אורי אריאל דורש לפתוח בחקירה נגד הסופר איל מגד

יו"ר האיחוד הלאומי שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד להסתה נגד הסופר איל מגד בעקבות מאמר שפרסם בעיתון 'הארץ'

אורי אריאל דורש לפתוח בחקירה נגד הסופר איל מגד
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

יו"ר האיחוד הלאומי, שר החקלאות אורי אריאל, שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד להסתה בעקבות מאמר פרי עטו של הסופר איל מגד שהתפרסם אתמול (שלישי) בעיתון 'הארץ' תחת הכותרת: "אלוהיו של אורי אריאל הוא קצב".

במכתבו למנדלבליט ציין השר אריאל כי "במאמר נשמעים ביטויים קשים, מסיתים ופוגעניים שחורגים הרבה מעבר למקובל ולראוי במסגרת חופש הביטוי במדינה דמוקרטית. לא את עלבוני אני בא לתבוע ולא את כבודי. אך טבעי הוא שסופרים, אנשי רוח ועיתונאים ישמיעו במסגרת הדמוקרטיה וחופש הביטוי ביקורת ואפילו חריפה ונוקבת כלפי נבחרי ציבור. אולם, כאן ברור שנחצה קו הלגיטימי והמותר".

טורו של מגד (צילום מסך מתוך 'הארץ')

אריאל הוסיף כי "השוואת שר בישראל, בן לאמא ניצולת שואה ששרדה את התופת באירופה, לצורר היהודים אדולף אייכמן ואיחולי ימח שמו לשר בממשלת ישראל וביטויים קשים ומסיתים נוספים, אינם יכולים לחסות במסגרת חופש הביטוי, אפילו לא במובנו הרחב".

במכתבו ציין אריאל מספר ביטויים קשים שנכתבו במאמרו של מגד בגינם החליט לדרוש פתיחת חקירה נגדו. בין הביטויים שצוינו במאמר: "ביזוי של זכר השואה, אריאל הוא המבזה הראשי", "אייכמן של בעלי החיים", "אריאל (או שמא סמאֵל, מלאך המוות) הוא ערל לב וצמא דם".

ראוי לציין כי זוהי לא הפעם הראשונה בה השר אריאל נחשף להסתה ובתאריך 12.07.2018 הגיש אף תלונה במשטרה בעקבות איומים על חייו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
11 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
איזה סולם ערכים מעוות בשם צער בעלי חיים מותר
כהן אוראל | 02-01-2019 10:45
להגיד הכל על בן אדם. זה מזעזע איזה צרות עין. להשחיז את סכין המקלדת על נבחר ציבור כימלר תמך בחוק שלדעתך הוא הכי מוסרי ונכון בעולם? ממש קטנות. אורי אריאל אנו מחזקים את ידך. עיתון הארץ מאכיל את מעט הקוראים האחרונים שנותרו לו בשיימנישג של נבחרי הימין
להגיד עליו אייכמן זה נורא
ליאת | 04-01-2019 13:05
אבל להתעלל ולשלוח מיליוני חיות למוות בדרך ארוכה של ייסורים זה בסדר? מה השתבש אצלך?
צרות עין? יש לך בעיה קשה ועמוקה של בוחן המציא
שיר | 02-01-2019 16:32
הדיסוננס שאתה מבטא חולני, אדם שעד כה חרץ את גורלם של אלפי נפשות תמימות - (בעח, בניגוד למה שאתה חושב הם מפחדים ומרגישים), בין אם כלבים משוטטים או עגלים באוניה. אדם שבכוונת זדון הפיל חוק שמטרתו להפתר מאחת הפרקטיקות האלימות והאכזריות בתעשיית הבשר. צר לי לבשר לך, אבל סולם הערכים שלך *הוא* שמעוות. סביר להניח שבזמן שאתה מצודד באריאל אתה מנגב מהפה שאריות של חיה מתה, איך תמצא חמלה כלפי הקורבנות שלך? בניגוד לדברים שכתב מגד, אורי אריאל פגע ביצורים חיים. בשליחותו נעשו דברים איומים, הרבה יותר ממילים. סבל אמיתי ומוחשי של יצורים חיים.
2
היועץ עובד אצל השמאל מר אריאל עוד לא הבנתה ?
א' | 02-01-2019 11:30
עדיף שתמשוך את הפנייה שהוא לא יאשים אותך בסוף.
גם מגד הוא איש ימין
ב | 02-01-2019 12:15
חבר קרוב של ביבי. מספק לדחוף את השמאל בכל מקום לא קשור
3
אריאל צודק. לתבוע פיצוי לשון הרע
מגד חצוף | 02-01-2019 13:02
כל אידיוט שהצמחונות עלתה לו לראש מרשה לעצמו להתנהג בברבריות כלפי בני אדם..הם מתבלבלים ומבכרים חיות..הדת הטבעונית/צמחונית מסוכנת לשפויים
תנוח
נתנאל | 02-01-2019 16:22
תנוח חבר, אנחנו לא דת. אנחנו אנשים שאכפת להם מסבלם של אחר...
4
כימנית מאוד מסכימה עם כל מילה של אייל מגד וכל
פ | 02-01-2019 14:21
השמאלנים אל תתפסו טרמפ על בעלי החיים לא שמענו אותכם על הטבח בחג הקרבן צבועים
5
חובבי חיות בצדם של הנאצים
ארז | 03-01-2019 7:25
בגרמניה בשמן השואה דוקא פרחו ארגונים נגד צער בעלי חיים. כך שמי שבעד החיות ונגד בני האדם דוקא בצד של צוררנו. מי שרוצה להיות צמחוני או טבעוני בבקשה. טרור לא מקובל אני מתפלא על אייל מגד בן של סופר נערץ שהדרדר לכאלה מחוזות ביטוי
נאצי הוא מי ששולח חיות למות בייסורים וסבל ממו
ליאת | 04-01-2019 13:07
זה בדיוק אייכמן. ההשוואה מדוייקת וחשובה וטוב שמישהו מעיז לומר בקול את מה שכולנו חושבים, שמאלנים וימנים
מי שבעד המשלוחים החיים הזוועתיים -
אריק | 03-01-2019 21:43
יש לו לב של נאצי