"לא לתת כסף לבנט עד לבדיקת חובות הבית היהודי"

התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שלא לתת מימון בחירות למפלגת "הימין החדש" עד לבדיקת החובות של הבית היהודי: "מצב אבסורדי הפוגע בקופת המדינה, בחברי המפלגה ובציבור כולו"

"לא לתת כסף לבנט עד לבדיקת חובות הבית היהודי"
  צילום: יוסי זליגר\פלאש 90

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (רביעי) למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לבחון את החובות של מפלגת הבית היהודי ואת התנהלותו הכלכלית של נפתלי בנט כיו"ר המפלגה, זאת לפני שהשר יקבל מימון בחירות למפלגת "הימין החדש".

"ב-29.12 הודיעו נפתלי בנט ואיילת שקד על התפלגותם ממפלגת 'הבית היהודי' והקמת מפלגה חדשה בשם 'הימין החדש'. על פי פרסומים, פרש השר בנט מהמפלגה כשהיא בחובות על סך מיליוני שקלים, מהם חוב של 1.8 מיליון שקלים למדינה ועוד 272 אלף שקלים בגין קנס שהושת על המפלגה ע"י מבקר המדינה" נאמר במכתב.

"עוד עולה מפרסומים כי דוח מבקר המדינה מבפברואר 2018 חשף שדוח ניהול החשבונות של 'הבית היהודי' הוא שלילי, וקנס אותה ב-180 אלף שקלים" הוסיפו וטענו. "בתגובה לפרסומים אלו, טען השר בנט כי במהלך תקופתו במפלגה דווקא הצטמצמו החובות, אך על פי הנתונים בפרסומים, בסוף 2011 עמד גירעון המפלגה על 17 מיליון שקלים ואילו כיום מדובר על גירעון המתקרב ל-30 מיליון שקלים".

לדברי התנועה, "נראה כי הפרקטיקה של חריגה מהחוקים וההוראות לעניין מימון הבחירות הפכה לנוהג אצל יו"ר המפלגה לשעבר. עיון בהיסטוריה של דוחות מבקר המדינה לעניין מימון הבחירות מגלה כי בשנת 2015 נקנס בנט בסכום של 30 אלף שקלים בגלל חריגות כספיות בפריימריז, ובשנת 2013 נקנס בסכום של 65 אלף שקלים בשל עבירה על חוק מימון המפלגות בפריימריז".

"מצב אבסורדי הפוגע בקופת המדינה"

"מצב בו יו"ר מפלגה פורש ממנה כאשר לחובת המפלגה חובות רבים והיא מצויה בגירעון עמוק, ולעומת זאת ניתנת לו האפשרות להקים מפלגה חדשה הזוכה למימון בחירות של מפלגה חדשה ואף למקדמה שתעמוד על סך של 3.5 מיליון שקלים – הוא מצב אבסורדי הפוגע הן בקופת המדינה, הן בחברי המפלגה והן בציבור כולו" סיכמו. "על כן התנועה מבקשת ממבקר המדינה והיועמ"ש לערוך בדיקה יסודית של הפרשה כולה, כולל בחינה של הסנקציות האפשריות על מנת למנוע המשך התנהלות כלכלית לקויה, לכאורה, של השר בנט, הפוגעת בציבור כולו".

כזכור, לפני יומיים גורמים בבית היהודי הכחישו את הטענות על השארת החובות. לטענתם, "בשנת 2012, עת הצטרפו השרים בנט ושקד למפלגת הבית היהודי, היקף החוב במפלגה עמד על כ-40 מיליון ש"ח. בשנים האחרונות צומצם החוב באופן משמעותי לפחות מ-20 מיליון ש"ח. מדובר בחובות עצומים שצברה המפלגה לאורך עשרות שנים, ואלו צומצמו על ידי השרים בנט ושקד, ביחד עם המנכ"ל ניר אורבך, תוך שהם הפיחו חיים במפלגה, הציבו אותה בקדמת ההנהגה של מדינת ישראל והביאו אותה הן למספר קולות והן לתפקידים בממשלה שהמפלגה מעולם לא החזיקה בהם".

לפיכך", הוסיף הגורם, "בנט ושקד השאירו את הבית היהודי במצב טוב לאין ערוך מכפי שהיה עם הצטרפותם, וטרם הקמת מפלגת 'הימין החדש' קיימו שורת פגישות במטרה להעביר את הנהגת המפלגה בתהליך סדור לידיים אמונות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
דין אחד לבנט ודין אחר ללבני?
יאיר | 02-01-2019 17:00
?
1מתיקי בנט/שקד צל אצל 3הב"י.
חינוך. | 06-01-2019 10:14
עפי חלוקה יחסית
2
סמוטריץ מושך בחוטים.....
רועי | 02-01-2019 17:28
איש תככן ורע מעללים, לפני בנט צשחק אותה חבר שלו ומאחורי הקלעים מלכלך עליו
3
מצער שכך המפלגה הזאת נראית. אין דובר. יש "גור
ג | 02-01-2019 17:40
מצער שכך המפלגה הזאת נראית. אין דובר. יש גורם שמוסר פרטים
4
נו כסף זה הבעיה
שלום | 02-01-2019 19:03
יש דברים מעבר לכסף וכדאי לבדוק מה קרה במקרים אחרים ולמה לא עתרה התנועה או שהיא תנועה פוליטית לשלטון
5
לא יעזור לצבועים
צביעות | 02-01-2019 19:44
בנט צמצם את החוב הענק שהיה בבית היהודי לפני כניסתו, שימו לב שרק כאשר מדובר בבנט ובשקד מחפשים אותם על כל דבר ומפיצים שקרים, במקרים דומים במפלגות אחרות אין כמעט פוצה פה.
6
כנראה בנט לא רק רצח וירש אלא גם שיקר.
ל | 10-02-2019 1:10
.