אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד יו"ר לשכת עורכי הדין וחבר הועדה לבחירת שופטים עו"ד אפי נוה ובת זוגו, בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא, כניסה לישראל שלא כחוק בצוותא וקבלת דבר במרמה בצוותא. כתב האישום הוגש לאחר דחיית בקשת הנאשמים בהליך שימוע, שלא יוגש כתב אישום

מסתבך: הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אפי נווה
  (צילום: יוסי זליגר/פלאש90)

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה מסתבך. פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד נווה, המשמש גם כחבר הועדה לבחירת שופטים ונגד בת זוגו, בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא, כניסה לישראל שלא כחוק בצוותא וקבלת דבר במרמה בצוותא.

כתב האישום הוגש לאחר דחיית בקשת הנאשמים בהליך שימוע, שלא יוגש כתב אישום. ההחלטה התקבלה על ידי פרקליט המדינה שאימץ את המלצת פרקליטות מחוז מרכז להגיש את כתב האישום. מתוקף תפקידו נווה הוא חבר הועדה לבחירת שופטים, והיה בן בריתה של שרת המשפטים איילת שקד בועדה נגד שופטי העליון.

נווה דאג שבת זוגו לא תרשם ביציאה מהארץ

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד רועי רייס, ביקשו שני הנאשמים לפעול להסתרת שהותם המשותפת המתוכננת בחוץ לארץ, וזאת כדי להשיג לעצמם תועלת בקשר לסכסוך גירושים בו מצוי הנאשם עם אשתו. לשם כך, בתיאום מראש, החליטו השניים לפעול יחד במרמה לצורך יציאת וכניסת הנאשמת את גבולות ישראל, מבלי שמעבריה יתועדו באופן רשמי, באופן שתשוקף רק שהיית הנאשם, כביכול ללא הנאשמת, מחוץ לארץ.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשמים הגיעו בשתי הזדמנויות שונות, בעת יציאתם מישראל ובעת חזרתם לישראל, בסוף חודש ספטמבר ותחילת חודש אוקטובר, בתכנון מראש, לעמדות הממוכנות באולם ביקורת הגבולות בנתב"ג, שם הזדהה הנאשם בעמדה והונפק עבורו גייט פאס. על פי המיוחס בכתב האישום, הנאשמת, אשר לא הזדהתה בשום שלב, עברה את שערי המעבר באמצעות הגייט פאס שהונפק עבור הנאשם וניתן לה על ידו, ושני הנאשמים עברו את שערי המעבר תוך יצירת מצג כוזב לפיו שניהם הזדהו בפני העמדה, שכביכול הנפיקה עבור שניהם גייט פאס ותוך שהנאשם נצמד לגבם של אחרים על מנת לעבור את השער ללא הנחת גייט פאס.

עשרות כתבי אישום ביחס להתנהלות דומה בנתב"ג

עוד צוין בכתב האישום כי בעת חזרת הנאשמים לישראל, בקרית גבול ששהתה בסמוך לשערי המעבר הבחינה בהתנהלות הנאשמים, ניגשה אליהם ותשאלה אותם. במהלך התשאול היתמם הנאשם, הציג בפני הבקרית מצג כוזב לפיו אינם יודעים במה מדובר, ותחילה אף טען בכזב שכלל אינו מכיר את הנאשמת. השניים עוכבו לבירור מעמיק יותר שהוביל בהמשך לחקירת המשטרה.

במסגרת הליך שימוע, שנוהל בפני פרקליטת המחוז, הועלו טענות רבות על ידי ב"כ הנאשמים, ביניהן הטענה כי העמדת הנאשמים לדין תהווה אכיפה בררנית פסולה. לאחר בדיקה מעמיקה שהתקיימה, נמצא כי בשנים האחרונות הוגשו עשרות כתבי אישום ביחס להתנהלות דומה בנתב"ג. במהלך שנת 2018 אף חלה החמרה במדיניות האכיפה בנושא. זאת לאחר שזוהתה עלייה והתרחבות משמעותיות בהיקף התופעה הפלילית. בין היתר הוגשו כתבי אישום גם נגד אזרחים ישראלים שלא היתה מניעה חוקית לצאתם או כניסתם לישראל, בדומה לנאשמים. משכך נמצא שאין מקום לקבל את הטענה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עוכרי דין הפכו לאחרוני העבריינים-חובה מאבק
נמאס ממצב עוכרי הדין | 25-12-2018 21:45
לאחרוני העבריינים,בשל הצפת המקצוע על ידי הרבה עלוביים,חסרי ידע,אישיות,וערכים,הפכו המקצוע לשוק הבסטות,מתווכים מאכערים להטיית דין,כך ממלכדים את הקורבנות,מדובר בתופעה מדאיגה שיש להלחם בה,ולהוקיעה והרחיק אותם לצמיתות,לא יעלה על הדעת שאנשים כאלה ילכו עם תואר עורך דין תוך שמבזים את החוק,בצורה הכי שפלה שיכולה להיות,להיות מאכערים,לבגוד בלקוח,לקחת ממנו שכר טירחה,ולמעול באופן ברור ומובטח להפלתו,לידי הצד השני,מדובר בשני צדדים עבריינים,המבזים את המקצצוע עדיף שילכו לעבוד בנקיון או תווך,חובה על שופטים המזהים הליכי סרק וניצול לרעה,לבצע צון חוסם,כמו שמקובל במדינות מתוקנות,אצלנו ההפקרות עברה כל גבול.כי אין אכיפה,איםן פקוח,אין מי שיעמוד בראש הלישכה,אנשים חזקרים איכותיים,ורצוי שיהיה זה שופט מוערך,ולא האוירה החובבנית השוררת בלישכה בה מטייחים תיקים חמורים,ולא בכדי יצא שם לא טוב ללישכה בחוסר אמון הציבור.