אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלה המועמדים שאתם בחרתם לשריין בבית היהודי

אתם, גולשי סרוגים, בחרתם את מי כדאי לבנט לשריין בבית היהודי, והתוצאות לפניכם: ליטל שמש ואברי גלעד נבחרו מבין-13 המועמדים. מי אחריהם ברשימה? ומה תגובת הזוכים?

אלה המועמדים שאתם בחרתם לשריין בבית היהודי
  (צילומים: פלאש 90/ Oren Nahshon\ Flash 90)

אתם הצבעתם, את מי צריך לשריין יו"ר הבית היהודי- במפלגה, לקראת הבחירות הקרבות, והזוכים הגדולים הם: ליטל שמש ואברי גלעד.

ליטל שמש זכתה במקום הראשון עם 18% מהקולות, צמוד אליה אברי גלעד עם 17% מקולות הגולשים.

ליטל שמש שלום, ברכות, נבחרת ע"י גולשי סרוגים להיות משוריינת בבית היהודי, את מעוניינת? פנו אלייך?

"אוי מהמם. זה מחמיא לי מאוד, אבל כרגע מקומי בעולם התקשורת ושם אני נשארת בשלב הזה. כרגע טוב לי בתקשורת". לגבי השאלה האם פנו אומרת שמש: "לא, לא פנו אלי". אז נפתלי אם אתה צריך את המספר. תנסה, אולי היא תחשוב על זה שוב..

אברי גלעד, ברכות, נבחרת ע"י גולשי סרוגים להשתריין בבית היהודי, הם פנו אליך? אתה מעוניין?

"לגבי השאלה אם פנו אלי, אני לא אגיד. אם אני מעוניין? לא, אני לא מעוניין. זה מאוד מחמיא לי כמובן, אבל אני לא מעוניין. אני אוהב את העבודה שלי, אוהב את החיים שלי. אני לא חושב שאני מספיק מתוחכם כדי להיות פוליטיקאי ומספיק מוכן ללכלך את הידיים בשביל להיות פוליטיקאי. אני בן אדם תמים, שמאמין בטוב ואני לא חושב שאוכל לתפקד בסיטואציה כזו. אבל תודה רבה. זה מאוד מחמיא לי. אולי בפעם הבאה".

במקום הראשון (18%): ליטל שמש- מגישת הטלוויזיה של ערוץ 20. כוכבה של שמש דרך בעולם התקשורת במספר במות: החל מערוץ 20 כמובן, דרך אולפן ישראל היום, מגישת ערב חדש בטלוויזיה החינוכית ועוד. שמש מביעה עמדות ימניות בלי להתנצל, הייתה ממקימי "האמת שלי" והיא עוסקת בפעילות הסברתית ברחבי העולם.

ליטל שמש (צילום: פלאש 90)

במקום השני (17%): אברי גלעד- איש התקשורת הוותיק שהחל כאיש שמאל, אך זז ימינה בעקבות התכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל. גלעד, איש גלי צה"ל ותיק, מנחה שעשועונים ותכניות בוקר ובכלל אייקון תרבותי בתחום הטלוויזיה והרדיו. הוא מרבה לחוות דעה על הנעשה במדינה, ועל אף דעותיו הנוקבות- הוא לרוב נותן תמונת עולם מורכבת, שיוצרת עניין רב.

אברי גלעד (צילום: Oren Nahshon\ Flash 90)

במקום השלישי (15%): סיוון רהב מאיר- אם כבר הכנסנו כיפה, אז עכשיו תור השביס. סיוון רהב מאיר היא לא רק מגישה מחברת החדשות (ערוץ 2 בעבר), היא תחנת שידור בפני עצמה עם אלפי עוקבים אחר טורי פרשת השבוע והפרשנות האקטואלית, ההגשה הזוגית עם ידידה ועוד.

סיון רהב-מאיר (יח"צ)

במקום הרביעי (8%): אביגדור קהלני- אפשרות ביטחונית נוספת למפלגה. קהלני יביא לא רק נסיון רב משירותו בצה"ל, אלא גם נסיון פוליטי נרחב לאחר שכיהן בעבר כחבר כנסת וכן כשר לביטחון פנים בממשלתו הראשונה של נתניהו. אמנם קהלני החל את דרכו הפוליטית במפלגת העבודה, אך בהמשך הקים את "הדרך השלישית" שהציג מצע הקורא לשמירה על היישובים היהודיים ביהודה ושומרון. מאז גם שימש כיו"ר האגודה למען החייל.

אביגדור קהלני (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

במקום החמישי (7%): שרה העצני-כהן- בת למשפחת העצני המפורסמת, נכדתו של אליקים העצני ובתו של בעז, מראשוני מתיישבי קריית ארבע החילוניים, החליפה את איילת שקד בראשות "ישראל שלי", כותבת במקור ראשון, פנאליסטית קבועה בתכניות שונות וחברת מרכז הליכוד.

שרה העצני- כהן (צילום: גרשון אליסון)

במקום השישי (6%): אמיר איבגי- כוכב נוסף מערוץ 20, שמונה לאחרונה כמגיש מהדורת החדשות בערוץ ויתחיל לשדר גם בגלי צה"ל תכנית במשבצת משלו- בשעה שיורדת לרזי ברקאי. האם הקפיצה לקלחת הפוליטית תתאים לו? לבנט הוא בטוח יכול לעשות טוב.

אמיר איבגי (צילום: דוד וינוקור)

את המקום השביעי (5%), חולקים יחד: רמי לוי ויפתח רון טל

רמי לוי: איש העסקים, או האיש ורשת הסופרמרקטים על שמו. אמנם הוא מגשש אצל כחלון, או אולי במפלגה החדשה של עדינה בר-שלום, אבל לוי הוא איש ימין, שפיתח את רשת המזון שלו ביהודה ושומרון- והוא יכול להוות בהחלט איש של חיבורים בבית היהודי.

רמי לוי (Photo by Miriam Alster / FLASH90)

יפתח רון טל: מועמד שיאפשר לבנט להוסיף טיקט ביטחוני חשוב לרשימת המפלגה. רון טל נחשב בעבר כאלוף צה"ל הראשון שהתגורר ביהודה ושומרון, ומחזיק בידע צבאי נרחב לאחר ששימש כמפקד זרוע היבשה. עם זאת, ייתכן ונוכחותו של רון טל תאתגר את בנט ותקשה עליו להגיע לתפקיד שר הביטחון הנחשק. עוד לפני הבחירות הקודמות נפוצו שמועות שרון טל יצטרף לרשימת הבית היהודי- אך בסופו של דבר זה לא יצא לפועל. האם הפעם זה יקרה?

יפתח רון טל (צילום: מרים אלסטר\פלאש 90)

את המקום החמישי (4%), חולקים יחד: אראל סג"ל, גדי טאוב, יותם זמרי ועירית לינור

יותם זמרי: הסאטיריקן, הימני, חילוני, שצמח ברשת הפייסבוק עם מעל ל-70 אלף עוקבים ומאז מככב בתכנית ברדיו גלי ישראל, כתב במקור ראשון, פנלסיט בתכנית הסאטירה "עד כאן" ועוד. זמרי מיטיב להביע את תחושות הימין ברשת, ואלפי עוקביו ואוהדיו מוכחים זאת. האם הלייקים יכולים להפוך לקולות בקלפי?

יותם זמרי (צילום: לירן מור)

אראל סג"ל: נציג נוסף לערוץ 20, איש הימין שחורך את תחנות התקשורת. עם זאת, נסייג שהוא ביביסט מוצהר, ושסירב לשריון בליכוד בבחירות האחרונות. כמו כן, יש עוד בעיה- שהוא כבר מזמן הולך עם כיפה, אבל מה אכפת להרים טלפון?

אראל סג"ל (צילום: גלעד בר שלו)

ד"ר גדי טאוב: האינטלקטואל שעושה שמות בשמאל. הוא אמנם מגדיר את עצמו מרכז ואת המסע לשם הוא עשה מהיותו שמאל ציוני, אבל חבריו זורקים אותו אל הימין ולא סתם. טאוב מתנגד חריף לאקטיביזם השיפוטי, וחלחלה אצלו ההבנה כי לא ניתן לעשות שלום עם הפלסטינים, בשל הכאוס ששורר במזרח התיכון וברשות הפלסטינית בפרט. לטענתו, יציאה מיהודה ושומרון רק תרע את מצבם של הפלסטינים, שייפלו קורבן לשלטון כנופיות אלים שיפגע בזכויות אדם.

ד"ר גדי טאוב ( Photo by Miriam Alster/FLASH90)

עירית לינור: עוד כוכב "המילה האחרונה" בגלי צה"ל, שעברה תהליך אורבכיזציה, על ידי השר לשעבר ואיש התקשורת שייסד יחד איתה את התכנית, אורי אורבך ז"ל. לינור סופרת, מתרגמת, כותבת סדרות ומגישת טלוויזיה.

עירית לינור (צילום: יח"צ)

במקום השישי (4%): שפי פז: ממובילות מאבק ההסתננות מאפריקה לישראל. האישה שגרמה לנתניהו להתקפל במתווה המסתננים אותו רצה לאשר בממשלה. בעברה הייתה פעילה במרצ, והיום היא מביאה את כל האנרגיות למאבק על שכונות דרום תל אביב בפרט ודמותה של מדינת ישראל בכלל.

התוצאות המלאות:

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
עמית סגל היה מועמד בסקר שלכם?
יוסי | 26-12-2018 14:26
הוא לוקח בהליכה
עמית סגל? הצחקת!
רק זה חסר לנו | 26-12-2018 14:37
הבן אדם פרו-שמאלני ואנטי ביבי.
2
גיא בכור , + מאי גולן
גיל | 26-12-2018 14:30
גיא בכור , + מאי גולן
3
מפלגה של דתיים אליטסטים
זרובבל | 26-12-2018 14:33
מפלגה של דתיים אליטיסטים
4
היחיד ברשימה הנ"ל שבאמת שווה זה אמיר איבגי
צריך להיזהר הפעם | 26-12-2018 14:55
גם החזרתו של ינון מגל עשויה להביא ברכה, וכמו שהציע מגיב 1 - גם גיא בכור ומאי גולן. לא למועמדים כמו אברי גלעד, גדי טאוב, יותם זמרי, סיוון רהב מאיר, רמי לוי ויפתח רון טל. קצרה היריעה מלהסביר מדוע. אבל לא משנה מי ישוריין, צריך לציין שיש בעיה גדולה עם רוב חברי הכנסת הנוכחיים ברשימה ואם זה לא ישתנה עדיף כבר לבחור במפלגה אחרת. פרט לבנט, שקד וסמוטריץ' (ששייך בכלל לתקומה), אין מועמדים בולטים. כולם בינוניים ומטה. ואם כבר מדברים, אז זו תהיה ממש טיפשות אם מחנה הימין שוב פעם יאבד מנדטים בגלל כישלון של עוצמה יהודית/יחד/זהות לעבור את אחוז החסימה. חייבים לעשות אחד מהשניים: או ריצה נפרדת של הבית היהודי ותקומה, כשזו האחרונה תחבור לעוצמה יהודית/יחד/זהות תחת הדגל של האיחוד הלאומי, או ריצה משותפת של כל הימין תחת הבית היהודי. כל דבר אחר יהיה בבחינת ירי בתוך הנגמש.
5
איפה אלי אוחנה? איפה מגל? איפה הם המשוריינים?
ולל | 26-12-2018 16:56
.
6
הצחקתם אותי
ציפי | 26-12-2018 17:39
אם אלו האנשים, הלכה לנו המפלגה. מה להם ולהנהגה פוליטית. כולם (כמעט) עיתונאים. וחלקם הגדול רכלנים מקצועיים. לא זה מה שעם ישראל צריך עכשיו. אז לא תהיה ברירה , נאלץ (לצערי ) להצביע ביבי זה יהיה לי מאד קשה. כי אף פעם לא עשיתי דבר כזה.
7
שפי פז המלכה
גילז | 26-12-2018 18:02
ז
8
יפתח רון טל מנכל חברה מושחתת
דני | 27-12-2018 8:10
לא מבין איך אתם רוצים לצרף את יפתח רון טל , איך מושחת שמנהל חברה מושחתת זוכה לאמון הציבור ומה זה אומר על הציבור. אני מתבייש!! שיחקרו את הקומבינות של חברת חשמל החיצוניות והפנימיות!!!