לבנון: "ישראל חדרה לשטח האווירי שלנו, נתלונן באו"ם"

שר התחבורה הלבנוני יוסף פניאנוס אמר כי סיכם עם הנהגת המדינה על הגשת תלונה למועצת האו"ם, בטענה שישראל חדרה לשטח האווירי של לבנון במהלך התקיפה נגד סוריה. לדבריו, "ניצלנו בנס מאסון כבד"

לבנון: "ישראל חדרה לשטח האווירי שלנו, נתלונן באו"ם"
  המתקפה אמש בסוריה (צילום: מתוך טוויטר)

לבנון תגיש תלונה למועצת הביטחון של האו"ם, בטענה שישראל חדרה לשטחה האווירי של המדינה בזמן המתקפה שבוצעה אמש נגד סוריה- כך הודיע הערב (רביעי) שר התחבורה הלבנוני יוסף פניאנוס.

בדבריו פניאנוס אמר כי סיכם עם ראש הממשלה סעד אל-חרירי על הגשת התלונה. לדבריו, "ארצנו ניצלה בנס מאסון כבד, שכמעט פקד את חייהם של נוסעי שני מטוסים אזרחיים שהיו במרחב האווירי בזמן התקיפה של חיל האוויר הישראלי בסוריה".

הירי בסוריה

מוקדם יותר היום משרד ההגנה הרוסי טען כי המתקפה הישראלית הייתה "פרובוקציה מסוכנת" שהעמידה שני מטוסים אזרחיים בסיכון. עוד נטען כי הצבא הסורי הפיל 87% מהטילים ששיגרה ישראל. "אנחנו מודאגים מאוד מהתקיפות הישראליות בסוריה ומהדרך בה הן בוצעו" אמר דובר המשרד איגור קונשנקוב.

לדבריו, "מדובר בפעולה פרובוקטיבית של חיל האוויר הישראלי שסיכנה ישירות שני מטוסים אזרחיים שנחתו בדמשק ובביירות ואת הנוסעים שלהם, וכן הפרה חמורה של ריבונותה של סוריה ושל החלטות מועצת הביטחון. פעם נוספת חיל האוויר הישראלי פעל 'תחת מחסה' של מטוסים אזרחיים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה למתקפה הסורית וההאשמות הרוסיות כי "ההגנה על המולדת מתחילה בגדיעת איומים גדולים באיבם. איננו מוכנים להשלים עם ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה שמכוונת נגדנו, אנו פועלים נגדה בתקיפות וברציפות כולל בימים אלה". לטענתו, "בכל מקום שנידרש לעמוד על ביטחוננו, נעשה. אנו עומדים איתן על הקווים האדומים שלנו בסוריה, ובכל מקום אחר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו