תיעוד: כך נראות מנהרות הטרור שאותרו על ידי צה"ל

דובר צה"ל פרסם תיעוד מתוך מנהרות הטרור ההתקפיות של חיזבאללה שנחשפו בגבול בין לבנון וישראל. לפי צה"ל, ניתן לראות כי מדובר בצורת בניה אחרת ממה שנראה במנהרות בעבר

תיעוד: כך נראות מנהרות הטרור שאותרו על ידי צה"ל
  (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל פרסם הבוקר (שלישי) תיעוד מתוך מנהרות הטרור ההתקפיות של חיזבאללה שחצו מלבנון לשטח מדינת ישראל- ונחשפו על ידי לוחמי צה"ל במסגרת מבצע "מגן צפוני".

צפו: תיעוד ממנהרת הטרור של חיזבאללה (צילום: דובר צה"ל)

בסרטון התיעוד ניתן לראות כי מדובר בצורת בניה אחרת ממה שנראה במנהרות בעבר, הכוללת דיפון מבטון. כמו כן נראה ניסיון לחסימת התוואי, שעל פי ההערכות של צה"ל בוצע על ידי פעילי ארגון הטרור חיזבאללה במהלך הימים האחרונים.

(צילום: דובר צה"ל)

"במהלך הימים האחרונים איתרו לוחמי צה"ל מספר מנהרות טרור התקפיות של ארגון הטרור חיזבאללה, שחצו לשטח מדינת ישראל. המנהרות, כמו אלה הנוספות המצויות עתה בתהליכי חשיפה, גלויים וחשאיים, לא מהוות איום על תושבי ישראל ומידע סדור בנושא הפעילות נמסר כל העת לראשי הרשויות בצפון" אמרו בדובר צה"ל. "מרגע חשיפתן של מנהרות הטרור פועלים לוחמי צה״ל ללמידה שלהן באמצעים שונים הכוללים יכולות צילום ומחקר לצד מלכוד המנהרות. המאמץ לחשיפה ונטרול מנהרות הטרור נמשך כפי שתוכנן".

כזכור, בתחילת השבוע צה"ל הודיע כי עד כה נמצאו ארבעה מנהרות שחצו מלבנון לישראל, שמולכדו ואינם מהווים איום על הציבור. בצה"ל האשימו את לבנון כאחראית למנהרה של חיזבאללה, ורואה בחומרה את האירוע. "האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון" נאמר. "מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עברית רבותי. נראות....מנהרה זה נקבה
שפה | 18-12-2018 10:34
עברית
2
אז שלבנון תפוצץ
משה | 18-12-2018 10:59
אנחנו צריכים לפוצץ שהם ידאגו לכך
3
תפיסה לקוייה מ 67 . בנינו חומות גטו לעצמנו .
שלם | 18-12-2018 11:15
הטעות אכי מקוממת זה שפוטרים את לבנון ומיתעסקים עים שם של אירגון כמו כול האירגונים שהרעיון א.ש.ף. אירגון שיחרור פלשתין. ולא רק ברמאללה . ביגלל זה היפסדנו בלבנון פעמים .תפיסה לקוייה מישנת 67 . שגורמת לאבדות גדולות מיותרות ביגלל תפיסה לקוייה מנארות עיליונות אנחנו בגטו וחצי מדינה שעדיין אצלנו רוצים לדון על החצי הנותר שהו הלב היהודי ירושלים . עזה .רמאללה . לבנון .ירדן . א.ש.ף. סוריה.מיצרים.עירק.איראן. עוזרים לעזה פלשתינים עמלק שהלב שלהם יפעם. כי כול עוד הו יפעם יש להם סיבה להילחם בישראל . הבעייה היחידה לכול אורך ההיסטוריה הם עזה רמאללה . עים אקמול מתים שצריך ניתוח אמיץ שמחייב .
4
אם יש בלבנון
יוסף קרני | 18-12-2018 14:10
אם יש מנהרות בלבנון בטוח במאה אחוז שיש גם ברמת הגולן בואכה דמשק ושאר הערים שלה הקרובים לגבול המשותף שלנו ושל סוריה.לדעתי שווה לבדוק את הנושא לפני שיהיה מאוחר אין אמונה באויבי עם ישראל וגם הגבול המשותף עם ירדן