אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האם חקירות נתניהו ייעצרו עד אחר הבחירות?

בהבהרה של משרד המשפטים נמסר כי תהליך החקירות נגד ראש הממשלה נתניהו ימשיך כמתוכנן: "מדובר בתהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו תלוי באירועים פוליטיים"

האם חקירות נתניהו ייעצרו עד אחר הבחירות?
  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בהצהרה שנשא היום נתניהו לאחר החלטת ראשי המפלגות על פיזור הכנסת, אמר רה"מ כי הוא אינו מצפה שהיועמ"ש ייעכב את החקירות.

בהתאם לכך, יצאה הבהרה ממשרד המשפטים כי "תהליך העבודה על תיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה נמשך כמתוכנן".

במשרד המשפטים הוסיפו כי "מדובר בתהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו תלוי באירועים פוליטיים".

יו"ר מר"צ, תמר זנדברג, שלחה פנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה שעליו לפרסם את החלטתו לפני הבחירות.

״זכותם הבסיסית של אזרחי ישראל לקבל מידע מרשויות השלטון על פעולתן, בטרם יבחרו בראש ממשלה חדש היא מהותית", כותבת זנדברג, "אי פרסומן של ההמלצות הוא דווקא זה המייצר מראית עין של השפעת המערכת המשפטית על ההליך הדמוקרטי. לא ייתכן שישראל תלך לבחירות כאשר כנגד ראש הממשלה עומדות שלוש המלצות לכתב אישום על שוחד – העבירה החמורה ביותר לאיש ציבור ועל אחת כמה וכמה כאשר גם הפרקליטות ממליצה על כתב אישום באותו הסעיף״.

חקירות בזמן הבחירות – הנחיית היועמ"ש

לגבי חקירות בזמן בחירות, ישנה ישנה הנחייה פומבית מ"מ של היועמ"ש לגבי מדיניות תביעות ואכיפה לפני בחירות, ואם הכנסת תתפזר – ועל רשויות אכיפת החוק לפעול לפני הנחיית היועמ"ש.

בסיום הודעת משרד המשפטים נמסר כי: "כל פרסום אחר הוא בגדר ספקולציה בלבד, נוכח העובדה שתאריך סיום העבודה על התיקים עדיין לא ידוע"

כזכור, שבוע שעבר פורסם כי הפרקליטה המלווה ליאת בן אר ופרקליט המדינה שי ניצן המליצו ליועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה על שוחד בתיק 4000.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אין רחמים על מושחתים
למה? | 24-12-2018 18:23
מי שמרחם על מושחתים סופו שישחט על ידי רחמנים
2
דיעה/עצה ליועמ"פ.
כל החלטה, תביא בקורת | 03-01-2019 16:16
הקדמת הבחירות היא הזדמנות ליועמפ ל-: א. לפרסם החלטתו מיד אחרי תום ספירת כל הקולות . חיילים. ימאים++= ידוע מי ה120 חכ שניבחרו. א/2. אבל , לפני פגישת והמלצת 120 חכ עם הנשיא , על מי להטיל את תפקיד רהמ והרכבתה. א/3. בין אם יש או אין או חלקי כתב אישום. הסבר: הציבור מבולבל מכל התיקים. ואינו מבחין בין דרגות החומרה. לכן סביר ש-120 חכ יוכלו לקבל החלטה נכונה יותר מ-8 מליון אנשים. שהם בחרו את ה 120 חכ. א./4. כל החלטה תיפגע/או תטיב ותשפיע על תוצאות בחירות. זה ישפיע על מועמדים אחרים שאינם קשורים לפרשיות. בין אם לטוב או לפחות טוב. תלוי . מה/מי?! * כל החלטה של היועמפ ,של 120 חכ לנשיא . תביא לשיקול דעת של נתניהו מה נכון לעשות. ואין ספק שנתניהו וכל 120 (לרבות גוש המכונה ימין) ייפעלו ויישקלו מה הכי טוב למדינת אי. ** אסור שהחלטת יועמפ לפני בחירות תיפגע ברצון בוחרים/מועמדים לכנסת . בין אם כן/לא להגיש כתב אישום לפני שימוע וגם לפני הכרעת ביהמש . שסביר שתימשך לא מעט זמן . *** אשמח אם יש בעל נגישות יכניס מע' שיקולים זו למיכלול החלטת היועמפ. עוד משהו. יש לגנות כל פעולה/פגיעה/הסתה ביועמפ ובכל מערכת האכיפה. בברכה : צבר 60 שנה .