דירוג חדש: אלו מכשירי האנדרואיד המעודכנים ביותר

אתר AOSMark הציג דירוג של כל יצרניות האנדרואיד לפי מספר עדכוני מערכת ההפעלה הממוצע המסופק לכל מכשיר. אילו מכשירים נותרו מעודכנים, ואילו משתרכים לאחור?

דירוג חדש: אלו מכשירי האנדרואיד המעודכנים ביותר
  (צילום: שאטרסטוק)

אחד הנושאים המורכבים ביותר בעולם של מכשירי האנדרואיד הוא החלוקה ליצרניות השונות וההבדלים בין הדגמים השונים. בעוד שמכשירי האייפון מיוצרים אך ורק על ידי אפל, עשרות חברות שונות משתמשות במערכת ההפעלה של גוגל במכשיריהן- כשכל אחד מהם מכיל גרסה שונה של אותה מערכת ההפעלה, המעוצב על ידי החברה באופן ייחודי. החלוקה הנרחבת מובילה לכך שמשתמשי האנדרואיד נאלצים לחכות זמן רב לכל עדכון תכנה, כשכל חברה מפתחת גרסה שלה לכל עדכון שגוגל מציג.

הסיבוך הרחב בכל הנוגע לעדכוני התכנה לאנדרואיד הוביל ליצירה של אתר חדש בשם AOSMark, המדרג את כל היצרניות על פי מספר עדכוני האנדרואיד הממוצע שכל חברה מספקת למכשיריה. החברה בחנה עשרות מכשירים של כל חברה, הכוללים גם את מכשירי הדגל וגם מכשירים פשוטים יותר, ובדקה כמה עדכונים כל מכשיר מקבל מהיצרנית שלה. הדירוג כולל רק עדכונים משמעותיים (כגון המעבר מאנדרואיד 8.0 ל-9.0 שבוצע לאחרונה) בעוד שעדכוני תכנה שנועדו לתפור תקלות ספציפיות לא נכללו בדירוג.

באופן לא מפתיע, גוגל עצמה נמצאת במקום הראשון בדירוג עם ממוצע של 3.5 עדכונים למכשיר. מכיוון שגוגל עצמה מפתחת את מערכת ההפעלה, היא יכולה לעדכן את כל מכשירי הפיקסל באופן מיידי- וכתוצאה המכשירים שלה הם הראשונים שזוכים לעדכון. אחרי גוגל נמצאת חברת וואן פלוס הסינית עם ממוצע של 2.75 עדכונים, זאת לאחר שכל מכשירי החברה מהשנתיים האחרונות כבר עודכנו לגרסת "אנדרואיד פאי" המתקדמת ביותר.

במקום השלישי נמצאת חברת נוקיה, שמייצרת מכשירים רבים עם ממשק "אנדרואיד One" המצומצם. הדבר מקל עליה להעביר עדכונים תכופים יותר, כשמכשירי החברה זכו לממוצע של 1.82 עדכונים. חברת סוני דורגה במקום הרביעי עם ממוצע של 1.6 עדכונים, כששניים ממכשירי החברה- ה-Xperia Z וה-Xperia ZL- זכו עד כה ללא פחות מחמישה עדכוני תכנה מאז השקתם.

סמסונג, שנחשבת כיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, הציגה דירוג מאכזב במקום השמיני, עם ממוצע של 1.28 עדכונים למכשיר. בבדיקת האתר נמצא כי רק מכשירי הגלקסי S9 והגלקסי S9 פלוס כבר עודכנו לגרסת האנדרואיד העדכנית ביותר. עם זאת, חשוב לציין כי מכשיר הנוט 9 לא נבחן בדירוג מכיוון שהוא כלל את אנדרואיד 9.0 כבר בעת השקתו. בדירוג של סמסונג נבחנו 1,150 דגמי סמארטפונים שונים, כשחלקם קיבלו רק עדכון תכנה אחד עד כה- וחלק לא עודכנו כלל מאז שהושקו.

היצרניות הסיניות וואוויי ושיאומי זכו בדירוג הנמוך ביותר ברשימה, כאשר וואוויי הציגה ממוצע של 0.98 עדכונים למכשיר ושיאומי נמדדה בממוצע של 0.93 עדכונים. בבחינה נמצא כי  מכשירי הדגל של החברות זכו לקבל עדכון תכנה בודד, בעוד שמכשירי החברה הזולים יותר לא זכו לעדכון בכלל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו