צה"ל איתר ופוצץ מנהרת טרור חמישית של חיזבאללה

חיילי צה"ל איתרו ונטרלו מנהרת טרור נוספת החוצה לשטח ישראל מלבנון. מדובר במנהרה החמישית של חיזבאללה שנמצאה בגבול הצפון מאז תחילת מבצע "מגן צפוני"

צה"ל איתר ופוצץ מנהרת טרור חמישית של חיזבאללה
  (צילום: דובר צה"ל)

מנהרה נוספת: דובר צה"ל הודיע הערב (רביעי) כי לוחמי צה"ל איתרו לפני מספר ימים מנהרת טרור התקפית נוספת, שנחפרה מהכפר השיעי עיתא א׳-שעב וחצתה לשטח ישראל. תוואי המנהרה נוטרל לפני זמן קצר באמצעות פיצוץ.

צפו בתיעוד מהמנהרה שנחשפה (צילום: דובר צה"ל)

בצה"ל הוסיפו ואמרו כי הודעה בנושא נמסרה לראשי הרשויות הרלוונטיים, וכן לארגון יוניפי״ל של האו"ם האחראי על שמירת השקט בגבול בין ישראל ולבנון. "צה״ל רואה בממשלת לבנון אחראית לחפירת המנהרות ולהשלכות פעולה זו. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל" נאמר בהודעה. "צה"ל ימשיך במשימת חשיפת ונטרול המנהרות על פי תוכנית".

המנהרה הנוכחית שנחשפה היא מנהרת הטרור החמישית שאותרה בגבול הצפון מאז תחילת מבצע "מגן צפוני". כזכור, לפני מספר ימים צה"ל הודיע על תחילת השלב השני של המבצע, שיתמקד בנטרול מנהרות של חיזבאללה. הנטרול יתבצע בשיטות שונות, בהתאם לניתוח של גורמי ההנדסה ואנשי פיקוד הצפון, ובמסגרת מאפיינים הייחודיים של כל מנהרה ומנהרה.

בדובר צה"ל הבהירו כי כל פעולות הנטרות יבוצעו משטח ישראל, אך על פי ההערכות הדבר יוציא משימוש את המנהרות גם בצידן השני. "מטרת השלב החדש הוא שחיזבאללה לא ישתמש במנהרה משטחו ועד שטחנו" אמרו. "אנו חוזרים ומזהירים מהתקרבות לפתח המנהרה בצד הלבנוני ומשהייה בתוכה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו