אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חניכי בני עקיבא יצאו לעודד עסקים שומרי שבת

חברי מחוז דרום של תנועת "בני עקיבא" יצאו השבוע למבצע ראשוני בתנועה, בו עברו בין בתי עסק בבאר שבע וחיזקו את החנויות הסגורות בשבת. התגובות של המוכרים: "איזה יופי, אתם בני עקיבא"

חניכי בני עקיבא יצאו לעודד עסקים שומרי שבת
  מחזקים עסקים שומרי שבת (באדיבות המצלם)

חברי מחוז דרום של תנועת "בני עקיבא" יצאו השבוע למבצע ראשוני בתנועה, בו עברו בין בתי עסק וחיזקו את שמירת השבת.

במבצע עברו הפעילים בין חנויות במרכז באר שבע, וחילקו תעודות "נאמן השבת הציבורית" לעסקים שסגורים שבת. המבצע יצא לפועל בעקבות החלטת הועידה הכ"ד של התנועה, שהתקיימה בפסח שעבר. בה הוחלט: "כדי לעודד את העסקים שומרי השבת ולחזקם… התנועה קוראת לכלל נאמני השבת לערוך את קניותיהם בעסקים אלו. בנוסף, התנועה תנפיק תעודת 'נאמן השבת הציבורית', והתעודה תחולק לעסקים שומרי השבת. הענקת התעודות תלווה בפרסום הולם."

"איזה יופי, אתם בני עקיבא"

טל, אחד הפעילים, סיפר לסרוגים: "הסתובבנו ברחוב מלא חנויות בקבוצות של שלושה חבר'ה, נכנסנו חנות אחרי חנות עם חיוך ענק על הפנים, סיפרנו שאנחנו מבני עקיבא ואנחנו במבצע ארצי לחיזוק שמירת השבת הציבורית, ושאלנו את בעל החנות אם העסק סגור בשבת. אם כן, תלינו בכניסה לחנות תעודה יפה שמבהירה לציבור שהעסק שומר שבת, ואיחלנו לבעל החנות בהצלחה".

בעלי העסקים, לקוחות, ואנשים רבים נוספים שפגשו את בני הנוער, הביעו התרגשות נוכח הפעילות. "איזה יופי, אתם בני עקיבא, איזה כיף שאכפת לכם מהשבת", אמר משה, בעל חנות ברחוב.

פעילה נוספת, משי, חושפת נתונים מרשימים מהפעילות: מתוך 68 עסקים שעברנו בהם, 60 (!) סגורים בשבת ושמחו לקבל תעודה (כמעט 90%!!). "הופתענו לטובה מכמות בעלי העסקים ששומרים על הצביון היהודי של המדינה. ממש מדהים לראות שעם ישראל אוהב את השבת, ורוצה אווירה של שמירת שבת ברחוב.

ברוח החלטת הועידה של התנועה, אנחנו קוראים לציבור שהשבת חשובה לו לקנות בעסקים עם התעודה- עסקים שסגורים בשבת. בנוסף, כדאי גם להגיד למוכר שאתם שמחים מאוד לקנות בעסק כזה. כל זה כדי לחזק כלכלית ולעודד את בעלי העסקים האלה, שנמצאים בתחרות לא פשוטה עם העסקים מחללי השבת.

מבחינתנו הפעילות הזאת היא ראשונה והיא פותחת את המבצע הארצי. אנחנו מתכוונים להמשיך ביחד עם כל המחוזות ולעשות עוד הרבה פעילויות של חלוקת תעודות בכל הארץ!"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
נאה דורש אבל לא נאה מקיים
פלייבק | 19-12-2018 9:41
כל גיבורי התרבות של הדוסים משתמשים בשירותים של חברות מחללות שבת. תבדקו ותופתעו... זה מאפשר לקיים מופעים במוצאי שבת תוך התעלמות מההכנות המוקדמות בשבת בדוק !!!
2
כל הכבוד לבני עקיבא!!!
אלי מתל אביב | 19-12-2018 12:35
תנועה שמשנה מציאות באמת.
3
וואו איזה תותח! הנציג שלנו בוועידה...
סניף בית חג"י כבוד | 19-12-2018 12:41
עמיח יגבר. הגיע הזמן שתפריד לנו תסניף....
אתה לא רואה שאני באמצע?!
עמיח | 19-12-2018 16:00
צוות עמיח- הדתה זה אנחנו!!!!
4
מרכז שפירא אריות!!!!
קלצ | 19-12-2018 16:02
.