הבנקים פרסמו הלוואות נגד החוק ונקנסו

בנק ישראל הטיל את הקנסות לאחר שבנק דיסקונט ולאומי קארד פירסמו ביוטיוב סרטונים שיווקים המעודדים נטילת הלוואות ללא צירוף האזהרה על ההשלכות הכלכליות של אי עמידה בפירעון, כנדרש בחוק

הבנקים פרסמו הלוואות נגד החוק ונקנסו
  צילום: Yossi Zamir/Flash90

קנסות ע"ס 2.25 מיליון ש"ח על בנק דיסקונט ולאומי קארד שפרסמו סרטונים המעודדים נטילת הלוואות ללא צירוף אזהרה כי עלולה להיגרר חיוב בריבית פיגורים והוצאה לפועל לאלו שאינם עומדים בפירעון ההלוואה.

בנק ישראל הטיל את הקנסות לאחר שהבנקים הנ"ל פירסמו ביוטיוב סרטונים שיווקים המעודדים נטילת הלוואות ללא צירוף האזהרה הנדרשת, והוטל עליהם הקנס המקסימלי האפשרי בחוק.

האזהרה הנדרשת בחוק נועדה לגרום להגביר את המודעות לשיקולים הכלכליים של נטילת ההלוואה ואל ההשלכות של אי עמידה בפירעון ההלוואה.

בשנים האחרונות חל גידול באשראי הצרכני הן מבנקים והן מגופים חוץ-בנקאיים, ומשקי בית רבים בעלי יכול כלכלית מוגבלת עלולים להסתכן וליטול אשראי בהיקף גבוה מכפי יכולת ההחזרה שלהם.

על לאומי קארד הוטל קנס ע"ס 1.5 מיליון ש"ח לאחר שפרסמו שני סרטונים, שאחד מהם זה למעל מיליון צפיות ועל כן קיבלו קנס כפול. על בנק דיסקונט הוטל קנס ע"ס 750 אלף ש"ח על פרסומת אחת.

באתר ynet, שפרסמו את הטלת הקנסות על הבנקים, הביאו את תגובת לאומי קארד שטענו כי אמנם בשני סרטוני היוטיוב לא הופעה אזהרה בתוך הסרטון עצמו "אך הוצגה באופן ברור בקישור ההמשך".

מאידך בבנק דיסקונט לקחו אחריות והגיבו כי הם מכבדים את החלטת הפיקוח מבנק ישראל וכי "מדובר במקרה יחיד בו ניתנה פרשנות לחוק שנכנס לתוקף רק לאחרונה, לפיה יש לכול את חובת האזהרה גם בקדימון ולא רק בפרסום המלא, כפי שנהג הבנק במקרה זה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בנק ישראל
נוק | 23-12-2018 16:02
שיחקור גם את עצמו. יש יותר מדי פשיטות רגל לאלה שלקחו הלוואות מחברות האשראי.
2
הצעת הלוואה פשוטה ובמחיר סביר של 3%
דרק דאגלס | 24-08-2019 1:59
שלום, האם אתה זקוק להלוואה נוחה לשביעות רצונך? אנו מציעים הלוואה בריבית משתלמת בשיעור 3% ללווים מקומיים ובינלאומיים. אנו מוסמכים, מהימנים, אמינים, יעילים, מהירים ודינאמיים ואנחנו עובדים יחד. אנו נותנים הלוואה לטווח ארוך בין 2-50 שנה לכל היותר. האם אתה זקוק להלוואה ישירה, קלה ומשתלמת כדי לשלם עבור חובות, להקים עסק או מסיבה אחרת? אם כן, אנא פנה אלינו בבקשת ההלוואה שלך. הצעה זו מיועדת לאנשים רציניים. אנא צרו קשר, אם אתם מעוניינים, באמצעות: דואל: easyloafirm2020@gmail.com WhatsApp: +18582644849 אנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי. כל טוב, דרק דאגלס easyloafirm2020@gmail.com
3
easyloanfirm2020@gmail.com
מר דרק דאגלס | 22-12-2019 17:38
יום טוב, האם אתה נתקל בקשיים כלכליים כלשהם? האם אתה זקוק להלוואה לסילוק חובות? האם אתה הולך להגדיל את הכספים שלך? האם אתה אדם עסקי שרוצה להרחיב את החברה שלו. אנו ממליצים בזאת ליצור קשר עם חברת הגיבורים, האמון האמיתי והיעיל להלוואת הלוואות לצורך ההלוואה שלך. אני מכיר הן על ידי אנשים והן על ידי הממשלה בזכות היעילות הרבה שלנו. שירותים כוללים: * הלוואות אישיות (מאובטחות ולא מאובטחות) הלוואות עסקיות (מאובטחות ולא מאובטחות) * שיפוץ ביתי הלוואות ממציא * הלוואות אוטומטיות וכו. .. אנא חזור אלינו, אם אתה מעוניין, באמצעות דואל: easyloafirm2020@gmail.com אנו מוסמכים, אמין, אמין, יעיל, מהיר ודינאמי. בברכה, מר דרק דאגלס easyloafirm2020@gmail.com 3% הצעה להלוואת הלוואה