אורי אריאל מבקש להדיר את נפתלי בנט משם הסיעה

יו"ר האיחוד הלאומי, שהוצב במספר שתיים ברשימת סיעת הבית היהוד מבקש להסיר את המילים "בראשות נפתלי בנט", משם הסיעה כך שמעתה היא תקרא "הבית היהודי בלבד"

אורי אריאל מבקש להדיר את נפתלי בנט משם הסיעה
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

יו"ר האיחוד הלאומי השר אורי אריאל מהבית היהודי שיגר היום (שני) מכתב ליו"ר הכנסת יולי אלדשטיין לשינוי שם מפלגת הבית היהודי.

אריאל, שהוצב במספר שתיים ברשימת הסיעה מבקש להסיר את המילים "בראשות נפתלי בנט", כך שמעתה תקרא הסיעה "הבית היהודי בלבד", זאת  בהתאם לסעיף 9 ולסעיף 10 בתקנות הכנסת.

ביום ראשון, אישרה ועדת הכנסת את בקשתם של שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד וח"כ שולי מועלם-רפאלי לפרוש ממפלגת הבית היהודי.

מבקשתו של בנט עלה כי הוא יהיה בא כוחה של מפלגת צל"ש, שתיוצג בכנסת ע"י סיעת הימין החדש. במכתב שהוגש ליו"ר ועדת הכנסת מיקי זוהר, בבקשה להתפצל מהבית היהודי, כתב בנט: "הנני בא כוח מפלגת צל"ש', והריני לאשר כי סיעת 'הימין החדש' מייצגת את סיעת צל"ש בכנסת".

במוצאי שבת, מספר שעות לאחר ההכרזה הדרמטית של שקד ובנט על פרישתם, הגיעו חברי הכנסת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי למפגש חירום אצל הרב חיים דרוקמן בביתו במרכז שפירא.

בפגישה התייעצו חברי המפלגות עם הרב דרוקמן, על ההערכות ליום שאחרי בנט וההכנות למערכת הבחירות הקרובה. בפגישה הוסכם להמשיך ולחזק את הציונות הדתית בהליכה משותפת. כמו כן, הוחלט להמשיך את המגעים להאיץ את האיחוד ולנצח בבחירות הבאות כסיעת ימין מאוחדת על ידי הנהגה חזקה של הציונות הדתית. אנו נמשיך להוביל להישגים רבים ולייצג כראוי את הציבור הדתי-לאומי.

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר כי "וועדת הכנסת היא שמטפלת בעניינים הללו"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אריאל הצליח להוציא את בנט אבל אריאל לא עובר
אחוז חסימה | 31-12-2018 15:38
הגיע הזמן שאריאל יבין איפה הוא חי. לציבור הדתי נמאס מנציגים הדואגים רק לציבור מעבר לקו הירוק. יש הרבה דתיים גם בתוך הקו הירוק וצריך לייצג גם אותם
2
שינוי שם המפלגה
יוסף בן שושן | 31-12-2018 16:03
להחזיר את שם המפד ל