אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שר החקלאות אורי אריאל: ישראל היא מעצמת קנאביס

החוק הפרטי של יואב קיש לפתיחת שוק הייצוא של הקנאביס הרפואי עבר במליאת הכנסת ועתיד להכניס לקופת המדינה כמעט מילארד שקל כל שנה. השר אריאל: "פרנסה לחקלאים המצויינים שלנו"

שר החקלאות אורי אריאל: ישראל היא מעצמת קנאביס
  אריאל ושקד בביקור בחוות קנאביס. צילום: יח"צ

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) את ייצוא הקנאביס הרפואי, אורי אריאל: "הפיכת ישראל ליצואנית קנאביס בראש ובראשונה יקל על החולים, יספק פרנסה לחקלאים המצוינים שלנו ויכניס למדינת ישראל מיליארדים".

החקיקה הפרטית של חבר הכנסת יואב קיש עברה בקריאה שנייה ושלישית ומעתה שוק הקנאביס הרפואי ייפתח לייצוא תוך בקרה ופיקוח של משטרת ישראל.

החוק אינו אומר שמעתה יהיו יותר סמים גם בתוך שטחי ישראל על ידי עלייה בגידולם, אלא למעשה מסדיר את הכלים והסמכויות שיאפשרו למשטרה למנוע את  זליגת הסמים לשטח המדינה ולמנוע פגיעה בביטחון הציבורי.

יו"ר וועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ קיש, אומר כי החוק הוא "בשורה גדולה לחקלאים ולמגדלים. קיים פוטנציאל עצום בענף ייצוא קאנביס רפואי מישראל ואני גאה שהוצאתי את העגלה מהבוץ שתאפשר את פיתוח השוק לטובת החקלאים, החולים וכלכלת ישראל".

"המטרה היא להסדיר את ייצוא הקנאביס הרפואי – מהלך שיעניק לקופת המדינה לפי הערכות כמיליארד שקל בקירוב בכל שנה, תוך מתן כלים למשטרת ישראל לפקח כפי שנדרש".

הצעת חוק לתיקון פקודת הסמים המסוכנים (מס' 16) עברה לאחר תהליך שהחל גם שר החקלאות אורי אריאל כבר מאוגוסט 2016 עם הכרזתו על הקנאביס הרפואי כגידול חקלאי.

לדברי השר אריאל: "ישראל היא מעצמת קנאביס רפואי. המחקר הישראלי התנאים לגידול בתחום מקדימים את כל מדינות העולם ב-5-7 שנים.  אני רואה בענף הקנאביס כלי מרכזי שיבטיח את הרחבת הפעילות החקלאית ושמירתה לצד חיזוק ההתיישבות הכפרית. הפיכת ישראל ליצואנית קנאביס בראש ובראשונה יקל על החולים, יספק פרנסה לחקלאים המצוינים שלנו ויכניס למדינת ישראל מיליארדים."

חשוב לציין שצמח הקנאביס מוגדר כסם מסוכן ולכן כל הפעולות שנעשו ונעשות בנושא זה הינן בשיתוף פעולה פורה עם היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר), ועל פי הנחיותיהם והוראותיהם.

היקף השוק העולמי הכולל של קנאביס רפואי הינו למעלה מ- 100 מיליארד שקלים בשנה. הפוטנציאל הכלכלי של הייצוא עומד על למעלה מ-4 מיליארד שקל בשנה. מאחר ומחקר הקנאביס בישראל הוא מהמתקדמים בעולם ובשנים האחרונות פיתחה ישראל שיטה רפואית קלינית ייחודית, הקנאביס הרפואי יעזור לחולים במחלות כמו, סרטן, מטופלים אונקולוגיים, טיפול וטיפול במחלות נוירולוגיות כגון מחלת פרקינסון, מחלות גסטרואנטרולוגיות זיהומיות, כאב ועוד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צמח מרפא
סתם אחד | 26-12-2018 20:28
שנמנע שנים מהעם , בכלל תאוות הבצע של חברות התרופות