נתניהו וטראמפ שוחחו על הנסיגה מסוריה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. השיחה בין השניים עסקה בנושא סוריה והנסיגה המתוכננת של הכוחות האמריקנים מהמדינה

נתניהו וטראמפ שוחחו על הנסיגה מסוריה
  (צילום: קובי בן גדעון, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (חמישי) בטלפון עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. השיחה בין השניים עסקה בנושא סוריה והנסיגה המתוכננת של הכוחות האמריקנים מהמדינה.

בנוסף, השניים דנו בדרכים להמשיך בשיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב נגד התוקפנות האיראנית ומניעת ההתבססות שלה בסוריה.

מוקדם יותר היום טראמפ התייחס להודעת הנסיגה ואמר כי "ארה"ב לא מעוניינת בתפקיד השוטר של המזרח התיכון". עוד ציין הנשיא האמריקני כי ההחלטה הגיעה לאחר ש"ארה"ב הביסה את דאעש בסוריה, וזו הייתה הסיבה היחידה להיות שם במהלך כהונתי. כעת שאחרים יילחמו".

אתמול ארה"ב הודיעה כי בכוונתה להוציא את כל החיילים האמריקנים מסוריה תוך 100 ימים: "לפני חמש שנים דאעש היה כוח חזק ומסוכן מאוד במזרח התיכון, וכעת ארה"ב הביסה את החליפות הטריטוריאלית שלו" אמרה דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס.

לדבריה: "הניצחונות האלה על דאעש בסוריה לא מצביעים על סופה של הקואליציה הבינלאומית או על הקמפיין שלה. אנחנו התחלנו להחזיר את הכוחות האמריקניים מסוריה, בשעה שאנחנו נערכים לשלב הבא של המבצע הזה".

בפנטגון הבהירו כי "ארצות הברית ובעלות בריתה מוכנים להגן על אינטרסים אמריקנים, ונמשיך למנוע מדאעש להתבסס ולחדור לגבולנו". נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הוסיף וכתב בטוויטר כי "הבסנו את דאעש בסוריה, וזו הסיבה היחידה שאנחנו נמצאים שם במהלך הנשיאות של טראמפ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול כי ההחלטה התקבלה בתיאום עם ישראל: "שוחחתי שלשום עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואתמול עם מזכיר המדינה מייק פומפאו על הנושא" אמר נתניהו. "נאמר לי שבכוונת הממשל האמריקני להוציא את כוחותיו מסוריה, אך הם הבהירו שיש להם דרכים אחרות להביא לידי ביטוי את השפעתם בזירה. ישראל תדע ללמוד את השלכותיו של המהלך ולהגן על עצמה".

גם שר החינוך נפתלי בנט הגיב למהלך האמריקני. "מדינת ישראל תמיד הגנה על עצמה בכוחות עצמה, וכך תעשה גם עתה. ‏ארה״ב היא בת הברית החשובה של ישראל ואנו מכבדים את החלטת הנשיא להוציא את כוחות הצבא האמריקאי מסוריה" אמר. "‏מעולם לא ביקשנו ולעולם לא נבקש [שארה"ב] תשלח חיילים שלה להגן על אזרחי ישראל. ‏הברית עם ארה״ב תמשיך לבצר את עוצמתנו הלאומית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
לימודי ליבה
יפה יוסף | 22-12-2018 18:36
קצרה היריעה מלימנות את שגיאות הכתיב המביכות של המגיב יהושע בן עזרא בפייסבוק. השפה העילגת ממש צורמת ולא מאפשרת התייחסות רצינית לתוכן , שאף בו יש כשלים לוגיים בסיסיים. ממליצה לחזור לספסל הלימודים, ובפעם הזאת גם להקשיב למורה. בהצלחה !