לאחר התקלות: הנסיעה בקו הרכבת המהיר ישאר בחינם

שרי האוצר והתחבורה החליטו להאריך את ההסדר לנסיעות החינם בקו הרכבת המהיר מירושלים לתל אביב בשלושה חודשים נוספים. ההארכה נקבעה בעקבות התקלות הטכניות וקשיי ההרצה הרבים שנרשמו מאז תחילת ההפעלה

לאחר התקלות: הנסיעה בקו הרכבת המהיר ישאר בחינם
  (צילום: הדס פרוש\פלאש 90)

הרכבת בחינם: שר התחבורה ישראל כץ ושר האוצר משה כחלון החליטו היום (שני) להאריך את הסדר נסיעות החינם בקו הרכבת המהיר לירושלים בשלושה חודשים נוספים, עד לסיום תקופת ההרצה.

משרד התחבורה נמסר כי השרים כ"ץ וכחלון יתחמו על הצו מחר, לאחר שוועדת המחירים המשותפת למשרדיהם תאשר את המהלך. עוד נמסר כי בימים הקרובים, עם פרסום הצו ברשומות, יוכלו הנוסעים להמשיך לנסוע בחינם עד לחודש מרץ. לאחר סיום תקופת ההרצה – בעוד כשלושה חודשים – יקבלו הנוסעים הנחה של 50% ממחיר הנסיעה בקו לתקופה של תשעה חודשים נוספים, כאשר הנסיעה מתחנת יצחק נבון בירושלים לנתב"ג תעמוד על 8.5 שקלים לכיוון.

ההחלטה על הארכת פרק הזמן לנסיעות בחינם ברכבת התקבלה בעקבות התקלות הטכניות וקשיי ההרצה הרבים שנרשמו מאז תחילת ההפעלה בספטמבר האחרון. בין השאר נרשמו השבתות רבות של הקו בעקבות קשיים במערכת החשמלית, לצד תקלות בתשתית במסילה, במערכות האיתות, ובמכשירי קריאת כרטיסי ה"רב קו" של הנוסעים. למרות הקשיים הרבים שנרשמו, במשרד התחבורה ציינו כי מאז השקת הקו החדש נסעו ברכבת המהירה יותר מ-420 אלף נוסעים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו