ביקורת סרטים: מרי פופינס חוזרת • זה כל הקסם

הנוסטלגיה המתוקה משנות השישים, "מרי פופינס" חוזרת בסרט חדש ומרהיב. מבקר הסרטים של סרוגים יצא לטעום מהקסם ומצא את עצמו בעולם שכולו טוב ותמימות

ביקורת סרטים: מרי פופינס חוזרת • זה כל הקסם
  (צילום: פרום פילם)

ביקורת סרטים: מרי פופינס חוזרת

מכשפה נרקסיסטית בוגרת הוגוורטס, עם חיבה לשירה, בגדים נקיים ונימוסים באה לעזור, סתם כך, למשפחה של מוגלגים בלי שאף אחד ביקש.

מתחילה לסדר, להיכנס לעולמות מקבילים, לפזר כשפים ולשיר המון. עם קצת דם זה יכול היה להיות יופי של סרט אימה, אבל זה לא. זה המשך מרהיב לסרט משנות השישים "מרי פופינס".

שאלו פעם את פיקאסו, מה הדבר הכי קשה בעבודה שלו. "לחזור ולצייר כמו ילד". ודיסני עושים את זה. הם חוזרים שבעים שנה אחורה באיכות, בנראות, בטקסטורה, בהרגשה, בשירים, בחן, בקסם.

מרי פופינס חוזרת

ציון כללי
לסרט

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
ההולכים

בכדי להתכונן לסרט הזה, חזרתי לסרט הקודם. ההוא עם ג'ולי אנדרוס האגדית. מדובר בהצלחה מסחררת מבחינת המשכיות. אז נכון, כיום יש VFX יותר משוכללים, אבל הקסם הנוסטלגי לא מש.בתי הגדולה, טליה (11.5) ביקשה ממני שנלך יחד לסרט הזה. היא ראתה מס' פעמים את המקור, והציפייה לבוא פופינס החדש, פשוט החזיק אותה יופי. ולי זה היה טוב, כי היה לי מישהי עם קיבולת רגש נטול ציניות שתתן לי את הזווית התמימה שלה.

מרי פופינס החדש הוא בהבדל של עשרים שנים מהראשון. משמע, שנות השלושים של המאה הקודמת. מייקל בנקס (הילד מהסרט הקודם, כביכול) עובד בבנק בו עבד אביו, ועדיין מתגורר בבית ילדותו יחד עם שלושת ילדיו: אנאבל, ג'ורג'י וג'ון ועוזרת הבית שלהם אלן.

מרי פופינס חוזרת לעזור לדור הבא של משפחת בנקס למצוא אושר וקסם לאחר שחוו את אובדן אמם. מרי מצטרפת לחברה ג'ק, מדליק פנסי רחוב (שמחליפים את מנקי הארובות מהסרט המקורי) ולהילחם בבנק שרוצה לעקל את ביתם.

הסרט שזור בכמות נכבדה של שירי מחזמר מרהיבים, כאלה שאתה מוצא את עצמך מקפיץ את הרגל ומנסה לשיר יחד. אמילי בלאנט נכנסת לתפקיד בצורה יפיפיה.

כאילו התפקיד חיכה לה. שאר השחקנים נראים שהתחברו בכיף לעסק ואפילו הבלחה חביבה של מריל סטריפ עם עוד שיגועים.

הכל עשוי לשלמות. תסריט תמים שמתאים לאלה שעדיין לא רוו כמויות של ציניות מבוגרת, כמו לטליה, בתי שהתמוגגה, כעסה על הרע, פחדה בקטעים הנכונים ושמחה עם כולם בהאפי אנדינג.

אם אתם באים מנקודת מבט של ריק ומורטי, מתובלים בג'ף רוס וקרים כמו שלי יחימוביץ', לא תיהנו מהסרט. אבל אם אתם רוצים לחזור קצת לילדות, לקסם הנוסטלגי ולתמימות החביבה – מרי פופינס תשמח לקפוץ אליכם.

#סולם_רייכרט

הטוב: עידן התמימות
הרע: שהעידן נגמר
המכוער: הבנקים שרוצים לעקל למר בנקס את הבית!!!!

מרי פופינס חוזרת| ארה"ב 2018- אורך הסרט: 130 דקות
בימוי: רוב מרשל | תסריט: דיוויד מאגי, רוב מרשל וג'ון דה לוקה | הפקה: קלום מקדוגל | פסקול מקורי מאת: מארק שיימאן

בהשתתפות: אמילי בלאנט, לין מנואל מירנדה, אמילי מורטימר, ג'ולי וולטרס, ולין פירת', מריל סטריפ, בן ווישו, בתפקיד אורח: דיק ואן דייק

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
איזו ביקורת גרועה
אין אלוהים | 26-12-2018 12:02
דתיים לא מבינים גם בסרטים. ג'יזס.