אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נגמרה החגיגה של המחבלים בכלא הישראלי

השר לבטחון הפנים ארדן הודיע היום (ד') כי אימץ את מסקנות הוועדה לצמצום תנאי המחבלים בבתי הכלא: יופסקו הבישולים בתאי האסירים, מחבלי פת"ח וחמאס יעורבבו ותוגבל הפקדת הכסף לאסירים

נגמרה החגיגה של המחבלים בכלא הישראלי

השר לבטחון הפנים ארדן הודיע היום (ד') כי אימץ את מסקנות הוועדה לצמצום תנאי המחבלים בבתי הכלא.

ארדן הודיע כי החליט על צמצום תנאי המחבלים בבתי הכלא כך שיהיו במינימום המתחייב על פי הדין הבינלאומי, לאחר שאימץ את עיקרי המסקנות של הוועדה הציבורית לבחינת התנאים של המחבלים בבתי הכלא שהקים ביוני האחרון. המסקנות וההמלצות יוצגו בדיון בקבינט המדיני-בטחוני שיתקיים בקרוב ולאחריו יחל יישום ההמלצות.

במסיבת העיתונאים הבוקר, הסביר ארדן כי מדינת ישראל לא הגדירה מעולם באופן סדור את ההבחנה בין אסירים בטחוניים לאסירים פליליים ואת תכלית הכליאה הנגזרת מכך: "כאשר מדובר באסירים ביטחוניים אחת מהמטרות המרכזיות של המאסר, השיקום, אינה מתקיימת, שכן מדובר באסירים חדורי אידאולוגיה טרוריסטית שכלל אינם מתחרטים על מעשיהם".

ארדן הנחה את שירות בתי הסוהר להגדיר מחדש את מטרות הכליאה של מחבלים בבתי הכלא, כך שחוץ מאחזקתם לפי הדין והרחקתם מהציבור, היא תכלול גם יצירת הרתעה אל מול ארגוני הטרור אליהם המחבלים משתייכים.

עיקרי ההחלטות אין עוד חגיגות

לא תהיה אוטונומיה בבתי הכלא: הוחלט להפסיק להחזיק את המחבלים באגפים לפי שיוך ארגוני. חמאס לא יישבו באגף נפרד ופת"ח באגף נפרד. האגפים יהיו מעורבבים, כך שהתנהלות האסירים לא תהיה כקולקטיב בפני שב"ס וההתייחסות לכל אסיר תהיה באופן פרטני ככל שניתן.

ביטול מוסד 'דובר האסירים' במתכונתו הנוכחית. הקשר בין בתי הסוהר והמחבלים לא יתנהל יותר באמצעות הדובר האגפי. השר ארדן החליט על קביעת פונקציה של נציג אסירים מתחלף, אשר יעמוד בקשר עם שלטונות בתי הסוהר אך ורק בנושאים כלליים ובשום אופן לא כאלה שנוגעים באופן פרטני לאסירים וכן שנציג אסירים זה לא יהיה מחבל עם דם על הידיים.

ביטול הפקדות לחשבון האסירים: קיצוץ משמעותי בכספים המופקדים על ידי בני המשפחות למחבלים בבתי הכלא ושבאמצעותם הם רוכשים מוצרים בקנטינה, על הפסקת ההפקדות מטעם הרשות הפלסטינית, על הפסקת ההפקדות הקבוצתיות ומעבר להפקדה פרטנית לכל אסיר ועל הפסקת רכש החוץ לחלוטין.

הפסקת הבישול האגפי והתאי: יופסק הבישול באגפי הכליאה ובתאים שהחל בשנת 2004 ועל אספקת מזון בסיסי על ידי שב"ס בלבד.

הגבלת מים למקלחות: לאור בזבוז המים החריג והקיצוני בקרב האסירים הבטחוניים החליט השר לבט"פ על הוצאת המקלחות אל מחוץ לאגפי האסירים, קביעת יעדים לצמצום צריכת המים והתקנות מערכות למניעת צריכה מופרזת. זמן השימוש של המחבלים במים יוגבל וכן גם הצריכה לכל אסיר.

השר ארדן סיכם: "מדובר בדו"ח חשוב והיסטורי ואפעל מיידית ליישום ההמלצות. הוכנה כאן תכנית שלימה וסדורה והזדמנות היסטורית לשינוי כולל בתנאי מחבלים בבתי הכלא כך תיווצר הרתעה כלפיהם. יש לנו חובה בטחונית ומוסרית לשנות את המצב הנוכחי. ההחלטות שקיבלתי יתמכו במאבק של מדינת ישראל בטרור".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
נגמרה החגיגה
רציונל | 06-01-2019 14:00
עדיין לא נגמרה, הרי השמאלנים יגישו בגץ וכמובן שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה. אם אויבים של עם ישראל יושבים בכנסת, ומקבלים משכורות יפות. האם כשהם יושבים בכלא מצפים שהם יסבלו? נו באמת... מעניין למה אנחנו עם שלא יודע להתנקם? מחכים לדוד המלך עם החבלים ודי לחכימה....
2
יאללה לכסח!!!
יהודי | 23-04-2019 23:30
מ
3
100 פעמים שמענו וקראנו את הבטחות הסרק
אוראור | 15-06-2019 21:12
האלה - מי ערב לנו שהפעם באמת זה יקרה סוף כל סוף?