בשורה להתיישבות: הועברו מיליונים ליהודה ושומרון

תקצוב של 50,842 אלפי ש"ח בהוצאה וסך של 20,00 אלפי ש"ח עבור מענקים שוטפים להתיישבות הצעירה, לצורך יישום מסקנות צוות ההסדרה שהקים ראש הממשלה. סמוטריץ': "נתניהו מבקש למשוך אליו קולות של המתיישבים על חשבון הבית היהודי"

בשורה להתיישבות: הועברו מיליונים ליהודה ושומרון
  מפגש ראשי רשויות עם נתניהו (צילום: חיים צח/לע''מ)

אחרי עיכובים רבים, עשרות מיליוני שקלים בהעברה תקציבית אחרונה לחיזוק הביטחון וההתיישבות ביהודה ושומרון עברו היום (חמישי) בועדת כספים של הכנסת.

סאגה ארוכה של העברות תקציביות לרשויות ביהודה ושומרון, נמשך זמן ארוך מדי. כאשר עשרות מיליוני שקלים לתקציבי ביטחון ועוד שנתקעו פעם אחר פעם בסחבת הביורוקרטית ובעיכובים.

סעיף ההעברות מתוך ספר אישורי התקציב 

נציג הבית היהודי ח"כ בצלאל סמוטריץ'  בוועדה יחד עם גזבר מועצת בנימין ישראל מלאכי הביאו לשחרור הכספים בשעות האחרונות בישיבת וועדת כספים שכונסה במיוחד לשם כך.

בתקופה הרגישה של הטרור שהרים ראשו ביהודה ושומרון, לתקציבים אלו יש משמעויות הרות גורל של הצלת חיים, ביטחון ופיתוח עבור תושבי יו"ש.

סמוטריץ' טען על פגישת ראש הממשלה נתניהו עם ראשי רשויות ביש"ע, שהייתה אחד מצעדיו הראשונים לאחר ההכרזה על הליכה לבחירות שהיה "מפגש עדכון ויח"צ".

לדבריו, "נתניהו מבקש למשוך אליו את הקולות של המתיישבים על חשבון הבית היהודי והאיחוד הלאומי ובכך להגדיל את כוחה של מפלגת הליכוד, וכך יצא שהמפגש עצמו היה השקה של קמפיין הבחירות של נתניהו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
איזה כיף להיות בשלטון
שי | 27-12-2018 18:09
קצת צועקים ומייד מקבלים כסף. הדרך הכי פשוטה לקנות שקט - לחלק כסף ששיך לכולם לאילו שמאיימים עליך. לכן הנכים לא מקבלים (כמה קולות הם כבר, והם בטח לא חברי מרכז) והמתנחלים כן. ככה זה בחיים