צפו: להקת דולפינים נדירה משייטת באילת

להקה מרהיבה של דולפנים נדירים מסוג עבשן קטלני, נצפתה במפרץ אילת, על ידי אנשי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, כעשרה פריטים נצפו בלהקה. צפו ברגע המרגש:

צפו: להקת דולפינים נדירה משייטת באילת
  (צילום: עומרי עומסי רשות הטבע והגנים)

אנשי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, מדווחים כי פגשו בלהקת דולפינים נדירה באילת מסוג עבשן קטלני, הם מספרים כי הלהקה ובה כ-10פריטים חצתה את הגבול לכיוון מצרים. אחד מהם בגודל 6 מטרים, משקל 1.5 טון.

במהלך 2018 זכה מפרץ אילת התברג לרשימת המפרצים היפים ביותר בעולם הוא הצטרף אל המועדון היוקרתי בזכות שלל סיבות שהופכות אותו לייחודי בעולם. הוא המערכת האקולוגית הטרופית הצפונית ביותר בעולם, בית גידול טבעי לאלפי דגים ואלמוגים, ומליחות המים בו היא מהגבוהות בעולם. רצועת החוף של מפרץ אילת משתרעת על כ־14 ק"מ בקצה הצפון־מערבי של המפרץ וכוללת חופים קסומים, אתרי צלילה, ספורט ימי, שמורת אלמוגים, פעילות מחקר ופיתוח בתחומי הביולוגיה הימית והביוטכנולוגיה וגם פעילות נמלית. שונית האלמוגים באילת משתרעת על פני 1,200 מטרים לאורך החוף ומוכרזת כשמורת טבע הכוללת מעל 270 מינים של אלמוגים, ביניהם בתי גידול קטנים רבים המכילים מעל 2,500 מינים של חיים מתחת למים – חלקם ייחודיים לים האדום.

מועדון המפרצים היפים בעולם הוקם לפני כ־20 שנה, במטרה לשמר ולהציל את המורשת הטבעית של המפרצים היפים בעולם, לשמור על זהותם ולהעניק הכרה בינלאומית למפרצים. טקס ההכרזה הרשמי למפרץ אילת, צפוי להתקיים בחודש ספטמבר השנה באי פנגו שבטיוואן.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו