוריין למקום השישי ברשימת הבית היהודי, אלא אם נבחר/ה למקום גבוה יותר".

על ידי סמיכות בקשות השריון לצעירים ואישה, תוכל משה לזכות בתמיכת הצעירים שמבקשים להיכנס למפלגה וירוויחו את מקומם המוטל בספק בשל מספר המנדטים שעומד כיום בין 4 ל- 6 בלבד בסקרים.

מסמך ההסתייגויות המלא של הבית היהודי

אתמול נפגשו אורבך ומשה לפגישה יחידנית, כאשר כמה שעות לאחריה הפיץ בעלה של חגית, איציק משה, חבר מועצת הסניף וחבר מרכז הבית היהודי בקבוצות הווצאפ את המסמך עליו חתומה יעקובי, בו השינויים אותם הם מבקשים לאישור חברי המרכז.

נזכיר, כי משה רצה בעבר לבחירות לכנסת, כשהתמודדה ברשימת הבית היהודי למקום ה- 10, השמור לחברי מרכז.

עוד במסמך הוצבה משה כנציגה בוועדת האיתור לבחירת היו"ר אליו מכוון המנכ"ל אורבך שנמצא גם הוא בהרכב יחד עם נציג הרבנים הרב אלי סדן, מזכ"לי בני עקיבא ועזרא ואנשי המפד"ל לשעבר שאול יהלום וזבולון אורלב ועוד שמות מוכרים וידועים.

מצד שני, ביום חמישי ערכה משה מפגש חברי סניף ירושלים סביב ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, שם הצהירה, לטענת אנשי הסניף כי היא נשארת בירושלים זאת בתום תקופת בחירות עמוסה במיוחד בסופה הרוויחה שני מנדטים בעייריה.

ממנכ"ל המפלגה ניר אורבך נמסר: "שלילי בהחלט. אני ממשיך לפעול במלוא כוחי לייצר אפשרות להרכיב רשימה טובה ומגוונת לא בדילים ולא בקומבינות".

התמודדות לכנסת אינה על הפרק – כרגע

מלשכת סגנית ראש העיר ירושלים, חגית משה נמסר: "חגית משה זכתה לתמיכתם של 14,252 תושבי העיר ירושלים שהביעו את אמונם ובזכות כך זכתה הסיעה להיות שותפה בכירה בעירייה. חגית משה מחזיקה בתיק החינוך המשמעותי והחשוב, מדובר בהצלחה בכל קנה מידה.

לגבי האמור, חגית משה זוכה לפירגון מקיר לקיר מקרב חברי המרכז שמעריכים ומוקירים את פועלה ועדיין, גב' משה טרם קיבלה פנייה רשמית להיות בוועדה המסדרת, כשתקבל – תשקול זאת. 2. חגית משה לא מאמינה בשריון עבורה, לא במשבצת 'נשית' ולא בכלל. היה ותחליט להתמודד תעשה זאת ללא שריון. מכל מקום, כרגע – התמודדות לכנסת אינה על הפרק".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אם היא ברשימה - לא אצביע בית יהודי
אוהד | 08-01-2019 14:00
1
מסכימה איתך לגמרי
לאוהד | 06-02-2019 18:07
בתקווה שאורבך לא יתפתה .
2
אני הראשונה להצביע לה
יעל | 08-01-2019 14:04
חגית רוצי לכנסת המפלגה והציבור צריכים נציגה כמוך שיודעת ליזום ולפעול עם כח בטוחה שציבור גדול יצביע לך!
3
תותחית
אריאל | 08-01-2019 14:58
תותחית על נכס לאומי
תותחית?
מישהו | 08-01-2019 15:19
ממש פצצה! הורסת כל מה שהיא נוגעת.........
4
פמניסטית קיצונית. היא מהזן של בנט. אין לה מה לחפש בבית היהודי
אור גרמן | 08-01-2019 14:59
5
כל מי שרוצה להגיע לכנסת זה מאד פשוט: לעלות על
גידי | 08-01-2019 15:42
קו מס' 9....... הוא מגיע לכנסת.
6
אין לנו צורך ב-"מירב מיכאלי" באיצטלה דתית
די לחכימא... | 08-01-2019 17:38
תציגו מועמדת אטרקטיבית יותר מישהיא ברמה של אורלי לוי-אבוקסיס
7
לא כתוב שהיא מתמודדת . סתם כתבה
יעל גולבנסקי | 08-01-2019 18:06
למרות שהייתי רוצה לראות אותה שם. אישה בעלת נסיון, יצירתית שתתרום בטוח יותר בארצי נתמוך אם השמועה תאומת.
8
אשה לא יודעת מאומה בניהול עיר.. מובלת ונגררת
מאן דהוא | 08-01-2019 22:14
מוטב שתשאר במשרדה בעיריה
אתה מכיר אותה
יאיר | 10-01-2019 20:37
אין פעם שלא ביקשנו ממנה משהו ולא נעננו בחיוב. אם אתה רוצה פוליטקה נקייה ומלאת עשייה זאת הגברת הזאת .
9
חגית משה מניפולטיבית - ולא מתאימה להבחר לכנסת
נאוה | 06-02-2019 18:07
אעפי שהשתתפה בבחירות לרב פרץ. מקווה שאורבך לא יטעה ויעשה תרגילים להכניסה לכנסת.