אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקואליציה של ליאון: התעוררות בחוץ ואגודת ישראל?

המשא ומתן הארוך בין ראש העיר ירושלים, לסיעת התעוררות התפוצץ. בעקבות כך, התעוררות תשב באופוזיציה: "חסם כל השפעה שדרשנו". במקביל, תוך 24 שעות חתם ליאון על 3 הסכמים קואליציוניים אחרים

הקואליציה של ליאון: המו"מ התפוצץ, התעוררות בחוץ
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

המשא ומתן הארוך בין ראש העיר ירושלים, לראש סיעת התעוררות התפוצץ אתמול והפגישות שנועדו להבוקר (שלישי)- בוטלו. בעקבות כך, התעוררת תשב באופוזיציה.

"בחודש האחרון ניסינו להגיע להבנות עם ראש העירייה, מי שנבחר בקומבינה על הראש של הציבור הירושלמי", נכתב בדף הפייסבוק של הסיעה. "במשך כל הזמן, האינטרס הרחב של הציבור הירושלמי עמד לנגד עינינו. במטרה לשמור על ירושלים של כולם".

תוך 24 שעות- 3 הסכמים קואליציוניים

עם זאת, שלושה הסכמים קואליציוניים אחרים חתם אתמול ליאון בהם עם חברת המועצה פלר חסן נחום ויוסי חביליו שפרש מהריצה המשותפת עם התעוררות וערק לליאון. במסגרת ההסכם בין השניים הוא יכהן  [כסגן ראש העיר בחצי השני של הקדנציה, רשות החניה ויעמוד בראשות ועדה שתבחן את המנגנון הראוי לשיתוף הציבור בפרוייקטים עירוניים.

ואילו תיק קידום העסקים הלך ליהודה בן יוסף, חבר סיעת ירושלים תצליח שגם הא חתם אתמול על הסכם קואליציוני.

ליאון נכנע לדגל וש"ס

לטענת התעוררות :ליאון, שבילה את רוב הזמן בחו״ל, ראשית נכנע לשותפים מדגל וש״ס בהסכמים אותם סירב לחשוף לציבור הירושלמי. שנית, בידיו חסם כל השפעה שהתעוררות דרשה בקשר לשמירה על השכונות הציוניות בעיר במסגרת ההבנות שהוגשו בתכנון בנייה".

ולבסוף אמרו, "חזר בו מסיכומים שכבר סוכמו. וסגר עם יוסי חביליו כדי שישמש עלה תאנה לקואליציה שחבריה כבר פועלים בימים אלה ומנסים לאיים על החיים בירושלים", הוסיפו עוד באשמה.

ביום חמישי הקרוב צפוייה להתכנס הקואליציה החדשה לישיבת מועצת העיר בהרכב המורחב, בהתעוררות מאיימים להגיע ו"להילחם על ירושלים. בואו להבהיר לליאון שזו העיר שלנו", קראו למצביעים. "נדע לשמור על תושבי ירושלים, שחפצים בעיר פורחת, נקייה ומשגשגת, גם מהאופוזיציה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
פירוד לרשעים נאה להם ונאה לעולם
רשעים | 25-12-2018 10:41
פירוד לרשעים נאה להם ונאה לעולם - ממשלת השמד הציונית התפרקה למגינת ליבם של מרכיבי הקואליציה ושותפי הממשלה המסריחה נציגי המפלגות החרדיות אגודת ישראל דגל התורה ושס. * דאגה וחרדה מאיש הדמים ראש ממשלת שיצא לקרב ביודעו על גביית מחיר דמים יקר כדי להציל את עורו ולהסחת הדעת מהחקירות. * הממשלה החתומה על עקירת התורה בכל תחומי הדת שבת, גיורים, גיוס בני, גיוס בנות, גזרות החינוך ועוד... * נסיון ברגע הארחון של נציגי אגודת ישראל פרוש ואייכלר להתפשר בחוק הגיוס ולהציל את הממשלה הטמאה שרי. * שוב מתכוננים המפלגות החרדיות לבחירות האסורות. * אלפי רבבות בני היהדת החרדית בכל רחבי הארץ יכריזו *אין לנו חלק ונחלה בשלטון הכופר עוקר התורה... * יבש חציר נבל ציץ ודבר אלוקינו יקום לעולם. אותה ממשלת שמד שהוקמה עי המפלגות החרדיות כעבדים נאמנים לאדוניהם נתניהו שט, כאשר היו הראשונים לקפוץ לכורסאות הקואליציה, אפילו בלי לדרוש כאילו הישגים בעניני דת. מפלגת יהדות התורה על 4 עיתוניהם חגגו שהנה הגיעו ימי השובע ותפסו את מקומו של לפיד שנוא נפשם, ובישרו בכותרות שנציגיהם הצליחו, תחת ההשגים ותיקונים בעניני דת, תפסו את מקומם הישגים ותיקנים ב... בכסף ותקציב כשלמען המטרה מובטח תקציב גם לעודד תחבורה צביורית בשבת קדשינו רחל. אם חשבנו שאחר 71 שנות מדינה ציונית יתפכחו בשכרון הריצה אחר ההתרועעות ההתחברות וההתכללות במדינה ובמוסדות השלטון, לאחר השואה הרוחנית שאלפי צעירים נפלו שדודים במלכודת שהציב להם השלטון בשנות קיומה של הממשלה הטמאה הורחבו חילולי השבת בכל רחבי הארץ כאשר השבת נעקרת בלי מפריע, גם במשחק השבת ששיחק נציג אגודת ישראל י. ליצמן התפוגג מהר מאד. *גולת הכותרת מעשי הפשע והרשע של המפלגות החרדיות בממשלת השמד והזימה הנוכחית היא חוק הגיוס אותה יזמו, והגו בה מכסות ויעדים, כאשר מ. פרוש וחבר מרעיו משתתפים בועדות הגיוס והזימה השונות. *בו בעת שעקירת השבת בכל רחבי הארץ הולך ומתרבה, לא יראים הם שהשבת תתבע את עלבונה? לא חרבה ירושלים אלא מפני שחיללו בה את השבת! *בזמן בו מחדירים את תועבת הצבא הצואה הציבור החרדי והתחייבו למלאות מכסת הנפשות שיעברו אותו למשרפות הצבא והשנה עומדים הם על 3800 נפשות, וקול דמי אחינו זועק אלינו מן האדמה, האינם יראים שדמם יגבה בנפשות? לא חרבה ירושלים עד שפסקו ממנה בעלי אמנה. *כאשר מוסדות החינוך לבנים נהפכים בזה אחר זה לבתי ספר לכל דבריהם, כאשר לימודי החול תופסים יותר ויותר שעות, ועוברים שינויים מן הקצה אל הקצה, אינם מפחדים ממה שאמרו חזל לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביטלו בה תינוקות של בית רבן *כאשר כל אלו לפנינו עסוקים ראשי המפלגות החרדיות וכל עיתוניהם להשתיק כל קול מחאה, ומדכאים באכזריות כל התנגדות לשלטון ומגמותיו ההרסניות, ויודעים אנו שלא חרבה ירושלים אלא מפני שלא מיחו זה בזה. היהדות החרדית תחלץ בסד למערכה להציל את הנפשות מלתמוך במובילי הגיוס והשמדות. *שלומי אמוני ישראל אמרו בקול רעש גדול! כי מכות ומאסירים לא ירתיעונו, בגופינו נצא ונמחה יום אחר יום עד תמצית דמינו עדי יבוטל חידוש גזירת גיוס השמד והזימה!!! עוד נכתב ואמרו, בקריאה לצבא: סלקו ידיכם הטמאות ושחררו כל בת ישראל ובחור ישיבה מהכלא הצבאי הכפרני.