"מנדלבליט חושב שהוא מייצג את אלוהים"

אחרי שהואשם על ידי היועץ המשפטי לממשלה, מנדלבליט, בהפרת חוק, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מסיר את הכפפות ומטיח בו האשמות חמורות: "מגרש יהודים במקום לגרש מחבלים"

"מנדלבליט חושב שהוא מייצג את אלוהים"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

יש לי כבוד והערכה גדולים ליועץ המשפטי לממשלה, אבל הניסיונות שלו להגן על המדיניות הצבועה והמפלה של אנשיו כנגד ההתיישבות והמתיישבים, ולהאשים אותנו בהפרת חוק בשיבה שלנו הביתה לעמונה בלילה שלאחר הפיגוע הנורא בגבעת אסף, מקוממים ולא יכולים להישאר ללא מענה.

היועץ מודע לכך שהקרקע נרכשה על ידי המתיישבים אבל מלין על כך שהליך הרישום של הרכישה טרם הסתיים. עלינו הוא מלין?! על עצמו ועל אנשיו הוא צריך להלין.

הגיע הזמן להוקיע את הצביעות הזו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: אין אף מקום אחר בעולם ואין אף אזרח אחר במדינת ישראל שנדרשות לו יותר מארבע שנים כדי לבצע רישום עיסקה בטאבו. מה שבישראל הקטנה לוקח עשר דקות לא מסתיים כשיהודי רוכש קרקע ביהודה ושומרון גם בתוך ארבע שנים.

האשמותיו של היועץ המשפטי לממשלה כלפיי היום הן כתב אישום חמור כנגדו וכנגד הכפופים לו, שמפלים לרעה במשך שנים את המתיישבים הישראלים ביהודה ושומרון ופועלים כנגדם בשרירות ובאפליה קשה.

אין אח ורע למסלול המכשולים המכוון שמעבירים היועצים המשפטיים כל יהודי שמבקש לרכוש קרקע ביהודה ושומרון. כשזה מצטרף למכשולים הגזעניים שמערימה הרשות הפלסטינית, שקבעה עונש מוות למוכרי קרקעות ליהודים, זה חמור פי אלף.

אין עוד אף אזרח במדינת ישראל שנדרש לקבל "היתר עיסקה" מפקיד צבאי כתנאי לפתיחת תיק רישום כדי לבצע העברת בעלות לאחר שהוא רכש קרקע ביהודה ושומרון ושילם עליה מיליוני שקלים. זכות הקניין?! הצחקתם את היועמ"שים. במדיניות האפרטהייד שלהם ביהודה ושומרון הזכות הזו שמורה לערבים בלבד.

יהודה ושומרון הוא המקום היחיד בעולם שבו יהודי לא יכול להירשם כבעלים של קרקע שהוא רכש כדת וכדין. קראתם נכון. זה שריד לחוק גזעני ומפלה שחוקקו הירדנים כשהם שלטו באזור ולא בוטל עד היום.

מעולם, לאף ערבי שרכש בית ביהודה ושומרון, לא הוצגה דרישה לבצע הליך של שנים רבות ל"רישום ראשון" כתנאי למתן היתר למגורים בבית שנרכש כדת וכדין. זו דרישה חדשה שהומצאה יש מאין על ידי יועמ"ש איו"ש רק נגד מתיישבי חברון שרכשו את בית המכפלה.

אין אף אזרח אחר במדינת ישראל שחי תחת רפובליקת בננות של ממשל צבאי ושנדרש לקבל אישור מאיש צבא כדי לשנע קרוואן ממקום למקום.

כנגד שום אזרח אחר במדינת ישראל, וגם לא כנגד שום ערבי ביהודה ושומרון, לא הוצא צו תיחום דרקוני שאוסר עליו להיכנס לקרקע שהוא רכש, כמו שהוציאו אנשיו של היועץ כנגד המתיישבים בעמונה. את משפחות המחבלים מנדלבליט מסרב לגרש מביתם אבל את היהודים מאדמתם חופשי חופשי. ועוד על פי חוק. גם בסדום היה חוק וגם בסדום מי שהעז להפר אותו הואשם בכך שהוא פוגע בשלטון החוק.

הלאה. כנגד הערבים ביהודה ושומרון לא מתקיימת אכיפה כמעט בכלל על בניה בלתי חוקית ובאופן גורף לא כנגד בניה בקרקע פרטית. גם בעניין הזה שלטון החוק באזור שמור ליהודים בלבד.

שלוש שנים שמנדנבליט כבר מכהן בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה ואף לא אחד מהאבסורדים המפלים והמקוממים האלה לא בוטל. אין לו כנראה זמן לזה. אבל כדי לשאת נאומים חוצבי להבות אש יש לו את כל הזמן שבעולם.

בשבוע שעבר בישרו כותרות ענק בעיתונים על חוות דעתו של היועץ שמאפשרת סוף סוף להפעיל את תקנת השוק ולהסדיר כאלפיים בתים שהוקמו על אדמות מדינה ונגרעו מהן בהליך מקומם וחסר תקדים שמופעל, שוב, כנגד מתיישבי יו"ש בלבד.

שלוש שנים שחוות הדעת הזו מונחת על שולחנו של היועץ. שלוש שנים לקח לו לאשר את הצעד הטריוויאלי והמתבקש הזה, הצעד הראשון והקל ביותר בהסדרת אלפי מבנים שהוקמו לאורך השנים על אדמות לא מוסדרות. אחר כך הוא עוד יטען שחוק ההסדרה מיותר כי יש באמתחתו חלופות מידתיות יותר. בקצב הזה ייקח לו מאות שנים להסדיר את ההתיישבות.

יש לי עוד כמה וכמה דוגמאות כאלה אבל אני לא רצה להתיש אתכם בפרטים ואני מניח שהמסר הובן.

המדיניות שמכתיבים היועצים המשפטיים ביהודה ושומרון היא מדיניות הספר הלבן שנועדה לפגוע בהתיישבות ולהצר את צעדיה בצורה מפלה ומעוולת.

המאבק בה הוא גאווה גדולה, המשך למאבקם של אנשי ההפעלה ואנשי חומה ומגדל. דור דור ומפריעיו, דור דור וחלוציו גיבוריו. ההיסטוריה תשפוט כל אחד לפי הצד שבו הוא בחר להיות.

היועץ תקף בנאומו היום גם את החוק שלי להסדרת ההתיישבות הצעירה. זה אותו יועץ שטען שחוק ההסדרה אינו חוקתי והתייצב בעניינו בבג"ץ באופן אבסורדי נגד הממשלה שאותה הוא אמור לייצג.

אני קובע נחרצות שחוק ההסדרה הוא חוקתי, ועוד איך. לא אני אומר את זה. אומרת את זה הממשלה שמיוצגת באמצעות עו"ד ד"ר הראל ארנון – משפטן מהשורה הראשונה. אומר את זה היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, משפטן חשוב אף הוא. אומרת את זה שורה של מומחים ופרופסורים למשפטים. מותר ליועץ לחשוב אחרת, אבל אסור לו לקבוע שמי שחושב אחרת ממנו פועל נגד שלטון החוק. זו אמירה מקוממת שמסוכנת לדמוקרטיה הישראלית ועלולה להביא לדיקטטורה משפטית אלימה.

גם החוק הנוכחי להסדרת ההתיישבות הצעירה צולח את מבחני החוקתיות. אני מרשה לעצמי להעריך שהיועץ מבין את זה היטב. מה שמפריע לו כל כך זה שאחרי כל כך הרבה שנים שהוא וחבריו התרגלו לנהל את המדינה ולקבוע איפה ומתי ואיך יקום ישוב ואיפה לא, פתאום קמים כמה שרים וחברי כנסת חצופים ומתיימרים לייצג את העם שבחר בהם ולדרוש להיות שותפים בניהול המדינה.

מפריע להם שאחרי עשרות שנים שהם הפכו את עצמם לכוהני הצדק והמוסר והכתיבו לעם באופן חד צדדי את "ערכי היסוד של השיטה" יש כמה נבחרי ציבור שמרשים לעצמם לקרוא על זה תגר ואשכרה למשול ולחוקק ערכים ומדיניות שמשקפים את רצונו של הרוב בעם. מטריף אותם שאשכרה יש כאן פתאום הבלחות של דמוקרטיה במובן הפשוט של המילה. שלטון העם. כן, לא רק שלטון החוק אלא גם שלטון העם.

וזה משגע אותם, אז הם מגייסים את כל הכוח ויורים בכל התותחים כדי לעצור את זה.

אבל הם לא יצליחו. אני מודיע באופן חד משמעי שאם היועץ יחשוב אפילו לחזור על הקרקס הזה שבו הוא מתייצב בבג"ץ נגד הממשלה והכנסת בחוק להסדרת ההתיישבות הצעירה או בחוק לגירוש משפחות מחבלים, שמקדמים חבריי השר בנט וח"כ יוגב, אעשה בלי נדר את כל מה שאני יכול כדי להעביר את החוק שלי שאוסר עליו לעשות את זה. האבסורד הזה שבו היועץ חושב שהוא מייצג את הא-ל ומרשה לעצמו לפעול נגד הממשלה שאותה הוא אמור לייצג חייב להיפסק. אין לזה אח ורע בשום מדינה מתוקנת בעולם וזה לא יהיה גם כאן. בלענו את הצפרדע הזו פעם אחת יותר מידי. עד כאן.

את הגלגל הזה אי אפשר כבר להחזיר לאחור. העם מזהה היטב את שוד הדמוקרטיה שעורכים כאן המשפטנים כבר יותר משלושה עשורים ודורש להחזיר לו את המדינה. יותר ויותר נבחרי ציבור מבינים את זה, ובעזרת השם זה יקרה.

הדרך היחידה שבה המשפטנים יוכלו לעצור אותי תהיה לתפור לי תיק. הם לא היססו את לעשות את זה ליעקב נאמן ז"ל ולעוד אחרים שהעזו לעמוד בדרכם, ואני מניח שיש במשטרה ופרקליטות מי שכבר מחפשים אותי בסיבוב. אבל אני לא חושש מזה. זה לא יעצור את תהליך ההבראה של הדמוקרטיה הישראלית. את מה שלא אספיק אני להשלים, אם יערכו לי סיכול ממוקד, ישלימו אלה שיבואו אחרי. תהליך התיקון הזה הגיע כבר לנקודת האל חזור.

לא עברנו על החוק בשיבה הביתה לעמונה. עשינו את הדבר הצודק, המוסרי והציוני ביותר. על אף כל הקשיים רכשנו את הקרקע במליוני שקלים ואנחנו בסך הכל מבקשים לממש את זכויות הקניין שלנו וליישב את הארץ שאנחנו כל כך אוהבים. מערכת משפט שמבוססת על צדק ומוסר יכולה וצריכה להגן על הזכות הזו שלנו – זכות קניין פרטית, אבל עוד הרבה יותר מכך זכות וחובה כללית יהודית והיסטורית.

"השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה והסר ממנו יגון ואנחה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
49 תגובות - 46 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד!!!
חננאל | 21-12-2018 9:26
תילחמו על זה
2
העיסוק החדש - ישן של מנדלבליט
א.ל. רמת-גן | 21-12-2018 9:33
הוא צריך להתחיל לעיין ב-800 עמודי חוות הדעת בתיקי נתניהו. כל זמנו מופנה למשימה הזו.
3
וזה עוד בלשון המעטה. יש עוד סיבות שבגללן ה
זהבי | 21-12-2018 9:46
אליטה המשפטים לא מעונינת שהרבה אנשים ילמדו משפטים.. ולכן היא נלחמת במכללות ומעלה את הקושי של בחינות הלשכה ובכלל יוצרת מצג שוא שאין סיכוי להיכנס למקצוע...
4
אשריך בצלאל
אהרון | 21-12-2018 9:58
יצאתי לא פעם אלייך בביקורת אני חושב שאתה היית חלק משמעותי ביותר בכישלון הבית היהודי בבחירות האחרונות עקב אליטיסטיות היתר שלך . יחד עם זאת כיום אתה היחידי במערכת הפוליטית שלא מפחד (או יותר מדויק מתגבר על פחדיו ) הולך עד הסוף ומוכן לשלם מחיר של כוחות המחשכים (זרועות מערכת המשפט) לדעתי כיון אתה ראוי וצריך לעמוד בראש מפלגה שהאגנדה המרכזית שלה תהיה החזרת הריבונות לעם . אם תעמוד בראש מפלגה שכזו אבחר בך ואסייע בכל יכולתי (ולא מעניין אותי איזו מפלגה זו תהיה) אבחר בך למרות חילוקי דעות איתך בהמון דברים אלא שכיום הכל מתגמד מול שאלת עצם קיום הדמוקרטיה במדינה.
יישר כח לכותב
אם בישראל | 20-03-2019 15:37
אכן בצלאל מסור לעמו. ה' יצליח אותו ואת כל הנאמנים לעם ופועלים למענם
5
וסמוטריץ גס הרוח בטוח שהוא אלוהים בעצמו
ישראל | 21-12-2018 10:17
שחצנותו של מר סמוטריץ לא יודעת שובע המרדף האובססיבי שלו אחר כל טיפת כבוד היא ניכרת בכל צעד והבל פה שלו זה החינוך במשפחה שלהם
6
מנכיסטדבליט הוא שומר נאמן של שלטון החוק
ישראלי | 21-12-2018 10:26
התקפה מכוערת של בצלאל סמוטריץ על עובד ציבור ישר וערכי לסמוטריץ אין כבוד אין הבנה לחוק ולמשפט
טועה בגדול
לישראלי | 21-12-2018 15:23
סמוטריץ צודק בכל מילה ובכל שורה במאמרו. לידיעתך לעוד סמוטריץ יש 2 תוארים במשפטים - אז הזלזול שלך הוא בזיון גדול !!! אתה והיועמש מלחכי פינכה !
7
התרסקות מהירה מהצפוי
משה | 21-12-2018 10:29
פשעי השנאה המרובים ונסיונות ההכפשה של הפרקליטות עשו לי את היום. הסרוגים עומדים לעוף מהשלטון ביחד עם הפושעים איתם כרתו ברית מושחתת. הפשיזם והגזענות לא עוברים. מחר יהיו עשרות אלפי מפגינים בתא.
הגיעו 250
קיבוצניק ציוני | 22-12-2018 21:00
השמאל נהיה בדיחה
8
ישר כח
דוד | 21-12-2018 10:35
תותח
9
היועץ המשפטי קונפורמי ללא יכולת
כנראה | 21-12-2018 11:02
אישית לשנות. היהודים, נדמה, קיבלו במערכת המשפטית מעמד מפלה, על בסיס העמדה שזו 'תפיסה לוחמתית'. היועץ המשפטי מבין כנראה שלישראל זכויות בשטחים לפי החוק הבינל ולכן המשפט המקובל לגבי היהודים בשטחים מעורער, אך אינו אדם שיכול להוביל שינוי.
10
כמה אידיטים יש בא לי להקיא
נתי | 21-12-2018 11:08
אנריכיסט שכמותך..
11
ליתר דיוק: מנדלשליכט חושב ש ה ו א
אוראור | 21-12-2018 11:09
עצמו אלוקים חס וחלילה - והמבין יבין. לדעתי סמוטריץ היה קצת עדין בניסוח הזה שלו כלפיו..
12
סמוטריש
מתי | 21-12-2018 11:09
אתה הבצל של האל...
13
תגובה א
נחןם | 21-12-2018 11:49
אשריך בצלאל ירבו כמותך בידראל
14
סמוטריץ אשריך
שרביט | 21-12-2018 11:55
ירבו כמותך בכנסת.אתה האור בכל המינהרה החשוכה הזו שניקראת כנסת ישראל
15
צורר
ישראל | 21-12-2018 11:59
סמוטריץ את אחד הצוררים של עם ישראל, פרימיטיב פאנאט.
16
לפטר את שרת המשפטים הכושלת
יוחם | 21-12-2018 12:01
כל הבזיון הזה מתקיים תחת חסותה של שרת המשפטים שעסוקה בעקר ביחסי ציבור לעצמה בעוד בשטח המצב רק הולך ומחריף!
17
אלוהים לא זקוק ליצוג, גם לא של רבנים
בהחלט | 21-12-2018 12:06
למעשה לא זקוק ליצוג כלל. הוא צייצג את עצמו מצויין כפי שכבר הוכיח את זה בשואה.
18
היועץ
דידי | 21-12-2018 12:48
מנדלבליט טוען שמי שמבקר אותו פוגע בשלטון החוק .אבל לא אמר שמי שמבקר ממשלה נבחרת ומבטל את חוקיה, פוגע בדמוקרטיה ובנבחרי העם על פי שלטון החוק.
19
זה לא מנדלבליט. זה ביבי.
י | 21-12-2018 13:01
הוא רוצה מדינה פלשתינאית ולכן דוחק את מנדלבליט לדחוק אותנו. לא רק בתחום המשפטי, גם בתחום הבטחוני והתחבורתי.
20
סוף סוף השכל הישר מדבר. בוז לכל המשפטנים
אורי | 21-12-2018 13:04
שונאי המדינה. למה האיזור נקרא יהודה ושומרון כי זה ארץ ישראל מר מנגילבט .. תתעורר לא יועץ אלא לרועץ..
21
כתבת מדהים!! כל הכבוד המשך כך בכל הכח!! מצביע
נתנאל | 21-12-2018 13:13
מצביע לך למקום הראשון בפריימריז של הבית היהודי!! יאלה בצלאל!!
22
ישר כח בצלאל !!!
אלחנן | 21-12-2018 15:08
הלוואי שירבו אנשי ציבור כמוך, יראי ה' שאומרים את האמת בעוז ובגאון בלי סטיות ובלי התחנפויות, הגיע הזמן לעצור את דיקטטורת המשפטנים הצבועים !!!
23
סמוטריץ - כרגיל צודק בפרט בטיעונים היום !!
נעמי | 21-12-2018 15:18
מנדלבליט תופס חוצפה בלתי רגילה וחושב עצמו למי יודע מה/מי. כל מילה בסלע סמוטריץ - המשך כך בדרכך ויהי ה' עמך .
24
סוף סוף מישהו לא מחד
אשר | 21-12-2018 15:20
25
כל הכבוד בצלאל!! אוהבים אותך!! האיש הנכון!!
הראל | 21-12-2018 15:23
די לשוד המדינה הנעשה עי משפטנים אויבי העם!!
26
מי חושב שהוא אלוקים ????
התמים | 21-12-2018 15:53
על כך נאמר: טול קיסם מבין שיניך - טול קורה מבין עיניך היועמש חושב שהוא מייצג את האל ? סמוטריץ' , השתן עלה לך לראש. אתה הוא זה שחושב שהקבה פתח אליך קו ישיר. איזו רהבתנות, התרברבות, ממש שופוני שכל ערבי מצוי מכיר מקרוב. התחברת לחלוטין לתרבות הרהב הנפוצה במרחב שלנו. מאיים על היועמש, מתעלם מכך שאתה חבר כנסת, מחוקק שאמור לדקדק במצוות החוק קלה כחמורה ולא לזלזל בו. הבעייה היותר חמורה שלנו היא התפיסה שמצוות יישוב הארץ גוברת על כל ערך אחר. מותר לשקר, לגזול, לבזות אחרים, להתעלם מכל נורמה אתית וחוקית. לא זו אף זו, אנשים דוגמת סמוטריץ' תופסים את היועמש מנדלבליט ואת מערכת המשפט כולה כגוף הפועל על פי אינטרסים פוליטיים. הם לא מבינים שהנורמות והערכים של היועמש אינם פוליטיים אלא משפטיים. במקום לראות ביועמש אויב פוליטי - יש לראות בו איש חוק שמתפקידו לוודא את יישום החוק כמות שהוא. היועמש איננו כלי פוליטי, בידי ימין או שמאל, אלא גוף משפטי הפועל לפי ערכים שסמוטריץ' ודומיו פשוט לא מבינים. חבל. כך נהרסת המדינה.
27
סמוטריץ', גאים בכך, כל הכבוד על פעילותך!!!!!!
אלי.ז | 21-12-2018 16:06
בצלאל, כל הכבוד לך על פעילות נמרצת ועמידה איתנה, אתה שליח נאמן, נקווה שתמשיך לייצג את עם ישראל בכנסת עוד שנים רבות. אל תירא ואל תחת והיועמש מנדלבליט, שנגרר אחרי חבורת השמאל בפרקליטות, שיתבייש לו.
28
חזק חזק ונתחזק
חנוך | 21-12-2018 16:21
אין מילים טובות יותר לתאר את מה שתארת תבורך מהא-ל
29
סמוטריץ' לא מבין דבר וחצי דבר במשפט בינלאומי
כתבה מטופשת | 21-12-2018 17:17
התלהמות לא תעזור
30
סטוריץ
עמי | 21-12-2018 17:25
עוד מלחכך פנכה אדם הזוי
31
סמוטריץ' הוא משיחיסט שאינו מאמין בדמוקרטיה
דרור | 22-12-2018 12:12
הוא רק משתמש בה בכדי לנסות להציג את העולם המשיחיסטי - הלכתי שלו בכסות שתפנה אולי לקהל רחב יותר. זה לא עובד. דמוקרטיה היא לא רק שלטון הרוב אלא גם זכויות האדם, המיעוט ואיזון בין הרשויות. זמוטריץ' מבין את זה. הוא פשוט לא מאמין בזה.
32
חריגים
ארנון | 22-12-2018 13:10
לאורך כל ההסטוריה הקיצונים והקנאים המיטו חורבן על ארצם ועמם.
33
תמיכה
נתי | 22-12-2018 16:40
צודק בצלאל תמשיך להפוך להם תבטן עם ההוכחות והצדק עד שכל השמאל ההזוי יעזוב לברלין
34
מנדלבליט הוא רק השליח של ביבי
.. | 22-12-2018 18:47
מנדלבליט הוא בובה של נתניהו, הוא עושה בדיוק מה שנתניהו אומר לו לעשות, בדיוק בגלל זה ביבי שם אותו (מקורבו ונאמנו לשנים) במשרה הזה, אז האשם האמיתי בכל הענין הוא בנימין נתניהו, ביבי חושש להגיד בעצמו כי הוא מפחד שזה יזיק לו בבחירות, אז הוא משתמש עם מנדלבליט, צריך לחזק את הבית היהודי על חשבון הליכוד, ואז דברים ישתנו בעזרת ה'
35
סמוטריץ טיפש גס רוח ויהיר ללא גבול
חיים שומרון | 22-12-2018 18:50
אישיות מגעילה ודוחה מטר וחצי של גאוה חסרת גבולות
36
אשריך סמוטריץ'
אלמוני ירא שמיים | 22-12-2018 19:06
כל הכבוד לך סמוטריץ' , בעה יהיה לך סייעתא דשמיא! רואים שבה אתה מתקדם כל הזמן , וההבדל בינך לבין אדון בנט - שזה שלך יש רבנים! על אף שרבותיך אינם רבניי , אני מעריך אותך על עצם זה שיש לך רבנים ואתה מקשיב להם ! אשריך יהא ה' בעזרך!
37
חזק ואמץ
צחי | 22-12-2018 21:19
לחפש דרכים לפטר את כל מערכת הפרקליטות, זו הדרך! חבל על כל ההשקעה בווכוחים, לפטר את מתנגדי הממשל התקין והדמוקרטיה בצורה של השתלטות משפטית. בצלאל אל תפחד מהפחדנים האלה כל מה שהם עושים זה מפחד מכמה אנשי תקשורת.
38
אשרי העם
מוטי | 22-12-2018 23:13
אדרי העם שאלא הם ניבחריך יישר כח. קיים את הבטחותיך להילחם באלה שהם מבחינת מחרבייך ומהרסייך ממך יצאו חזק ואמץ אל תירא ואל תיחת
39
למה אתם לא כותבים "אלוקים" (עם קו"ף)
מאיר | 22-12-2018 23:18
כמתחייב בהלכה!
40
יועץ
שאול | 23-12-2018 9:15
וכנל בנושא המיסתננים הם עושים את המוות לממשלה ולאזרחים. ולפטר מייד ולאלתר.
41
מי מיצג את אלוהים
יק | 23-12-2018 16:20
מזכיר את הבדיחה אורח במוסד פס יכיאטרי שואל מאושפז למה אתה צועק על חברך עונה לו הוא חושב שהוא אלוהים ולא יודע שזה אני. כך זה נראה אוי לנו.
42
שאלה רצינית: מי ממנה את היועץ המשפטי לממשלה?
יעקב | 24-12-2018 9:44
בתום לבבנו, אנחנו חושבים שמי שיש לו כוח בכנסת הוא זה שמנהל. עם הזמן, אני מגלה שיש תפקידים שיכולים להכריע את הכל. והנה מי שקובע המון דברים במדינה נגד רצונו של העם. איך מגיעים לתפקיד הזה? מתי יהיה מישהו ראוי בתפקיד הזה?
43
אין על סמוטריץ אוהבים אותך!!!!
יוסף | 24-12-2018 15:49
עלה והצלח ויהר שיום יבוא ואתה תהיה היועמש!!!
44
טעית, הוא מייצג את החוק והוא לא רק חושב ככה
יואב | 25-02-2019 12:02
.
45
כל מילה בסלע - וכל
אוראור | 17-04-2019 21:32
מילה נוספת - בהחלט מיותרת!
46
מנדבליט
מור | 21-04-2019 9:55
צריך לפטר אותו לכל הרוחות