אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לקראת ההצבעה פעילים בבית היהודי לוחצים: דורשים פריימריז

בעוד ועדת הבחירות של הבית היהודי נוטה ללכת לוועדה מסדרת לאחר פרישת השרים בנט ושקד, פעילים מרכזיים במפלגה לוחצים על קיום פריימריז כמו שהיה אמור להתרחש מלכתחילה

פעילים בבית היהודי לוחצים: דורשים פריימריז
  הרב בן דהן עם פעילי הבית היהודי בוועידת המפלגה אשתקד (צילום: תומר ניוברג/ פלאש 90)

לקראת הישיבה המכרעת מחר של ועדת הבחירות בבית היהודי, מפעילים היום (ראשון) חלק מחברי מרכז המפלגה לחץ על חברי המרכז- לא להצביע לוועדה מסדרת וללכת לבחירות בשיטת הפריימריז.

במכתב לצעירי המפלגה אומרים דוידי בן ציון, יו"ר פורום יו"ש בבית היהודי וסגן ראש מועצת שומרון. ורונאל אלקיים פעיל בבית היהודי: "לא באנו לבית היהודי בגלל פוליטיקה קטנה, ג'ובים או רווח טקטי מקומי, באנו כדי להיות חלק מדרך ארוכה עם יעדים לאומיים של חיזוק הצביון היהודי במדינת ישראל, ביצור מוסדות החינוך הדתי לאומי, סיוע להתיישבות בנגב ובגליל, בשומרון וביהודה וכן לגשר על הפערים בחברה ובפריפריה", דברי השניים.

שקראו לחבריהם הצעירים "להישאר עמנו וביחד לדרוש קיום הליך בחירה של נציגינו לכנסת באמצעות פריימריז".

בישיבת סיעת הבית היהודי שנערכה הערב בכנסת, בה השתתפו הח"כים ניסן סלומינסקי, מוטי יוגב, הרב אלי בן דהן ומנכ"ל המפלגה ניר אורבך, לא הגיעו להסכמות. בשל כך, תתכנס מפלגת הבית היהודי המצומקת שוב פעם מחר להחליט על שיטה מוסכמת לבחירת יו׳׳ר המפלגה והמועמדים לכנסת- פריימריז כמו שהשטח רוצה מכיוון שעל ידי כך יוכלו ח"כים ופעילים בעיקר להיכנס לרשימה למפלגה או וועדה מסדרת שתטיב עם חלק מהח"כים שלא ייבחרו דרך פריימריז. ההחלטה תובא לאישור מרכז המפלגה בימים הקרובים.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אולי כולללם יהיו יושבי ראש?
ג'סי | 30-12-2018 22:50
בשביל מה צריך לבחור יושב ראש? תעשו הנהגה משותפת של כל החברים?. אם יהיה שר .....
2
מי זה פעילים ?
יוסף | 31-12-2018 8:29
כל אחד שמוציא מכתב או מצייץ מוגדר כפעיל. שיגבשו הצעה ויביאו אותה למרכז המפלגה שיכריע. סוף סוף ניתן להחזיר למרכז המפלגה את כוחו לאחר שבנט דאג בשיטתיות לסרסו לגמרי. עוד הערה ,כולה יש 2 חברי כנסת מתוך השלושה שממשיכים הלאה אז מה הפגם בועדה מסדרת ? במצב שנוצר לפי הסקרים אין לנו הרבה אפשרויות חייבים נבחרת טובה המשלבת ותיקים וחדשים ולזה ניתן להגיע רק,בועדה מסדרת .וזה רק כהוראת שעה בטח שלא כדבר קבוע
3
ברור שפריימריס, אחרת למה התפקדתי והשקעתי כסף?
איתי | 02-01-2019 10:07
זה לא הוגן אם יבטלו את הפרימריס כדי לשמור על כסאות החכים המכהנים או לכל מטרה אחרת. התפקדתי למפלגה, שילמתי דמי חבר, מתוך מטרה לקבל הזדמנות להשפיע. אם לא יהיו פריימריס - למה שארצה להתפקד ? ביטול הפריימריס יהיה המסמר האחרון בהחזרת המפלגה למצב המקובע, הלא רלוונטי והכמעט נעלם שבו היתה לפני שאורי אורבך זל הצליח לשנות אותה יחד עם בנט ושקד. זה יהיה סוף הדרך שלה וחבל.