אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגיל 77: הרב יהודה שביב הלך לעולמו

הרב יהודה שביב, מרבני הר עציון ומחברם ועורכם של עשרות ספרים, הלך הלילה לעולמו. הלוויתו תצא מרחבת בית הכנסת המרכזי באלון שבות היום בשעה 11:30

בגיל 77: הרב יהודה שביב הלך לעולמו
  (צילום: באדיבות המשפחה)

ברוך דיין האמת.

הרב יהודה שביב, מרבני הר עציון ומחברם ועורכם של עשרות ספרים, הלך הלילה (בין חמישי לשישי) לעולמו.

הרב שביב למד בישיבת כרם ביבנה אצל רבו הרב חיים יעקב גולדוויכט, ובשנת תשכ"ט הצטרף לישיבת הר עציון, כר"מ מחזור א' של הישיבה.

מאז ועד שנת תשס"ג, כיהן הרב שביב כר"מ בישיבה. כמה עשרות שנים מלמד במכון להכשרת מורים שליד ישיבת הר עציון.

הרב שביב פרסם מאמרים, שיעורים וספרים רבים במגוון נושאים, מתנ"ך, מחשבה והלכה ועד גמרא. בשנת תשס"ד פרש הרב שביב מתפקידו בישיבה.

הרב שביב הקים יחד עם הרב ישראל רוזן את כתב העת תחומין ומיום הקמתו משמשים כעורכיו הראשים. כמו כן, שימש כאחד משלושת עורכיו הראשים של כתב העת "מעלין בקודש". במשך מספר שנים ערך את כתב העת "שנה בשנה".

מאמריו התפרסמו במשך השנים בכתבי עת רבים, בהם: "שמעתין", "סיני", "המעין", "אמונת עתיך", "אור המזרח", "תחומין", "קובץ בית אהרון וישראל", "מחשבת", "אסיא", "נטיעות הארץ", "ביכורי הארץ", "ברקאי", "מורשה", "מעלין בקודש", "מרחבים" ו"גוילין".

במכון 'צומת', המוציא את סדרת הספרים 'תחומין', ספדו לרב שביב: "הרב שביב אהב תורה והאהיב את התורה על לומדיה. משפחת צומת לדורותיה שולחת תנחומים למשפחתו היקרה".

הרב מנחם פרל, ראש המכון אומר כי ספריו ומאמריו הרבים של הרב יהודה שביב הם שמעידים על תרומתו הגדולה ליצירה התורנית כמו גם חלקו בבניין המפעל המונומנטלי של תחומין. "יחד עם תלמידיו הרבים וכל מי שלמד מפיו ומכתביו אנו מבקשים לנחם את בני משפחתו על דמות יחודית שאבדה מן העולם ותחסר לעולם התורה", מסר הרב פרל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מישתתף. בצער המישפחה
חנניה | 21-12-2018 8:54
ברוך. דיין. האמת תהא. נישמתו. בגן עדן
2
הרב שביב זצ"ל
נעמי | 21-12-2018 12:51
מהיכרות אישית וקרובה שלנו עם משפחת שביב, חשוב להוסיף על מידותיו הנאצלות ביחסי אנוש. מאיר פנים לכל אדם, טוב לב... תקצר היריעה... איש מופת. חבל על דאבדין!!!
3
תלמיד חכם ענק
שכן מאלון שבות | 21-12-2018 12:51
לרב שביב היה ידע תורני עצום. הוא כתב מאמרים עמוקים, אחבי היקף וידע, כמעט בכל תחום תורני שהוא. אדם תנוע שלא דיבר הרבה על עצמו, וגם לא צריך שאני אדבר עליו. ספריו ומאמריו הרבים מדברים בעד עצמותו.